Skip to content

TNF: Panthers w drodze po play-off, Texans w cyklu Taylora

Houston Texans i Carolina Panthers rozpoczną zmagania w trzecim tygodniu sezonu NFL. Obie ekipy zebrały pochwały za swoje pierwsze starcia w sezonie, ale zdecydowanymi faworytami bukmacherów w tym meczu będą goście.

Przed meczem zdecydowanie więcej uwagi poświęca się Panthers, którzy w niedzielę zaprezentowali się bardzo dobrze w potyczce z New Orleans Saints, gdzie zdominowali dywizyjnego rywala. Ekipa, która tydzień wcześniej rozgromiła Packers, nie miała nic do powiedzenia w Charlotte. 

Matt Rhule, na początku swojego drugiego sezonu pracy z drużyną, może pochwalić się bardzo skuteczną defensywą, która nawet zajmuje pierwsze miejsce w statystyce “total DVOA” (eng. Defense-adjusted Value Over Average).

Jeśli dorzuci się do tego solidnego Sama Darnolda, rozkręcającego się Christiana McCaffrey’a oraz solidny korpus skrzydłowych, można zacząć rozpatrywać Panthers jako kandydata do udziału w play-off, choć jeszcze ogrom pracy przed drużyną. Na dobry start mają dwa zwycięstwa i trzecie na horyzoncie. W TNF będą faworytem w starciu z mocno osłabionymi Houston Texans.

Cykl Taylora

Największym problemem Texans przed czwartkowym meczem jest absencja ich podstawowego rozgrywającego. I nie mowa tutaj o Deshaunie Watsonie, którego spór z drużyną trwa, a o Tyrodzie Taylorze. 

W sieci krąży obrazek-mem, który tłumaczy cykl Fitzpatricka, który bardzo sprawdzał się w kolejnych klubach sympatycznego rozgrywającego. Dlaczego o tym wspominam? Bo w przypadku Taylora zaczynają tworzyć się podobne reguły.

W przypadku QB Texans wygląda to nieco inaczej. W ostatnim czasie tam, gdzie pojawia się Taylor, tam zaraz draftowany jest rozgrywający, który po krótkim czasie przejmuje po nim schedę. Najpierw Taylor rozpoczyna sezon, następnie w wyniku urazu oddaje miejsce w składzie. Tak było w Cleveland, gdzie początkowo #1 draftu 2018, Baker Mayfield, przyglądał się jego poczynaniom z ławki. Kontuzja w trzecim tygodniu sprawiła, że panowie zamienili się miejscami. 

Rok później doszło do sytuacji, o której mówią cała liga. Tym razem Taylor wygrał rywalizację z rookie Justinem Herbertem w Chargers, ale jego długą przerwę spowodował jeden z klubowych lekarzy, przebijając mu płuco podczas zabiegu. Herbert otrzymał szansę i… pobił rekordy pierwszoroczniaków, stając się gwiazdą ligi i nadzieją na lepsze dla kibiców klubu z Los Angeles.

Obecny sezon? Taylor nabawił się urazu w meczu z Browns. W trzecim tygodniu starterem będzie Davis Mills, wybór Texans w trzeciej rundzie tegorocznego draftu. 

Na głębokiej wodzie

Mills swoją przygodę w NFL rozpoczął od jednego podania na TD,  rzuconego przechwytu oraz 102 jardów (8/18 celnych podań) podczas przegranej z Browns (21:31). 

Teraz czeka go prawdziwy debiut jako startera. Bardzo szybko został rzucony na głęboką wodę, a “krótki” tydzień z pewnością nie ułatwi mu zadania. 

Bukmacherzy widzą w Panthers aż 8-punktowego faworyta. Na mecz najbardziej czekają wszyscy posiadacze McCaffrey’a w swoich drużynach fantasy. Po dwóch meczach Texans mają czwartą najgorszą obronę biegową w NFL. 

Houston Texans – Carolina Panthers – piątek, godz. 2:20 czasu polskiego

Kto wygra mecz?

View Results

Loading ... Loading ...

Raport zdrowotny:

Autor: Miłosz Marek

*

Na koniec przypominamy i zachęcamy do odsłuchu NFLPolska Radio.  Ostatnie dni w NFL na czynniki pierwsze rozłożyli Kuba Kazula, Maciej Zając i Hubert Gawroński.

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: