Skip to content

Wielka inauguracja we Wrocławiu. Panthers podejmują Sea Devils!

Panthers Wrocław rozpoczynają rywalizację w European League of Football – najbardziej prestiżowych międzynarodowych rozgrywkach w futbolu amerykańskim w Europie. Reprezentanci Polski zainaugurują sezon 3 czerwca o godz. 17.00 na Stadionie Olimpijskim, hitowym pojedynkiem z Hamburg Sea Devils – aktualnymi wicemistrzami. Cel wrocławskiego zespołu na nadchodzący sezon jest jeden – to zdobycie mistrzostwa.

Jeśli chcielibyście dołączyć do #TeamNFLPolska i nas wesprzeć na serwisie Patronite, szczegóły znajdziecie na https://patronite.pl/nflpolska.com

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy! Dzięki temu wsparciu możemy funkcjonować i się rozwijać.

***

Startuje liga europejska

17 zespołów z 9 różnych krajów – to skład rozgrywek European League of Football w sezonie 2023. Panthers Wrocław będą walczyć o miano najlepszego zespołu na starym kontynencie z rywalami z najsłynniejszych europejskich metropolii – m.in. Berlina, Wiednia, Paryża, Mediolanu czy Barcelony.

– European League of Football to rywalizacja na najwyższym szczeblu. Co tydzień będziemy mierzyć się z najsilniejszymi drużynami w Europie. Solidnie przepracowaliśmy ligową przerwę, wznosząc naszą organizację na kolejny poziom. Jestem przekonany, że mamy we Wrocławiu wszystko, aby walczyć o mistrzostwo i już w meczu z Hamburgiem zamierzamy udowodnić, że należymy do ścisłej europejskiej czołówki. Zapowiada się świetne widowisko, nasza rywalizacja z Sea Devils to już ligowy klasyk na najwyższym poziomie – przekonuje Michał Latoś, prezes zarządu Panthers Wrocław.

Elektryzujące otwarcie

Wrocławianie nie mogli rozpocząć sezonu w bardziej interesujący sposób – 3 czerwca podejmą na własnym stadionie gości z Niemiec. Spotkania pomiędzy Panthers Wrocław a Hamburg Sea Devils, za każdym razem trzymają w napięciu do samego końca i są gwarantem widowiska na najwyższym poziomie. Co więcej, zespół z Hamburga w ubiegłym sezonie dotarł aż do finału rozgrywek.

Skład Panthers Wrocław uległ w tym sezonie całkowitej przemianie. Amerykański trener główny – Dave Christensen skompletował wokół siebie nowy sztab szkoleniowy oraz zespół zbudowany z najlepszych polskich oraz znakomitych zagranicznych zawodników. Ofensywę wrocławian poprowadzi w tym sezonie Matthew Vitale – amerykański rozgrywający z doświadczeniem na najwyższym uczelnianym poziomie w USA.

Zdaniem wrocławskich „Panter” zespół ma wszystko, aby walczyć z najsilniejszymi drużynami w lidze i włączyć się do walki o awans do wielkiego finału. Cel Panthers Wrocław na sezon 2023 jest jeden – zdobycie mistrzostwa.

– Zespół trenuje bardzo intensywnie. Jestem pewien, że nasi gracze idą we właściwym kierunku i są w świetnej formie. Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby zbudować wewnątrz naszej organizacji kulturę zwycięstwa. Zawodnicy dają z siebie 100 procent. Hamburg Sea Devils to trudni przeciwnicy, darzymy ich dużym szacunkiem i mamy świadomość, że rok temu dotarli aż do finału. Cały nasz zespół jest niezwykle podekscytowany powrotem do gry, nasi gracze nie mogą doczekać się tego wyzwania – zapowiada Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Gdzie oglądać mecz?

Spotkanie Panthers Wrocław z Hamburg Sea Devils odbędzie się w najbliższą sobotę (3 czerwca) o godz. 17.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Bilety na wydarzenie można kupić już teraz w serwisie Ticketmaster , a także w kasach w dniu meczu. Ci, którzy nie mają możliwości, aby osobiście odwiedzić Stadion Olimpijski we Wrocławiu, mogą oglądać spotkanie na żywo od godz. 16.55 na antenie Polsat Sport News. Mecz komentować będzie duet Piotr Bera – Karol Potaś.

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

*

Na koniec przypominamy o naszym podcaście historycznym, gdzie tematem głównym duetu Karol Potaś&Witold Cebulewski, na wasze życzenie, jest miasto Houston.

Autor i zdjęcia: biuro prasowe Panthers Wrocław

Leave a Reply

%d bloggers like this: