Skip to content

Zakupy FF z NFL Polska – Week 9

Zapraszamy na kolejne zakupy do drużyn fantasy football. Kogo warto dodać do składu? Zapraszamy do tekstu Adriana Glejzera.

QB Taysom Hill (New Orleans Saints; 3%, vs ATL, @ TEN, @ PHI)

Kontuzja Jameisa Winstona pokryła się czasowo z powrotem Hilla do gry, i tuż przed możliwym powrotem skrzydłowego Michaela Thomasa. Hill to trochę słabsza wersja Jalena Hurtsa – niezbyt dobry w podawaniu, ale nadrabia świetną grą dołem, która zapewnia mu bezpieczne minimum punktowe. Najbliższe spotkanie przeciwko Atlancie powinno być stosunkowo łatwe, potem będzie pewnie ciężej, ale Hill ma większy potencjał niż inne szeroko dostępne opcje na pozycji.

 

RB Jeremy McNichols / Adrian Peterson (Tennessee Titans; 9%/6%; @ LAR, vs NO, vs HOU)

Koniec sezonu dla Derricka Henry’ego był zaskakującą poniedziałkową informacją, szczególnie że kontuzja nie przeszkodziła mu w dokończeniu spotkania przeciwko Colts. Henry już w tym sezonie najpewniej nie wróci, podobnie jak jeden z jego zmienników, Darrynton Evans. Titans nie chcą polegać tylko na McNicholsie, więc podpisali kontrakt z 36-letnim Petersonem, który odciąży go na najpewniej na pierwszej i drugiej próbie. Mimo to, McNichols jest najgorętszym nazwiskiem na waivers tego sezonu, bo w przeciwieństwie do Mattisona w Vikings czy Pollarda w Cowboys, zmiennicy Henry’ego nie dostawali wielu szans na boisku, i w efekcie byli w fantasy pomijani jako duża niewiadoma. Titans od lat polegali na grze biegowej, więc ciężko oczekiwać kompletnej zmiany stylu gry w środku sezonu – McNichols powinien być świetną opcją w fantasy dzięki dużemu workloadowi i potencjałowi w grze podaniowej pokazywanemu nawet przed kontuzją Henry’ego. Peterson również powinien być dodany do składów jako zawodnik, który będzie najpewniej dostawał pracę przy goal-line.

 

WR DeVante Parker (Miami Dolphins; 37%; vs HOU, vs BAL, @ NYJ)

Parker wrócił do gry po kilkumeczowej absencji, i od razu zagrał swoje najlepsze spotkanie w sezonie – 85 jardów zdobytych w ośmiu akcjach. W rozegranych spotkaniach nie zszedł jeszcze poniżej siedmiu targetów, a to bardzo solidna podłoga możliwości. Dwóch z najbliższych przeciwników – Texans i Jets – powinno być dla niego bardzo dobrymi meczami.

 

TE Dan Arnold (Jacksonville Jaguars; 5%; vs BUF, @ IND, vs SF)

Arnold trafił do Jacksonville w trakcie sezonu z Caroliny Panthers, i z każdym kolejnym tygodniem jego udział w ofensywie się zwiększa. W niedzielę przeciwko Seattle był targetowany dziesięć razy, a jego średnia z ostatnich trzech spotkań wynosi 8. Stał się ważną częścią ofensywy po kontuzji skrzydłowego D.J. Charka, i nic nie wskazuje na to, że się to zmieni w nabliższym czasie.

 

DEF Miami Dolphins (14%; vs HOU, vs BAL, @ NYJ)

Dolphins nie zachwycają w defensywie w tym sezonie. Dwie przesłanki przemawiają za zaufaniem im w tym tygodniu – jedna to przeciwnicy (Houston), druga to umiejętność defensywy Dolphins do częstego przechwytywania piłki.

 

IDP Marlon Humphrey (Baltimore Ravens; 22%; vs MIN, @ MIA, @ CHI)

Humphrey jest rzadkim przypadkiem cornerbacka bezpiecznego w fantasy. Zawdzięcza to regularnym liczbom tackles, a przy tym jest czołowym zawodnikiem na pozycji, wymuszającym wiele przechwytów. Właśnie miał bye week, a to oznacza, że można go trzymać w składzie przez resztę sezonu.

 

Autor: Adrian Glejzer

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d