Skip to content

Ciekawostki NFL – Conference Round

Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

  • Adam Vinatieri jest rekordzistą w liczbie spotkań playoffowych z przynajmniej czterema trafionymi field goalami – miał trzy takie spotkania w karierze. Evan McPherson wyrównał jego rekord, trafiając cztery field goale w każdym ze swoich trzech playoffowych spotkań w tym sezonie.

  • Po raz pierwszy w historii drużyna przegrywała przynajmniej dziesięcioma punktami po pierwszej połowie i wygrała spotkanie, dwa razy przeciwko tej samej drużynie w jednym sezonie. Cincinati przegrywało z Kansas 17-28 w siedemnastym tygodniu sezonu, i 10-21 w finale konferencji, i wygrało oba spotkania.

  • Kansas City Chiefs są czwartą drużyną w historii, która zagrała dogrywkę w dwóch kolejnych playoffowych spotkaniach. Poprzednie trzy przypadki to Browns w 1986, Packers w 2003 i Jets w 2004. We wszystkich czterech przypadkach zespoły przegrywały drugie spotkanie.
  • Patrick Mahomes i Travis Kelce zdobyli wspólnie jedenaście przyłożeń w playoffach. Tylko dwa duety mają ich więcej – Tom Brady i Rob Gronkowski (15) oraz Joe Montana i Jerry Rice (12).

  • Ja’Marr Chase pobił rekord Terry’ego Holta w liczbie jardów zdobytych górą przez debiutanta. Holt miał ich 242, Chase ma już 279.

  • Duet Matthew Stafford – Cooper Kupp zdobył wspólnie kolejne dwa przyłożenia przeciwko 49ers, i ma ich już 20 w tym sezonie, wliczając playoffy. Do tej pory tylko duetowi Tom Brady – Randy Moss udało się zdobyć 20 przyłożeń w pierwszym wspólnym sezonie.

  • Interception złapane przez Jimmiego Warda w finale konferencji było jego trzecim w tym sezonie. Wszystkie trzy zostały rzucone przez Matthew Stafforda.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, NFL.com

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: