Skip to content

Tygodniówka #7. To co z tym Hopkinsem?

Mijający tydzień w NFL przyniósł nam jeden konkretny news, o którym będziemy rozmawiać przez następne dni, a może i tygodnie. Jednak to nie wszystko, co się wydarzyło. Zapraszamy na tygodniówkę.

Jeśli chcielibyście dołączyć do #TeamNFLPolska i nas wesprzeć na serwisie Patronite, szczegóły znajdziecie na https://patronite.pl/nflpolska.com

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy! Dzięki temu wsparciu możemy funkcjonować i się rozwijać.

***

Trwają pierwsze drużynowe treningi i mimo że na razie są one tylko dla chętnych, to powoli zbliżamy się w stronę obozów treningowych. Bardzo powoli, bo do campów jeszcze ponad miesiąc, ale w międzyczasie możemy porozmawiać o czym innym. A tym razem jest o czym. Co wydarzyło się w NFL w ubiegłym tygodniu?

1. DeAndre Hopkins zwolniony z Cardinals – jeden z najlepszych skrzydłowych ligi ostatnich lat może sobie szukać nowego klubu. Jego relacja z Arizona Cardinals mocno się popsuła, a i sama drużyna nie chciała za bardzo trzymać ponadtrzydziestoletniego zawodnika, którego i tak nie będzie w drużynie, kiedy ta już się przebuduje. Próbowano szukać wymiany, ale i to w tym momencie sezonu nie jest takie proste. Hopkins miał bardzo wysoki kontrakt, nie był skory do jego restrukturyzacji, a drużyny w maju mają zazwyczaj niewiele miejsca w cap space’ie. Cardinals postanowili  go zwolnić, więc teraz nie dość, że to Hopkins sam sobie wybierze drużynę, to jeszcze ta ekipa będzie mogła ułożyć kontrakt po swojemu. Kandydatów będzie wielu – jeśli Hopkinsowi będzie zależało na zwycięstwach, to Kansas City Chiefs, Buffalo Bills czy Dallas Cowboys pewnie już biorą się za telefony. Jeśli jednak na pieniądzach, to te drużyny mają problem, a do gry wchodzi cała masa drużyn ze sporymi dostępnymi pieniędzmi.

2. Patriots tracą dwa treningi za karę – Przed tygodniem New England Patriots otrzymali karę odebrania dwóch dozwolonych treningów podczas pierwszego, nieobowiązkowego okresu, który właśnie trwa u drużyn w całej lidze. Powód? Spotkania formacji specjalnych, które po pierwsze miały być za długie, a po drugie mogły zostać odebrane jako obowiązkowe, podczas gdy żadna aktywność w maju nie może być za taką uważana. Nie zrobi to drużynie jakiejś większej różnicy, ale po raz kolejny pokazuje, jak NFLPA (związek zawodników) zwraca uwagę na pierwszy okres przygotowawczy. Wszystko jest ustalone co do dnia i godziny, żeby nie przeciążać graczy, którzy i tak są tam wyłącznie z własnej woli. W poprzednich latach podobne kary otrzymali m.in. Dallas Cowboys i Denver Broncos.

3. Tom Brady częściowym właścicielem Las Vegas Raiders – jest to jeszcze sprawa nieoficjalna, ale wszystko wskazuje na to, że legendarny rozgrywający kupi małą część udziałów w niezwykle popularnej (również, a może przede wszystkim w Polsce) drużynie. Oczywiście pojawiły się od razu plotki, że Brady miałby chcieć w Raiders zagrać, połączone z informacjami o niepewnym stanie zdrowia Jimmy’ego Garoppolo, jednak Brady sam uciął te plotki bardzo szybko. Zresztą one i tak od początku zdawały się być zaledwie tematem celowo wyciąganym w “sezonie ogórkowym”. Za to ciekawi nas, czy Brady będzie miał jakikolwiek wpływ na decyzje drużynowe w Las Vegas. Raczej nie teraz, ale może w przyszłości?

Autor: Jakub Kazula

*

Na koniec przypominamy o naszym podcaście historycznym, gdzie tematem głównym duetu Karol Potaś&Witold Cebulewski, na wasze życzenie, jest miasto Houston.

Autor i zdjęcia: biuro prasowe Panthers Wrocław

Leave a Reply

%d