Skip to content

Wypowiedzi po meczu Kansas City Chiefs – Houston Texans

Po długim oczekiwaniu powróciła najlepsza liga na świecie. W debiutanckim meczu sezonu 2020, broniący tytułu gospodarze Kansas City Chiefs bez większego problemu poradzili sobie z Houston Texans wygrywając 34:20. Zapraszamy na kilka wypowiedzi pomeczowych, w tym m.in. głównych trenerów.

O ile spotkanie przebiegło raczej bez większych niespodzianek (Chiefs nadal są przerażającą ofensywą; Texans będą czuli brak DeAndre Hopkinsa), to dyskusje wywołały przedmeczowe gesty obydwóch drużyn. Zawodnicy z Houston w ramach protestu postanowili wyjść z szatni dopiero po odegraniu hymnu, a następnie ustawili się wraz z gospodarzami na całej długości boiska, trzymając się pod ręce. Ruch miał być oczywiście pokazaniem, że są w życiu rzeczy ważniejsze, niż futbol, a sportowcy chociaż rywalizują na boisku, są jednością poza nim.

Ten gest nie przypadł do gustu niektórym fanom zebranym na stadionie Arrowhead. W trakcie transmisji słychać było buczenie grup fanów. Na temat sytuacji głos zabrali Patrick Mahomes z KC Chiefs oraz J.J. Watt z Texans.

Panowie udzielili wywiadów Terezowi A. Paylorowi z Yahoo Sports, w których odnieśli się do buczenia. Jak wyjaśnił Mahomes:

Tam na dole nie było za bardzo słychać buczenia. Widziałem parę wideo po meczu. Przede wszystkim chcieliśmy pokazać jedność, to że staniemy do walki razem, a także nadzieję, że fani będą nas wspierali nie tylko w trakcie meczów, ale też na co dzień.

J.J. Watt był podobnego zdania:

Buczenie było dość niefortunne podczas tej sytuacji. Trochę tego nie rozumiem – nie było żadnej flagi, to były tylko dwie drużyny, które postanowiły połączyć siły i pokazać jedność.

Jeśli chodzi zaś o sam mecz, to Mahomes napisał krótko na Twitterze:

Dobry start! Ale mamy jeszcze nad czym pracować. #RunItBack

Trener Andy Reid nie krył zadowolenia ze swojej drużyny na pomeczowej konferencji prasowej, twierdząc że:

„To jest młoda grupa. Wierzę, że jedyne co będą robili, to stawali się lepsi”.

Za to trener i GM Texans Bill O’Brien miał jednego winowajcę – nieumiejętność zatrzymania biegów debiutującego Clyde’a Edwardsa-Helaire’a:

„Mieliśmy problem z zatrzymaniem Mahomesa, nie potrafiliśmy powstrzymać biegu i pozwoliliśmy im na zbyt długie posiadanie piłki. Są jednak pozytywne aspekty, które muszą być naszą podstawą do budowania siły na kolejne tygodnie”.

Najlepszym podsumowaniem wczorajszego występu Texans był tweet wspomnianego DeAndre Hopkinsa, który napisał po prostu:

Wdzięczny.

Auć.

Wypowiedzi spisał i opracował Kamil Kacperski

Źródło screena: NBC

Leave a Reply

%d bloggers like this: