Skip to content

Zakupy FF z NFLPOLSKA #11

Tradycyjnie, jak co tydzień, publikujemy tekst z cyklu zakupy z NFL Polska.  Zestawienie waiver wire przygotował Adrian Glejzer!

QUARTERBACKS

Derek Carr (36%; @ ATL, @ NYJ, vs IND)

Częsty gość tego artykułu – pojawia się w nim czwarty raz. Carr rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze, i zdaniem niektórych powinien być kandydatem do MVP. Najbliższe mecze przeciwko Falcons i Jets będą stanowiły świetne okazje do punktowania.

 

RUNNING BACKS

Gus Edwards (28%; @ PIT, vs DAL, @ CLE)

Mark Ingram i JK Dobbins wylądowali na COViD-IR, a najbliższy mecz Ravens grają już w czwartek. To z miejsca czyni z Edwardsa najlepszą jednotygodniową opcję na waivers. Zmieni się to, jeśli któryś z pary Ingram/Dobbins zostanie aktywowany, lub jeśli mecz zostanie przesunięty na niedzielę.

James White (na zdjęciu w leadzie) (40%; vs ARI, @ LAC, @ LAR)

Kontuzja Burkheada otwiera szansę do powrotu do starej roli White’owi. Ten RB bardzo dobrze spisuje się w grze podaniowej, i nie powinien narzekać na brak pracy w ofensywie Billa Belichicka.

 

WIDE RECEIVERS

Sterling Shephard (45%; @ CIN, @ SEA, vs ARI)

Odkąd wrócił do gry po kontuzji, Shephard jest pierwszą opcją w grze podaniowej Giants targetowaną średnio 8 razy w meczu. Pierwsza opcja Giants nie brzmi może zbyt interesująco, ale z drugiej strony – jak wiele pierwszych opcji zespołu jest dostępnych na waivers w tym momencie? Przed Shephardem kilku łatwiejszych przeciwników – przede wszystkim Cincinnati w najbliższą niedzielę.

Breshad Perriman/Denzel Mims (11%/5%; vs MIA, vs LV, @ SEA)

Ciężko polegać na opcjach ofensywnych Jets, ale jeśli ktoś jest zdesperowany – Perriman i Mims grają bardzo dobrze, kiedy Flacco jest rozgrywającym. Ich wartość spadnie, kiedy Darnold wróci do gry, ale póki co obaj wyglądają na solidne opcje fantasy.

 

TIGHT ENDS

Jordan Reed (15%; @ LAR, vs BUF, vs WAS)

Duże ryzyko, duża wygrana? Reedowi nie można odmówić talentu, ale na pewno nie można polegać na jego zdrowiu. W tym tygodniu wydaje się być najlepszą wolną opcją na pozycji, szczególnie jeśli ktoś szuka potencjału do wielkich występów.

Dalton Schultz (21%; vs WAS, @ BAL, @ CIN)

Schultz jest solidną opcją na TE, regularnie targetowaną przez cały sezon. Najgorszy jego występ to 3 targety, a na przestrzeni ostatnich 3 spotkań jest celem podania średnio 7 razy.

 

DST

New York Giants (12%; @ CIN, @ SEA, vs ARI)

Giants mają całkiem solidną defensywę w tym sezonie, która notuje przynajmniej 2 sacki w każdym meczu. Ich najbliższy przeciwnik to Bengals, którzy właśnie stracili Joe Burrowa, i będą musieli polegać na umiejętnościach Ryana Finleya, który w swoich dotychczasowych meczach w NFL wyglądał, jakby były to dla niego za wysokie progi.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło grafiki: patriots. com

Leave a Reply

%d