Skip to content

Tour de Polska #8

Drużyny LFA 1 odpoczywały w ten weekend, ale futbolowych emocji nie brakowało. Za nami rozstrzygnięcia w półfinałach LFA9 i nowy mistrz Polski juniorów. Wszystko podsumowaliśmy w kolejnym tekście Tour de Polska przygotowanym przez Dariusza Grzybowskiego. Zapraszamy!

LFA9

W ostatni weekend poznaliśmy finalistów ligi futbolu dziewięcioosobowego. Mecze były ciekawe, ale obyło się bez niespodzianek.

Armia Poznań – Bielawa Owls

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Armia Poznań pewnie pokonała Bielawa Owls 28:7 i zameldowała się w finale LFA9. Pomimo faktu, że drużyna z Bielawy jest zeszłorocznym mistrzem, to w tym sezonie to Armia spisywała się lepiej, a jej dobra postawa na boisku zapewniła poznaniakom możliwość gry o mistrzostwo „dziewiątek”.

Armada Szczecin – AZS UWM Wenglorz Olsztyn Lakers

Armada przystępowała do tego meczu w roli faworyta, ale Lakers nie zamierzali łatwo oddać zwycięstwa drużynie ze Szczecina. Pomimo oporu Jeziorowców, Armada wygrała spotkanie 34:30 i w finale zmierzy się z Armią Poznań.

LFA9 – Finał

Finał LFA9 zaplanowany jest na 7 listopada. Armada Szczecin zmierzy się z Armią Poznań, pół żartem, pół serio, można powiedzieć, że mecz ten będzie gratką dla fanów futbolu amerykańskiego na poziomie akademickim, ponieważ obejrzymy polskie wydanie meczu Army kontra Navy.

Mistrzostwa Polski juniorów U-18

Turniej w Bydgoszczy przyniósł nam rozstrzygnięcie w mistrzostwach Polski juniorów i niewątpliwie przyniósł wiele niespodzianek.

Bydgoszcz Archers – Panthers Wrocław

Patrząc na wyniki w tym sezonie, zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna gospodarzy, ale nikt na pewno nie lekceważył Panthers. Archers nie dali jednak szans wrocławianom i pewnie pokonali ich 33:0.

Bielawa Owls – Angels Toruń

Owls jako obrońca Mistrzostwa Polski oraz drużyna z kompletem zwycięstw wyglądali na pewnych kandydatów do gry w finale. Angels postanowili jednak zaskoczyć fanów w Polsce i sprawili nie lada niespodziankę wygrywając 46:20.

Mecz o 3-cie miejsce: Panthers Wrocław – Bielawa Owls

Niedziela miała zacząć się od meczu o 3-cie miejsce, który byłby rewanżem za zeszłoroczny finał. Niestety z powodu kontuzji i w trosce o zdrowie młodych graczy, drużyna z Bielawy oddała mecz walkowerem. 20:0 dla Panthers i brązowy medal Mistrzostw Polski wędruje do Wrocławia.

Finał Mistrzostw Polski juniorów U-18: Bydgoszcz Archers – Angels Toruń

Mecz finałowy był rewanżem za pierwsze spotkanie juniorskie w tym roku (mecz zakończył się wtedy wygraną Archers 50:8). Angels nie zdołali jednak postawić się będącym w rewelacyjnej dyspozycji Łucznikom i przegrali aż 52:0. Nikt chyba przed sezonem nie sądził, że to drużyna z Bydgoszczy zostanie mistrzem Polski juniorów, ale właśnie tak się stało i sztabowi trenerskiemu oraz młodym futbolowym adeptom, nalezą się ogromne brawa.

News flash

Zestawienie liderów w AFI

Znana strona American Football International przygotowała zestawienie najlepiej punktujących w sezonie regularnym LFA1. Statystyki dla wiernych fanów LFA nie są zaskakujące, ale warto je przejrzeć tutaj.

Sędziowie ciągle w gazie

Sezon futbolowy w Polsce powoli dobiega końca i wytraca na prędkości, ale członkowie PSSFA nawet o tym nie myślą! Jak co tydzień możemy poznać trochę nowych ciekawostek na temat naszego ulubionego sportu. Po pierwsze „Okiem Zebry” na youtube, a po drugie kolejny artykuł na blogu sędziowskim, tym razem na temat zawiłości przepisów.

Autor: Dariusz Grzybowski

Źródło logo: ligafa. pl

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: