Skip to content

Zakupy FF z NFLPOLSKA #6

Tradycyjnie, jak co tydzień, publikujemy tekst z cyklu zakupy z NFL Polska.  Zestawienie waiver wire przygotował Adrian Glejzer!

QUARTERBACKS

Jimmy Garoppolo (27%; @ NE, @ SEA, vs GB)

Jimmy G odkupił winy po poprzedniej kolejce i poprowadził 49ers do zwycięstwa. Zanotował swój najlepszy występ pod względem fantasy, i jak na razie zawiódł tylko raz w sezonie. Teraz czeka go pojedynek z byłym zespołem – Patriots. To powinno dać mu dodatkową motywację do dobrej gry.

Derek Carr (26%; vs TB, @ CLE, @ LAC)

Carr wraca po bye weeku i od razu czeka go niełatwy mecz z Buccaneers, których defensywa właśnie skutecznie zatrzymała Aarona Rodgersa. Jeśli ktoś potrzebuje rozgrywającego na jeden tydzień – Carr jest jedną z najlepszych wolnych opcji.

 

RUNNING BACKS

Boston Scott (16%; vs NYG, vs DAL, BYE)

MIles Sanders doznał w niedzielę kontuzji, i nie zdoła jej doleczyć przed czwartkowym meczem Philadelphii. To otwiera szansę do gry Scottowi, który już w poprzednim sezonie w takich sytuacjach sprawdzał się jako podstawowy RB. New York Giants nie są groźnym przeciwnikiem, a to powinno dać Scottowi szansę na zdobycie wielu punktów.

 

WIDE RECEIVERS

Christian Kirk (41%; vs SEA, BYE, vs MIA)

Powoli zaczyna się wyjaśniać hierarchia skrzydłowych w Cardinals. W cieniu DeAndre Hopkinsa znajdują się Larry Fitzgerald, Andy Isabella i Christian KIrk. Ten ostatni zanotował świetny występ w poniedziałkowym meczu. Na początku sezonu wyglądał na ograniczonego przez kontuzję, ale od dwóch tygodni wygląda bardzo zdrowo. Przed bye weekiem czeka go jeszcze pojedynek z pozwalającą na wiele defensywą Seahawks.

Keelan Cole (29%; @ LAC, BYE, vs HOU)

Zanotował najlepszy występ sezonu w ostatnią niedzielę. Na przestrzeni pierwszych sześciu tygodni był najczęściej targetowanym skrzydłowym Jaguars, i złapał trzy przyłożenia (również najlepszy wynik w drużynie). Przed bye weekiem zagra jeszcze tylko jeden mecz, ale ma ugruntowaną pozycję w zespole i może być przydatny również po powrocie z bye weeku.

Travis Fulgham (46%; vs NYG, vs DAL, BYE) 

To najpewniej ostatnia szansa na dołączenie Fulghama do swojej drużyny fantasy. Travis zagrał w 3 spotkaniach w tym roku, i w każdym był bardzo dobry pod względem punktów fantasy. Ponadto, kolejnych dwóch zawodników Eagles doznało kontuzji (Zach Ertz i Miles Sanders), a to oznacza jeszcze więcej pracy dla Fulghama, który najbliższy mecz zagra już w czwartek przeciwko Giants.

Tim Patrick (18%; vs KC, vs LAC, @ ATL)

Trzeci z rzędu udany mecz Patricka, tym razem przeciwko mocnej defensywie Patriots. Był na boisku przy okazji aż 92% ofensywnych posiadań Broncos. Przy takiej formie i udziale w ofensywie grzechem byłoby pozostawiać go na waivers, nawet pomimo nadchodzących spotkań przeciwko mocnym defensywom.

 

TIGHT ENDS

Anthony Firkser (1%: vs PIT, @ CIN, vs CHI)

Jonnu Smith skręcił kostkę i nie ma pewności, że zagra w najbliższym meczu. To otwiera szansę do gry dla Firksera, który już w niedzielnym meczu zastąpił Smitha i spisał się celująco, notując 113 jardów i przyłożenie.

Darren Fells (6%; vs GB, BYE, @ JAX)

Dwa udane mecze z rzędu Fellsa, który korzysta na nieobecności Akinsa. Tak długo jak ten drugi nie wróci do gry, produkcja Fellsa przy odradzającym się Watsonie powinna być zauważalna.

 

DEF/IDP

Los Angeles Chargers (28%; vs JAX, @ DEN, vs LV)

Powracający po bye weeku Chargers to pomimo zmagania się z wieloma kontuzjami bardzo utalentowana defensywa. W najbliższym meczu zmierzy się z ofensywą Jaguars, której daleko do imponowania.

Bradley Chubb (6%; vs KC, vs LAC, @ ATL)

Większość poprzedniego sezonu stracił z powodu kontuzji. Po powrocie wolno się rozkręcał, ale w ostatnich dwóch meczach przypomniał o sobie, notując 3,5 sacku. Drzemie w nim wielki talent i potencjał, właśnie z tych powodów został wzięty w drafcie NFL z piątym pickiem w 2018 roku.

Harold Landry (4%; vs PIT, @ CIN, vs CHI)

Utalentowany LB notujący wiele tackles dla jednej z czołowych drużyn tego sezonu, dodatkowo mający bye week za sobą. Czego chcieć więcej od indywidualnego defensora?

Autor: Adrian Glejzer

Źródło zdjęcia: nfl .com

One thought on “Zakupy FF z NFLPOLSKA #6 Leave a comment

Leave a Reply

%d bloggers like this: