Efektowne podania, zacięte końcówki i kopnięcie, które będzie zapamiętane jako jedna z najważniejszych akcji sezonu. Pierwsza kolejka UFL dała sporo emocji i nadzieję, że wiosenna liga pozostanie z nami na dłużej. Zapraszamy na podsumowanie week 1.

Jeśli chcielibyście dołączyć do #TeamNFLPolska i nas wesprzeć na serwisie Patronite, szczegóły znajdziecie na https://patronite.pl/nflpolska.com

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy! Dzięki temu wsparciu możemy funkcjonować i się rozwijać.

***

Birmingham Stallions 27 – 14 Arlington Renegades

14 153 widzów

Najchętniej oglądany mecz pierwszej kolejki, co nie powinno dziwić. Z jednej strony mecz otwarcia, z drugiej – pojedynek mistrzów XFL i USFL. Arlington rozpoczęło mecz lepiej i wyszło na prowadzenie, ale 39-jardowe przyłożenie Deona Caina na trzy sekundy przed końcem pierwszej połowy przyczyniło się do wyrównania wyniku, a w drugiej połowie Stallions dominowali i wygrali pewnie.

St. Louis Battlehawks 16 – 18 Michigan Panthers

9 444 widzów

Drugie sobotnie spotkanie rozkręcało się wolno – w pierwszej połowie mieliśmy tylko jedno kopnięcie, na jej zakończenie. Końcówka była za to pełna emocji i dała nam najlepsze spotkanie pierwszej kolejki. Cztery zmiany prowadzenia w ostatnich ośmiu minutach, dwie w ostatniej minucie i wreszcie – 64-jardowe kopnięcie Jake’a Batesa na zwycięstwo. Dla kopacza było to pierwsze trafienie za trzy punkty w życiu, wliczając liceum!

D.C. Defenders 12 – 27 San Antonio Brahmas

13 164 widzów

Jedyne zwycięstwo wśród byłych członków XFL. Brahmas kontrolowali wynik od początku do końca spotkania, świetnie spisał się rozgrywający Chase Garbers, autor dwóch przyłożeń podaniami i jedno dołem. Jego podanie na koniec pierwszej połowy do Alexa Mollette’a, zazwyczaj grającego jako center, było ozdobą spotkania. Defenders nie byli w stanie zdobyć przyłożenia jako jedyna drużyna w tej kolejce, i mogli polegać tylko na swoim kopaczu Matthew McCrane’ie, bezbłędnym w czterech próbach.

Memphis Showboats 18 – 12 Houston Roughnecks

9 157 widzów

Houston wyszło na szybkie prowadzenie, 15 do 0 w połowie drugiej kwarty, które okazało się wystarczające do zwycięstwa. Memphis miałoby szansę w ostatniej minucie, ale zawodnikowi Showboats nie udało się złapać punta i Roughnecks mogli odetchnąć. Najlepiej w ich barwach spisał się Greg Reaves, autor 2 sacków i wymuszonego fumble.

Aktualne tabele:

Terminarz 2. kolejki:

6 kwietnia, g. 18:00               Memphis Showboats (1-0) – San Antonio Brahmas (1-0)

7 kwietnia, g. 02:00               St. Louis Battlehawks (0-1) – Arlington Renegades (0-1)

7 kwietnia, g. 18:00               Michigan Panthers (1-0) – Birmingham Stallions (1-0)

7 kwietnia, g. 22:00               DC Defenders (0-1) – Houston Roughnecks (0-1)

Autor: Adrian Glejzer