Skip to content

Pro Bowl Weekend – Skills Showdown

Choć Pro Bowl, czyli Mecz Gwiazd NFL nie cieszy się tak dużym uznaniem i szacunkiem jak podobne imprezy w pozostałych amerykańskich sportach to znajdą się na pewno osoby, które czerpią dużo przyjemności z podziwiania tylu gwiazd futbolu w jednej chwili na boisku. W tym roku gwiazdy ponownie (po raz czwarty z rzędu i prawdopodobnie ostatni) zjechały do Orlando na Florydzie. Jak zwykle oprócz samego meczu, o którym napiszemy w osobnej zapowiedzi odbędą się różne imprezy towarzyszące, którym poświęcamy ten tekst.

Pro Bowl Skills Showdown 2020 czyli coroczny konkurs umiejętności towarzyszący meczowi gwiazd odbył się w środę, 22 stycznia. Telewizyjna emisja tego wydarzenia na ESPN będzie jednak miała miejsce dzisiaj stąd w dalszej części opisu posługiwać się będziemy czasem przyszłym. Przedstawiciele AFC i NFC zmierzą się w szeregu efektownych konkurencji sprawdzających celność podań, pewność chwytu czy ogólną sprawność.

Opiekę nad drużynami przejmą legendarni kapitanowie – AFC poprowadzą Bruce Smith i Terrell Davis a zawodników z NFC motywować będą Michael Vick i Darrell Green. Drużyny w Skills Showdown będą liczyć po 10 gwiazd: dwóch rozgrywających, jeden biegacz, dwóch WR/TE, dwóch DB, oraz trzech liniowych/linebackerów.

Pełne składy drużyn znajdziecie w poniższej tabeli:

***Pro Bowl Skills Showdown 2020 będzie składać się z następujących konkurencji:***

Thread the Needle (sponsorowane przez Panini):

Nowa konkurencja przeznaczona specjalnie dla zawodników secondary. DBs będą próbowali powstrzymać rozgrywającego przeciwnej drużyny przed wykonaniem podania przez wyznaczony cel.

Pozostałe konkurencje widzieliśmy już w zeszłym roku dlatego pod każdym opisem zamieszczamy nagranie z 2019.

Gridiron Gauntlet (sponsorowane przez Castrol EDGE):

Wprowadzona kilka lat temu, bardzo efektywna konkurencja sztafetowa. Pięcioosobowe drużyny będą ścigać się na torze przeszkód, który sprawdzi m.in. ich siłę, szybkość i zwinność.

Best Hands (sponsorowane przez Intuit):

Po dwie pary WR-QB z każdej konferencji będą starały się w jak najkrótszym czasie wykonać sekwencję podań, składającą się m.in z chwytu jedną ręką czy złapania piłki nad głową. Odpowiednie podanie musi zostać zaliczone, by skrzydłowy mógł udać się do następnej stacji.

Precision Passing (sponsorowane przez Skittles):

Każdą konferencję reprezentować będzie dwóch QB i jeden zawodnik z pola wyznaczony przez kapitana drużyny. Zawodnicy po kolei będą podejmować trwające 60 sekund wyzwanie sprawdzające celność ich rzutu.

Epic Pro Bowl Dodgeball (sponsorowane przez Old Spice):

Wielki finał imprezy. Prawdziwa “truskawka na torcie”. Pełne 10-osobowe drużyny zmierzą się w klasycznej grze w zbijaka (dodgeball). Rundę wygrywa drużyna, której przedstawiciel jako ostatni zostanie na placu boju. Zwycięstwo odniesie team, który jako pierwszy wygra dwie rundy.

Nasz rodak w akcji – Play Football High School Skills Showdown

Dodatkowo w piątek, w osobnym Skills Showdown zaprezentuje się 55 uczniów szkół średnich z Orlando i okolic oraz ośmiu przedstawicieli NFL UK Academy a wśród nich Polak Kacper Jaszewski. Młodym atletom towarzyszyć będą gwiazdy NFL.

Kacpra możecie kojarzyć z wywiadu, który Kuba Kazula przeprowadził kilka miesięcy temu – https://www.facebook.com/notes/fantasy-football-polska/s%C5%82owo-na-niedziel%C4%99-extra-11-kacper-jaszewski/2830296846998444/

Z Kacprem porozmawiamy ponownie tuż po Pro Bowl więc śledźcie uważnie NFLPolska i nasze profile na portalach społecznościowych.

Autor: Michał Cichowski

Michał Cichowski View All

Z futbolem związany od 2012 roku. Zakochany w Seahawks - tych ze Seattle i tych z Gdyni (niestety już nieistniejących).
W ekipie NFLPolska (wcześniej pod nazwą FFP) od 2017. Kibicuje również innym drużynom ze Seattle (Mariners, Sounders, Kraken)

Leave a Reply

%d bloggers like this: