Skip to content

Zakupy FF z NFLPOLSKA #9

Tradycyjnie, jak co tydzień, publikujemy tekst z cyklu zakupy z NFL Polska.  Zestawienie waiver wire przygotował Adrian Glejzer!

QUARTERBACKS

Tua Tagovailoa (25%; vs LAC, @ DEN, @ NYJ)

Tua świetnie się zaprezentował przeciwko Cardinals, notując 248 jardów i 2 przyłożenia, oraz angażując się w grę biegową. W najbliższym meczu czeka go pojedynek z pozwalającą na przeciwnikom na wiele w tym sezonie defensywą Chargers. Jeśli komuś brakuje rozgrywającego na najbliższy weekend (na myśl przychodzą przede wszystkim właściciele Patricka Mahomesa), Tua wydaje się najlepszą opcją dostępną na waivers.

 

RUNNING BACKS

JD McKissic (26%; @ DET, vs CIN, @ DAL)

Na skutek kontuzji Kyle’a Allena, rozgrywającym Waszyngtonu na resztę sezonu zostanie najpewniej Alex Smith. To świetna wiadomość dla McKissica, który w tegorocznych epizodach Smitha był jego ulubionym celem podań. Jest również drugą opcją biegową w drużynie, a to oznacza pewne punkty co tydzień.

Duke Johnson (17%; @ CLE, vs NE, @ DET)

David Johnson doznał wstrząśnienia mózgu i nie dokończył niedzielnego meczu. Jeśli nie będzie mógł również wystąpić w najbliższym, Duke Johnson będzie świetnym jednotygodniowym uzupełnieniem składu – wykorzystywany na ziemi i w powietrzu przeciwko Browns.

 

WIDE RECEIVERS

Jalen Reagor (na zdjęciu) (24%; @ NYG, @ CLE, vs SEA)

Wybrany w pierwszej rundzie ostatniego draftu, Reagor jest jedynym skrzydłowym wybranym tak wcześnie, który nie przekonał jeszcze do siebie menedżerów fantasy. Głównym powodem jest kontuzja, przez którą stracił 5 tygodni gry. Teraz Eagles wracają z bye weeku, a przed nimi bardzo przyjemny kalendarz. Reagor ma szansę się przełamać, i wpisać się w trend skrzydłowych, którzy w pierwszym sezonie w NFL rozkręcają się dopiero w jego drugiej połowie.

 

Allen Lazard (38%; vs JAX, @ IND, vs CHI)

Lazard miał świetny początek sezonu, po czym doznał kontuzji i trafił na IR. NIedawno wrócił do treningów z drużyną, i ma duże szanse zagrać w niedzielę przeciwko Jaguars. Teraz jest idealny moment, by zgarnąć go z waivers. Za tydzień może już o sobie przypomnieć większej liczbie menedżerów i trzeba będzie stoczyć o niego walkę.

 

Curtis Samuel (31%; vs TB, vs DET, @ MIN)

Samuel jest bez wątpienia chętnie wykorzystywany w ofensywie Panthers, i to zarówno w grze podaniowej, jak i biegowej. Zanotował trzy świetne mecze z rzędu, i ciężko oczekiwać od niego utrzymania tego trendu. Z drugiej strony Christian McCaffrey doznał kontuzji w pierwszym meczu po powrocie, i najpewniej znowu opuści kilka spotkań. To okazja dla Samuela, by pozostać ważnym elementem ofensywy jeszcze przez jakiś czas.

 

TIGHT ENDS

Austin Hooper (42%; vs HOU, vs PHI, @ JAX)

Hooper wraca po kontuzji i po bye weeku, do ofensywy która właśnie straciła jedną z dwóch kluczowych opcji podaniowych – Odella Beckhama. Idealna sytuacja dla Hoopera, który jeszcze przed kontuzją zaczynał się rozkręcać, a teraz powinien dostać większy “kawałek tortu” w Cleveland.

 

DST/IDP

Green Bay (38%; vs JAX, @ IND, vs CHI)

Packers w tym sezonie nie zachwycają w defensywie, ale w niedzielę czeka ich łatwy przeciwnik – Jaguars. Następne tygodnie również nie będą w sobie zawierały szczególnie silnych ofensyw, więc Green Bay może się okazać czymś więcej niż tylko jednotygodniowym zagraniem.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło zdjęcia: nfl. com

Leave a Reply

%d bloggers like this: