Skip to content

Zakupy FF z NFLPOLSKA #10

Tradycyjnie, jak co tydzień, publikujemy tekst z cyklu zakupy z NFL Polska.  Zestawienie waiver wire przygotował Adrian Glejzer!

QUARTERBACKS

Jameis Winston (1%; vs ATL, @ DEN, @ ATL)

Kto by pomyślał, że nadejdzie moment w tym sezonie, gdy Winston będzie najgorętszym nazwiskiem na rynku wolnych agentów. Drew Brees jest solidnie poobijany i nie wróci na boiska przez jakiś czas. Najbliższych kilka spotkań powinno być dosyć łatwych z punktu widzenia rozpędzonych Saints, którzy w celu minimalizacji ryzyka związanego z grą Winstona będą najpewniej częściej niż zwykle korzystać z Alvina Kamary i Taysoma Hilla. Mimo to Winston otoczony talentem ma szansę choć w części odbudować swoją reputację w lidze, i tym samym zapewnić kilka dobrych występów z punktu widzenia fantasy.

 

RUNNING BACKS

Nyheim Hines (42%; vs GB, vs TEN, @ HOU)

Dwa tygodnie temu wyglądało na to, że Jordan Wilkins odbierze główną rolę na RB Colts Jonathanowi Taylorowi. Tymczasem najwięcej razy piłkę w ostatnim meczu dostał bohater pierwszego waiver wire w tym sezonie, Nyheim Hines. Po świetnym pierwszym meczu Hines przygasł, ale w ostatnich trzech tygodniach miał 4 przyłożenia, i w tej chwili wygląda na faworyta drużyny. Ciężko mu w tym momencie zaufać, biorąc pod uwagę walkę o pozycję w drużynie z dwoma innymi utalentowanymi zawodnikami, ale nie powinien siedzieć na waivers z potencjałem, którym dysponuje.

Salvon Ahmed (4%; @ DEN, @ NYJ, vs CIN)

Gaskin i Breida kontuzjowani, Howard zwolniony z zespołu. Rolę pierwszego RB Miami przejął Ahmed, i jak na razie nikt nie może żałować. Dopóki Gaskin nie wróci, Ahmed będzie solidnym starterem fantasy, szczególnie w najbliższych dwóch tygodniach – przeciwko Broncos (pozwolili na 4 przyłożenia dołem w ostatnim meczu) i Jets (komentarz zbyteczny).

Kalen Ballage (19%; vs NYJ, @ BUF, vs NE)

Ballage był bardzo niepopularną opcją fantasy, grając w barwach Dolphins i Jets. W Chargers dostał szansę na odkupienie, i skrzętnie z niej korzysta. Ekeler i Jackson pozostaną poza grą jeszcze 1-2 tygodnie, i w tym okresie można śmiało stawiać na Ballage’a, szczególnie kiedy będzie się mierzył w najbliższą niedzielę z byłym pracodawcą.

 

WIDE RECEIVERS

Michael Pittman (9%; vs GB, vs TEN, @ HOU)

Ciężko w Colts o pewne opcje fantasy w grze podaniowej. W ofensywie jest wykorzystywanych 4 różnych skrzydłowych i 3 TE, więc każdy dostaje dosyć mały kawałek “tortu”. Najlepszą opcją na resztę sezonu wydaje się Pittman – pierwszoroczny WR z dużym potencjałem. Zaliczył już kilka dobrych spotkań, a zazwyczaj nowi skrzydłowi w lidze rozkręcają się w drugiej połowie sezonu.

Josh Reynolds (5%; @ TB, vs SF, @ ARI)

Reynolds był targetowany przynajmniej 8 razy w każdym z trzech ostatnich spotkań, i mimo że jest tylko trzecią opcją na pozycji w swojej drużynie – dobrze korzysta ze swojej roli. Defensywy skupią się na zatrzymaniu Kuppa i Woodsa, a to daje możliwość Reynoldsowi solidnych występów.

 

TIGHT ENDS

Logan Thomas (35%; vs CIN, @ DAL, @ PIT)

Ostatni weekend był brutalny dla zawodników z pozycji TE – tylko jeden osiągnął 10 punktów w standardowym punktowaniu (dokładnie 11.1). Jeżeli ktoś poszukuje bezpiecznej opcji na waivers – Logan Thomas jest jedyną rozsądną opcją. Pomimo gry dla trzech różnych rozgrywających w tym sezonie (w tym często dwóch w jednym meczu), nigdy nie miał mniej niż 4 targetów. Na pozycji TE ciężko o lepszą regularność.

 

DST/IDP

Chargers (44%; vs NYJ, @ BUF, vs NE)

New York Jets pozwala na zdobycie najwięcej punktów w lidze defensywom rywali.

Daniel Sorensen (21%; @ LV, @ TB, vs DEN)

Doświadczony safety z talentem do przechwytów i solidną liczbą tackles co mecz.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło grafiki: nfl. com

Leave a Reply

%d bloggers like this: