Skip to content

NFL POLSKA PRZEGLĄD – AFC SOUTH

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklem NFL POLSKA PRZEGLĄD. Tym razem przeczytacie o Houston Texans, Tennessee Titans, Indianapolis Colts oraz Jacksonville Jaguars.

Zaczynamy klasycznie od zwycięzców AFC South, czyli:

Houston Texans (10-6)

Draft: brak picku w I rundzie (trade z Miami Dolphins po OT Laremy’ego Tunsila). Pick w II rundzie (dokładnie 57 wybór). Texans mają 6 picków w nadchodzącym drafcie.

Pytanie: czy Texans zdecydują się w końcu na zatrudnienie na stałe generalnego managera?

Najważniejsi wolni agenci: CB Bradley Roby, RB Lamar Miller, CB Jonathan Joseph, RB Carlos Hyde, TE Darren Fells, S Jahleel Addae, DT DJ Reader

Największe potrzeby: RB, CB (jeśli nie uda się zatrzymać najważniejszego wolnego agenta Bradleya Roby), Edge, DT i w mniejszym stopniu OL

Salary cap: $55-60M

Tennessee Titans (9-7)

Draft: Titans mają późne picki zarówno w I jak i II rundzie draftu. Widziałem w różnych mockach Titans wybierających RB bądź Edge’a.  Jeśli chodzi o pozycję RB to może robiący mocki wiedzą więcej od nas i przewidują, że RB Derrick Henry nie zostanie przedłużony, co wydaję się na ta dzisiaj niemożliwe i nie do pomyślenia. Bądź przewidują znaczną obniżkę formy, co również wydaje się nie do pomyślenia. Nie widzę Tytanów biorących RB ze swoim pierwszym pickiem.

Pytanie: kto będzie starterem na pozycji QB w Titans w 2020?

Najważniejsi wolni agenci: QB Ryan Tannehill, QB Marcus Mariota, CB Logan Ryan, RT Jack Conklin, ILB Wesley Woodyard, RB Derrick Henry….będzie ciekawie.

Największe potrzeby: dużo zależy od tego kogo przedłużą, ale z pewnością może być to QB, RB, IOL, DL, Edge

Salary cap: $57M (żeby zatrzymać Tannehilla, Henry’ego, Conklina i Ryana trzeba będzie wydać praktycznie całość tej sumy oraz użyć paru sztuczek, by ich zmieścić w salary cap). Już się mówi, że Tannehill nie zejdzie poniżej $20M rocznie (Nick Foles zarabia $22M rocznie, choć oczywiście on wygrał Super Bowl). Henry najpewniej będzie chciał ponad $10M rocznie, Logan Ryan zarabiał $10M rocznie przez 3 ostatnie sezony. Starting RT na poziomie Conklina – w tak młodym wieku (26 lat) – życzy sobie również całkiem sporo, przynajmniej $12M za rok grania. GM Titans będzie miał dużo pracy.

Indianapolis Colts (7-9)

Draft: pick 13 w I rundzie oraz pick 34 (drugi pick w rundzie II, po wymianie z Redskins). Mówi się w przypadku Colts z tymi pickami o nowym QB bądź nowym LT, jeśli faktycznie Anthony Castonzo odejdzie na emeryturę.

Pytanie: kto będzie starting QB w Colts? Czy Jacoby Brisett dostanie jeszcze jeden sezon startów?

Najważniejsi wolni agenci: wymieniony wyżej LT Anthony Castonzo jest również wolnym agentem, WR Devin Funchess który nic nie pokazał w tym sezonie, a skasował okrągłe $10M, DE Jabaal Sheard, TE Eric Ebron (już się mówi, że nie wróci), K Adam Vinatieri, S Clayton Geathers.

Największe potrzeby: WR, QB mimo wszystko, DL oraz w mniejszym stopniu TE.

Salary cap: $92-96M, najwięcej w lidze, przez co mają rewelacyjną pozycję wyjściową przed kolejnym sezonem. Do tego wysokie picki, więc ich GM może zrobić wiele dobrego w najbliższych tygodniach… albo zawalić salary niepotrzebnymi kontraktami (wątpię). Kluczowy problem to to, czy obecny QB Jacoby Brissett jest w stanie wyciągnąć zespół ponad przeciętność? Jeśli odpowiedź brzmi nie, to Colts już w tym drafcie powinni rozglądać się za nowym franchise QB.

Jacksonville Jaguars (6-10)

Draft: spory kapitał draftowy, picki 9 i 20 w pierwszej rundzie oraz 42 w rundzie drugiej. Często widzę w mockach, że Jags wybierają na starcie draftu WR i LB.

Pytanie: czy Nick Foles będzie startującym QB? A może będzie grzał ławę i atakiem Jags będzie dowodził Gardner Minshew II?

Najważniejsi wolni agenci: DE Yannick Ngakoue (jego przedłużenie to powinien być priorytet), WR Keelan Cole… i to w zasadzie wszystko.

Największe potrzeby: LB, CB, WR, S i TE

Salary cap: w zależności od źródeł od $2M (przekroczony salary cap space) do $1.5M poniżej salary cap. Ogólnie ich salary cap wygląda źle, sam DT Marcell Dareus ma cap hit ponad $22M… tak dobrze przeczytaliście ponad $22M. Oczywiście jeśli nie zgodzi się na znaczą redukcję zarobków, to zostanie obcięty przez klub, co wciąż wiąże się z częściowym obciążeniem salary cap ($2.5M dead cap hit, ale aż $20M oszczędności). Spod ogromnych kontraktów DE Calaisa Campbella i CB AJ Bouye również można uciec, lecz  kosztownie, bo to utrata ważnych ale drogich graczy.

I to by było na tyle. Trzecia dywizja za nami, a za tydzień czeka nas już ostatnie spotkanie z konferencją AFC.

Pierwsza część: NFL POLSKA PRZEGLĄD – AFC EAST

Druga część: NFL POLSKA PRZEGLĄD – AFC North

Autor: Daniel Pietruczuk (prowadzi grupę Fantasy Football by danp – polecamy zajrzeć)

Grafika: nfl. com

One thought on “NFL POLSKA PRZEGLĄD – AFC SOUTH Leave a comment

Leave a Reply

%d