Skip to content

Ciekawostki NFL – week 2

Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

  • Tampa Bay Buccaneers wygrała dziewiąte spotkanie z rzędu (wliczając playoffy) i w każdym z nich zdobyła przynajmniej 30 punktów. To najdłuższa taka seria w historii NFL. Osiem zwycięstw z rzędu osiągnęli wcześniej New England Patriots w 2007 i 2011 roku. Wszystkie te trzy serie łączy rozgrywający tych zespołów, Tom Brady.

  • Tyler Lockett zdobył tydzień temu 69-jardowe przyłożenie przeciwko Colts, a w tę niedzielę – 63-jardowe przyłożenie przeciwko Titans. W ostatnich 35 latach, tylko trzem innym skrzydłowym udało się rozpocząć sezon od dwóch 60-jardowych przyłożeń w dwóch pierwszych spotkaniach – byli to Jerry Rice w 1991, Randy Moss w 2005 i Steve Smith w 2007.

  • Xavien Howard w ostatnich 40 spotkaniach przejął piłkę 25 razy – 23 razy złapał interception i dwa razy zdobył fumble. W ostatnich 30 latach tylko Ed Reed miał przynajmniej 25 przejęć piłki na przestrzeni 40 spotkań.

  • Tom Brady zdobył pięć przyłożeń przeciwko Atlancie, co w połączeniu z czterema przyłożeniami przeciwko Dallas w pierwszym spotkaniu sezonu daje dziewięć przyłożeń – najlepszy start sezonu w dwudziestoletniej karierze Brady’ego. Tom miał również po cztery przyłożenia w dwóch ostatnich spotkaniach poprzedniego sezonu, co daje mu cztery spotkania z rzędu z czterema przyłożeniami. Tylko Peyton Manning w 2004 miał dłuższą taką serię – pięć spotkań.

  • Derrick Henry zdobył 182 jardów i trzy przyłożenia dołem przeciwko Seahawks. To jego dziesiąte spotkanie w karierze, w którym zdobył przynajmniej 150 jardów i dwa przyłożenia. Najwięcej takich spotkań w historii rozegrał Jim Brown – 13. W czołówce tej klasyfikacji znajdują się również LaDainian Tomlinson (12), Barry Sanders (10), Eric Dickerson (9) i Emmitt Smith (9).

  • Josh Allen jest prawdziwym katem Miami. W swoich pierwszych siedmiu spotkaniach przeciwko Dolphins za każdym razem zdobywał przynajmniej dwa przyłożenia podaniami. W historii NFL zdarzyło się to wcześniej tylko jeden raz – Philip Rivers zaczął w identyczny sposób swoją karierę przeciwko Houston Texans.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. Na grupie co tydzień będzie publikowany specjalny post pod którym zachęcamy do wymieniania spostrzeżeń dotyczących niedzielnego grania w NFL!

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: