Skip to content

Wielkie starcie gwiazd we Wrocławiu

Już w najbliższą niedzielę (15 sierpnia o godz. 15:00) kibice zgromadzeni na trybunach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu będą mogli podziwiać starcie Panthers Wrocław i Frankfurt Galaxy w ramach European League of Football. Gospodarze są głodni zwycięstwa i żądni rewanżu za pierwszą wyjazdową porażką z Galaxy. Natomiast przyjezdni wydają się na ten moment najlepszą ekipą ligi. To trzeba zobaczyć!  Na kibiców – oprócz emocjonującego spotkania, które transmitowane będzie na żywo w niemieckiej telewizji PRO 7 Maxx i na gamepassie ELF – czekać będzie także pokaźna strefa atrakcji dla dzieci i dorosłych!

 Zatrzymanie defensywy Galaxy i powstrzymanie Sullivana

Pierwsza tegoroczna rywalizacja z Frankfurt Galaxy była bardzo mocno zdeterminowana przez panujące warunki atmosferyczne. Zawodnicy Panthers Wrocław musieli zmierzyć się nie tylko z wymagającym rywalem, ale również z kapryśną i nieprzewidywalną pogodą. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska wyjechał z Niemiec ze sporym niedosytem, dlatego teraz – przed kolejnych spotkaniem z Galaxy – ostrzy zęby na zwycięstwo.

– W ostatnich meczach świetnie zaprezentował się skrzydłowy Anthony Mahoungou, więc na pewno nasza obrona będzie zwracała na niego uwagę. Niezmiennie też motorem napędowym ofensywy Galaxy jest rozgrywający Jakeb Sullivan, który nie tylko świetnie podaje, ale sam też potrafi zdobywać jardy w kluczowych sytuacjach, co pokazał w ostatnim meczu ligi. Zatrzymanie go będzie jednym z kluczy do zwycięstwa. W wielu spotkaniach o zwycięstwie Galaxy decydowała formacja defensywna, której nie można pozwolić wejść za szybko w rytm, ponieważ jako kolektyw są bardzo mocni – powiedział Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Regeneracja i zamknięcie okna transferowego

Sezon 2021 wkracza w decydującą fazę, a zawodnicy powoli zaczynają odczuwać jego trudy. Tym bardziej, że w ramach European League of Football gracze Panthers często rozgrywają swoje starcia daleko od domu. To zdecydowanie zwiększa znaczenie regeneracji i właściwego przygotowania mentalnego. Zespół z Wrocławia, jeśli przegrywa, to o włos, dlatego tydzień przerwy przed najbliższym starciem może okazać się dla gospodarzy bardzo istotny.
Część graczy mogła wyjechać, chociaż na kilka dni z Wrocławia i odświeżyć głowy, a jak wiemy, to właśnie koncentracja była jedną z przyczyn naszych wcześniejszych porażek. W poprzednim meczu kontuzję odniósł Szymon Adamczyk i on na pewno nie zagra na Stadionie Olimpijskim, ale za to do dyspozycji trenerów wrócą Wiktor Zięba, Rafał Rogaczewski, Daniel Tarnawski i Przemysław Lewszyk, którzy nie grali w Kolonii, więc całościowo skład będzie na pewno mocniejszy – dodał Michał Latoś.

Okienko transferowe dobiegło końca, co oznacza, że w najbliższą niedzielę w starciu z Galaxy zobaczymy ostateczny skład, który ma walczyć o mistrzostwo.  Ekipa z Frankfurtu jest w bardzo dobrej formie, a ostatnią – i jedyną – ligową porażkę odniosła w pierwszej kolejce w starciu z Hamburg Sea Devils. Oznacza to, że czeka nas wyjątkowo emocjonujący pojedynek i pokaz futbolu amerykańskiego na najwyższym europejskim poziomie.

Sportowe widowisko ze strefą atrakcji dla dzieci i dorosłych

Niedzielny mecz zapowiada się ciekawie nie tylko ze względu na poziom przygotowania obu zespołów do starcia na wrocławskiej murawie. Na kibiców, którzy zdecydują się kibicować Panterom, już od 13:00 przed Stadionem Olimpijskim czekać będzie ogromna strefa atrakcji, w której coś dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci. Wśród nich między innymi strefa cateringowa oraz food trucki, dmuchańce, kolorowanki, zabawy z maskotką drużyny – Miaurycym, pokazy cheerleaderek, a także konkursy z nagrodami od sponsorów klubu – m.in. firm Tarczyński, KFC czy Fix Catering.

Szczegóły dotyczące najbliższego meczu

Bilety na najbliższy mecz Panthers Wrocław kontra Frankfurt Galaxy można kupić już teraz na stronie https://bit.ly/PanthersGalaxy, a także w kasach w dniu meczu.

Bilety dostępne są w opcji normalny lub ulgowy. Ten ostatni przeznaczony jest dla młodzieży uczącej się (od 16 do 24 roku życia) oraz seniorów powyżej 65 roku życia urodzonych w 1956 roku i wcześniej – za okazaniem dokumentu potwierdzającego zniżkę (legitymacja szkolna/studencka lub dowód osobisty). Dzieci poniżej 4. roku życia na mecz wchodzą za darmo.

Materiał prasowy Panthers Wrocław

Autor zdjęć: Łukasz Skwiot

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: