Skip to content

Zakupy FF z NFL Polska – Week 13

Zapraszamy na kolejne zakupy do drużyn fantasy football. Kogo warto dodać do składu? Zapraszamy do tekstu Adriana Glejzera.

QB Taylor Heinicke (Washington Football Team; 35%; @ LV, vs DAL, @ PHI)

Heinicke kontynuuje swój wymarzony sezon. Od bye weeku jego drużyna wygrała trzy mecze z rzędu i wróciła do walki o playoffs. Heinicke nie jest gigantem fantasy, ale też nigdy nie notuje beznadziejnych występów – minimum 9 punktów jest właściwie gwarantowane. Najbliższy przeciwnik – Las Vegas – nie powinien mu bardzo przeszkadzać w kolejnym solidnym występie.

 

RB Jamaal Williams (Detroit Lions; 41%; vs MIN, @ DEN, vs ARI)

Ostatni weekend stał pod znakiem kontuzji biegaczy. Z gry na najbliższe mecze bądź cały sezon wypadli Christian McCaffrey, Dalvin Cook i De’Andre Swift. Panthers mają teraz bye week, więc Hubbard nie powinien być priorytetem, jest on również (podobnie jak Mattison z Vikings) zajęty w większości lig. To pozostawia nas z Williamsem, do którego będzie należał backfield Lions w najbliższym czasie. Już w ten weekend czego go spotkanie z pozwalającymi biegaczom na wiele Vikings.

 

WR Kendrick Bourne (New England Patriots; 24%; @ BUF, BYE, @ IND)

Po słabych dwóch pierwszych tygodniach sezonu, Bourne po cichu rozkręcił się, i aktualnie jest 23-cim skrzydłowym w sezonie. Jego niską popularność w fantasy trzeba wytłumaczyć byciem częścią drużyny stawiającej na grę dołem, oraz dużą konkurencją w walce o targety. Bourne wyśmienicie sobie radzi pomimo tych przeciwności, i nawet przy niekorzystnym kalendarzu spotkań w najbliższych tygodniach jest najlepszym szeroko dostępnym skrzydłowym na waivers.

 

TE Foster Moreau (Las Vegas Raiders; 1%; vs WAS, @ KC, @ CLE)

Darren Waller doznał kontuzji w Święto Dziękczynienia, i nie zagra przez kilka tygodni. Otwiera to drogę do występów dla jego zmiennika Moreau, który przez ostatnie 2,5 sezonu w Raiders dał się poznać jako popularny cel podań w redzone. Teraz dostanie okazję wykazanie się jako TE1 zespołu.

 

DEF Minnesota Vikings (20%; @ DET, vs PIT, @ CHI)

Vikings nie są już defensywnie tą samą drużyną, co kilka lat temu, ale to nie znaczy, że są słabi pod tym względem. W każdym spotkaniu sezonu zanotowali przynajmniej dwa sacki, regularnie przechwytują piłkę. Najbliższe trzy tygodnie to dla nich wymarzony kalendarz – wszystkie trzy zespoły mają duże problemy z produktywnością w ofensywie.

 

IDP Chandler Jones (Arizona Cardinals; 7%; @ CHI, vs LAR, @ DET)

Po świetnym początku sezonu, Jones trochę ucichł, a potem opuścił kilka spotkań z powodu kontuzji. Teraz wraca, zdrowy i po bye weeku, by straszyć rozgrywających przeciwników. Najbliższe trzy mecze zagra przeciwko niezbyt mobilnym QB, a to powinno dać mu okazję do kilku sacków.

Autor: Adrian Glejzer

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d