Skip to content

Zakupy FF z NFLPOLSKA #5

Tradycyjnie, jak co tydzień, publikujemy tekst z cyklu zakupy z NFL Polska.  Zestawienie waiver wire przygotował Adrian Glejzer!

QUARTERBACKS

Ryan Fitzpatrick (21%; vs NYJ, BYE, vs LAR)

Jego obecność w składach drużyn spadła z 34% do 21% na przestrzeni tygodnia – efekt nadchodzącego meczu z 49ers. FItzpatrick pokazał niedowiarkom, na co go stać, i zanotował 4 świetny występ z rzędu. Następny przeciwnik w terminarzu to New York Jets – nie ma powodu, był Fitzmagic nie kontynuował udanej serii gier.

Andy Dalton (3%; vs ARI, @ WAS, @ PHI)

Kontuzja Daka Prescotta oznacza, że resztę sezonu jako QB Cowboys spędzi Dalton. Nie jest on tak dobry jak zdrowy Prescott, ale otacza go zbiór bardzo utalentowanych ofensywnie zawodników. Powinno być go stać na odtworzenie 80% produkcji poprzednika w takiej sytuacji.

Kirk Cousins (32%; vs ATL, BYE, @GB)

Jeśli ktoś potrzebuje startera na najbliższy weekend, Cousins wydaje się najbezpieczniejszą opcją. 4 z 5 dotychczasowych występów miał solidnych, a starcie z Atlantą powinno być jednym z łatwiejszych w sezonie.

*

RUNNING BACKS

Alexander Mattison (41%; vs ATL, BYE, @GB)

Dalvin Cook na 95% opuści spotkanie z Falcons w ten weekend. To otwiera szansę dla Mattisona, który talent ma niewiele mniejszy od Cooka, co udowodnił już w drugiej połowie niedzielnego meczu. Poza najbliższym weekendem może się jednak okazać mało przydatny – w następnym VIkings mają bye, a później Cook będzie już w pełni zdrowy

*

WIDE RECEIVERS

Chase Claypool (18%; vs CLE, @ TEN, @ BAL)

To nazwisko padło już w tym cyklu dwa tygodnie temu. Od tego czasu wiele się wydarzyło – najpierw Steelers dostali niezaplanowany bye week, co w połączeniu z jego słabszym poprzednim meczem odstraszyło wielu menedżerów. Claypool przypomniał o sobie efektownie, notując 4 przyłożenia w niedzielnym meczu. Będzie głównym celem menedżerów w tym tygodniu.

Travis Fulgham (4%; vs BAL, vs NYG, vs DAL)

Na bezrybiu i rak ryba. W Eagles brakuje zdrowych ofensywnych zawodników, a to otworzyło szansę do gry wybranemu w szóstej rundzie draftu  Jak na razie wykorzystuje ją bardzo dobrze, a do czasu powrotu podstawowych zawodników będzie ważną częścią ofensywy.

Henry Ruggs (44%; BYE, vs TB, @ CLE)

Ruggs wrócił po dwutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją, i od razu zanotował najlepszy mecz w karierze. Ma bye week w tym tygodniu, ale nie powinien “siedzieć” na waivers. Jest najbardziej utalentowanym skrzydłowym w Raiders i ma potencjał do wielkich występów.

Preston Williams (22%; vs NYJ, BYE, vs LAR)

Williams bo kiepskim początku sezonu przypomniał o sobie w ostatni weekend bardzo dobrym występem. Na razie jest bardzo nieregularny, ale w niedzielę czeka go łatwe spotkanie z Jets.

*

TIGHT ENDS

Jimmy Graham (41%; @ CAR, @ LAR, vs NO)

Dobry mecz Grahama od złego różni to, czy miał w nim przyłożenie. Czyni go to chimerycznym, ale ciężko aktualnie o wolnego TE z gwarancją punktów.

*

DST/IDP

Miami (8%; vs NYJ, BYE, vs LAR)

Jeśli ktoś potrzebuje defensywy na ten weekend, Miami wydaje się być najlepszym wyborem. Ofensywa Jets właśnie zrezygnowała z usług swojego najbardziej utalentowanego zawodnika Le’Veona Bella, a nawet z nim w składzie nie była zbyt groźna.

De’Vondre Campbell (17%; @ DAL, vs SEA, BYE)

Campbell jest utalentowanym LB notującym dużo tackles – idealnym defensorem gwarantującym solidne minimum punktów.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło zdjęcia: vikings .com

One thought on “Zakupy FF z NFLPOLSKA #5 Leave a comment

Leave a Reply

%d bloggers like this: