Skip to content

Tour de Polska #10

W minionym tygodniu odbyło się przedostatnie spotkanie w tym sezonie – finał LFA9. Zdecydowana większość drużyn rozpoczęła już offseason i myślami są przy sezonie 2021, oczywiście poza Panthers Wrocław i Lowlanders Białystok, którzy szykują się do sobotniego Polish Bowl XV. Zapraszamy na podsumowanie tygodnia autorstwa Dariusz Grzybowskiego.

LFA9

Ósmego listopada poznaliśmy nowego mistrza LFA9. W Szczecinie obejrzeliśmy „polskie wydanie” Army vs Navy, czyli Armada Szczecin kontra Armia Poznań.

Armada Szczecin – Armia Poznań

Niepokonana Armada (nie tylko w tym sezonie, ale i w poprzednim) „ugościła” poznańską Armię na boisku w Szczecinie. Mecz trzymał w napięciu do samego końca i nie brakowało emocji… w przeciwieństwie do medali dla uczestników spotkania.

Kolejny seria ofensywna drużyny ze Szczecina była dłuższa, ale również zakończona punktami. QB sneak Kamila Klebieko zapewnił 6 punktów, a kolejne 2 podanie złapane przez Mateusza Dubickiego. Armii musiał spodobać się sposób wykończenia serii przez ich przeciwników, ponieważ powtórzyli sneak, oczywiście w wykonaniu Witolda Gajewskiego. Tym razem jednak nie udało się podwyższyć i na tablicy wyników widniało 16:13.

Po nieudanym kopnięciu za 1 punkt, swoje winy „odkupił” Wojciech Szymański, wykonując perfekcyjny punt i ustawiając formację ataku Armady w niedogodnej pozycji. Jakie musiało być jego zaskoczenie, kiedy dziewięćdziesięciojardowym biegiem popisał się Konrad Piotrowski. Trzeci raz w tym spotkaniu szczecinianie spróbowali podwyższenia za 2 punkty i znowu im się to udało, podanie Kamila Klebieko złapał Przemysław Franczak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 24:13 dla gospodarzy.

Armia Poznań wzięła się za odrabianie strat w drugiej połowie, siedemnastojardowe podanie złapał Krystian Stępczak, a biegiem za 2 punkty podwyższył Tomasz Gajewski. Do samego końca poznaniacy mieli jeszcze szansę odpowiedzieć. Najpierw jednak ich drive zakończył się przechwytem Marcina Kaima, a potem – pomimo dobrej postawy defensywy Armii i odzyskaniu piłki na trochę ponad 2 minuty przed końcem – nie udało się zdobyć chociażby trzech punktów na wagę remisu.

Armada Szczecin wygrała 24:21 i może cieszyć się z kolejnego sukcesu w swojej krótkiej historii. Mają oni zdecydowanie potencjał na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, a ich udział na pewno podwyższyłby jakość tej ligi. Armia Poznań pokazała się z dobrej strony, co nie powinno dziwić, ponieważ jeszcze w zeszłym roku walczyli na boiskach LFA1. Myślę, że w sezonie 2021 możemy doczekać się rewanżu tych ekip, ale już w wyższej lidze.

News flash

Polish Bowl XV już w ten weekend

Doczekaliśmy się już oficjalnej grafiki Polish Bowl XV i obserwując sytuację epidemiologiczną w kraju, wygląda na to, że finał się odbędzie, ale niestety bez udziału publiczności. Natomiast tutaj znajdziecie wydarzenie na Facebooku, gdzie pojawi się link do transmisji.

Transmisja startuje studiem o 15.30. Sam mecz komentować będzie duet Piotr Bera i Karol Potaś (z NFLPOLSKA.com) 

Leave a Reply

%d bloggers like this: