Skip to content

Ciekawostki NFL – week 2

Spotkanie Baltimore Ravens i Miami Dolphins obfitowało w rekordy, ale w jego cieniu zwrócili na siebie uwagę m.in. Detroit Lions. Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek.

Na wstępie przypominamy o naszym podcascie i zachęcamy do nadrobienia zaległości. 

 

  • Kluczowym momentem czwartkowego spotkania Chiefs i Chargers było interception Jaylena Watsona w czwartej kwarcie, zakończone przyłożeniem. Watson pokonał 99 jardów w drodze do pola punktowego rywali, co czyni to najdłuższym w historii dającym prowadzenie przyłożeniem zdobytym przez ligowego debiutanta.

  • Zwycięstwo nad Chargers wiele znaczyło dla trenera Chiefs Andy’ego Reida. Dzięki niemu ma na koncie 235 wygranych i 135 przegranych jako trener w NFL (i jeden remis). Dzięki temu dołączył do grona trenerów, którzy w trakcie swojej kariery mieli moment, w którym wygrali o sto spotkań więcej niż przegrali. Pozostali w tym gronie szkoleniowcy to Don Shula, George Halas, Bill Belichick, Tom Landry i Curly Lambeau.
  • Spotkanie Ravens i Dolphins zaczęło się od wielkiej akcji w wykonaniu Devina Duverneya. W pierwszym spotkaniu sezonu zdobył on dwa przyłożenia górą, a drugie rozpoczął od przyłożenia po kick returnie. Ostatni raz taki zestaw trzech przyłożeń w pierwszych dwóch spotkaniach sezonu miał Bobby Mitchell w 1962 roku, w barwach Washington Redskins.

  • Wiele rekordów ustanowił w tym meczu Lamar Jackson. Przede wszystkim, został pierwszym zawodnikiem w historii, który w tym samym meczu zdobył 75-jardowe przyłożenie podaniem oraz 75-jardowe przyłożenie biegiem. Po raz jedenasty zdobył 100 jardów dołem w jednym spotkaniu, co jest rekordem wśród rozgrywających. Dodatkowo, zdobył w jednym meczu trzy przyłożenia podaniami i 100 jardów dołem – jestem jedynym zawodnikiem w historii, który ma więcej niż jeden taki występ (dokładnie trzy).

  • Zwycięstwo należało jednak do Dolphins, którzy zanotowali comeback w czwartej kwarcie spotkania, dzięki swojej grze podaniami. Jaylen Waddle i Tyreek Hill zostali pierwszym duetem skrzydłowych, w którym obaj zanotowali przynajmniej 170 jardów i dwa przyłożenia w tym samym meczu. Dodatkowo, było to czwarte spotkanie Hilla, w którym miał przynajmniej 10 złapanych podań, 150 jardów i dwa przyłożenia. Wcześniej cztery takie spotkania rozegrał tylko Jerry Rice.

  • Amon-Ra St. Brown miał świetną końcówkę poprzedniego sezonu, a na początku tego nie zwalnia tempa. W spotkaniu przeciwko Commanders złapał dziewięć podań. Dzięki temu rozegrał ósme spotkanie z rzędu z przynajmniej ośmioma złapanymi podaniami. Tylko dwóch innych skrzydłowych w historii miało taką serię – Antonio Brown w 2014 i Michael Thomas w 2019. Dodatkowo, Brown w sześciu spotkaniach z rzędu złapał przynajmniej osiem podań i przynajmniej jedno przyłożenie – jest to najdłuższa taka seria w historii NFL.

  • Dobra gra Browna przyczyniła się do wyjątkowej serii w wykonaniu Detroit. Lions zdobyli przynajmniej 35 punktów w każdym z ostatnich trzech spotkań. Ostatni raz taką serię mieli na przełomie sezonów 1952-53, kiedy wygrywali mistrzostwa NFL (jeszcze zanim nastała era Super Bowl).
  • Carson Wentz miał nieudany epizod w Indianapolis Colts w zeszłym roku, w tym sezonie reprezentuje barwy Washington Commanders i notuje dużo lepszy start. Jest pierwszym rozgrywającym w historii, który w każdym z pierwszych dwóch spotkań w nowym zespole zdobył 300 jardów i trzy przyłożenia podaniami.
  • W poniedziałkowym spotkaniu Stefon Diggs poprowadził Bills do zwycięstwa nad Titans, zdobywając górą 148 jardów i trzy przyłożenia. Jest to jego trzecie spotkanie z takimi statystykami, wcześniej tę granicę osiągnęli Jerry Rice (7 takich spotkań), Randy Moss (4), Marvin Harrison (3) i Tyreek Hill (3).

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, NFL.com

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: