Skip to content

TNF: Falcons vs Patriots. Kolejna niespodzianka na horyzoncie?

Kiedy tydzień temu zapowiadaliśmy czwartkowe granie na początek week 10, wspominaliśmy, że byłoby wielką niespodzianką, gdyby Ravens nie zanotowali zwycięstwa. Obecny sezon NFL pokazał nam jednak, że wszystko jest możliwe, dlatego nawet faworyzowani Patriots mają sporo do udowodnienia podczas zbliżającego się meczu z Falcons.

Sezon na linii?

Czwartkowy mecz bardzo mocno zweryfikuje plany Falcons na najbliższe tygodnie. Pierwsze tygodnie mogły wskazywać na to, że w Atlancie rozpoczyna się proces trudnej przebudowy. Lepsze wyniki w trakcie sezonu wcale nie sprawiają, że myślenie się zmienia, jednak Matt Ryan i spółka pokazali, że mogą zagrozić wielu ekipom nawet w bieżącej kampanii.

W NFC prawie każdy (nie wy, Detroit Lions) ma szansę na awans do play-off. W wyścigu do postseason można zakładać, że 5 miejsc jest już niemal zaklepanych. W styczniu grać będą Packers, Buccaneers, Rams, Cardinals i Cowboys. Tylko prawdziwy kataklizm sprawi, że tych ekip nie będzie w kolejnej fazie. Pozostają dwa miejsca w rundzie dzikich kart. Nawet ekip z bilansem 3-6 nie należy jeszcze definitywnie skreślać.

Falcons, póki co, mają na swoim koncie cztery zwycięstwa i pięć porażek. Nie mają za to swojego najlepszego skrzydłowego, Calvina Ridley’a, który nie gra ze względu na swój stan zdrowia. Tak osłabiona ofensywa drużyny Artura Smitha radzi sobie w kratkę. Atlanta miała bardzo mało czasu na dojście do siebie po potężnym laniu w Dallas.

Jeśli Falcons marzą o występie w play-off, mecz taki jak z Patriots muszą wygrać. Mimo że nie będą faworytami. Jeśli ofensywa zaprezentuje wszystkie sztuczki Artura Smitha, Kyle Pitts wykorzysta swoje atuty, a nie do końca zdrowy Cordarrelle Patterson zagra na swoim poziomie, wówczas niespodzianka jest w zasięgu gospodarzy.

 

Mac Attack

Tylko, że do Altanty przyjeżdżają Patriots. I to tacy, których AFC ponownie zaczyna się bać.

Wszystko za sprawą rookie QB – Maca Jonesa, który bardzo szybko odnalazł się w roli startera w NFL i ma na swoim koncie już sześć zwycięstw. Jeżeli w czwartek dołoży kolejną, wyrówna wynik drużyny z New England z poprzedniego sezonu.

W niedzielę Patriots zmasakrowali, jak za starych dobrych lat, Cleveland Browns. Przedsezonowy kandydat do gry w Super Bowl nie miał absolutnie nic do powiedzenia po obu stronach piłki. 

Szczegółowo ten mecz opisał nasz redaktor, Kuba Kazula. Zobaczcie jego twitterowy, bardzo obszerny wątek o niedzielnej potyczce.

Przed Thursday Night Football jedyną prośbą kibiców z Bostonu jest utrzymanie poziomu. Dyspozycja, którą prezentowali Patriots w ostatnich zwycięstwach, powinna spokojnie wystarczyć  do ogrania niżej notowanego rywala.

 

Czy warto być faworytem?

Tylko czy w bieżącym sezonie pozycja faworyta jest dobrym znakiem dla fanów? Niedoceniane ekipy sprawiły sporo niespodzianek, grając bez presji. W czwartek o taki scenariusz postarają się Falcons.

Według bukmacherów, Patriots są 6,5-punktowym faworytem. 

Początek starcia o godzinie 2:25 w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.

Kto wygra mecz?

View Results

Loading ... Loading ...

Autor: Miłosz Marek

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: