Skip to content

Ciekawostki NFL – week 13

Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

  • Jonathan Taylor zdobył przyłożenie dołem w dziesiątym spotkaniu z rzędu. Jest to piąta najdłuższa seria w jednym sezonie w historii NFL. Dłuższe mieli LaDainian Tomlinson (12 spotkań w 2004 roku), John Riggins (12, 1983), Priest Holmes (11, 2002) i Emmitt Smith (11, 1995). Taylor zrobił to, będąc najmłodszym z wymienionej piątki.

  • Kyler Murray osiągnął granicę 10000 jardów zdobytych podaniami w karierze mając 24 lata i 120 dni. Młodsi byli tylko Drew Bledsoe, Jameis Winston i Dan Marino.

  • Javonte Williams jako pierwszy debiutant w historii Denver Broncos, który zdobył w jednym meczu 100 jardów dołem i 75 górą.

  • Dwa przyłożenia Roba Gronkowskiego po podaniach Toma Brady’ego dają 90 przyłożeń tego duetu w karierze w sezonie regularnym. Więcej ma tylko duet Peyton Manning – Marvin Harrison.

  • Przyłożenie Adriana Petersona dla Seattle Seahawks było jego 126. w karierze. Daje mu to dziesiąte miejsce w historii, wspólnie z Jimem Brownem. 120 z nich zostało zdobytych dołem – Peterson osiągnął tę granicę jako czwarty biegacz w historii

  • Spotkanie Philadelphia Eagles z New York Jets było pierwszym od 1978 roku, w którym pierwsze sześć posiadań (pierwsze trzy każdej z drużyn) zakończyło się przyłożeniem.

  • Mac Jones wykonał tylko trzy podania w meczu, które New England Patriots wygrało. Jest to najmniejsza liczba podań w zwycięstwie w ostatnich 30 latach. Jones wygrał również siódme spotkanie z rzędu w swoim debiutanckim sezonie. Udało się to wcześniej trzem rozgrywającym – Benowi Roethlisbergerowi, Dakowi Prescottowi i Kye’owi Ortonowi.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, NFL.com

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d