Skip to content

Ciekawostki NFL – week 4

Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

  • Sam Darnold jako pierwszy rozgrywający w historii NFL zdobył pięć przyłożeń dołem w pierwszych czterech spotkaniach w sezonie.

  • Patrick Mahomes zdobył pięć przyłożeń górą przeciwko Eagles. W każdym z pierwszych czterech spotkań zdobył przynajmniej trzy przyłożenia górą. Poprzedni taki start do sezonu zanotowali Steve Young w 1998, Kurt Warner w 1999 i Tom Brady 2007.

  • Zwycięstwo Chiefs nad Eagles dało Andy’emu Reidowi setne zwycięstwo jako trener Chiefs (wliczając playoffy). Dzięki temu jest pierwszym trenerem w historii NFL, który wygrał sto spotkań w dwóch różnych zespołach – ma 140 wygranych jako trener Eagles.

  • Spotkanie Chiefs z Eagles było wyjątkowe w jeszcze jeden sposób – dopiero po raz czwarty w historii, żadna z drużyn nie wykonała punta przez cały mecz. Poprzednio ta sztuka udała się Buffalo i San Francisco w 1992, Chicago i Green Bay w 2014, oraz New Orleans i Green Bay w 2014.
  • Ben Roethlisberger dzięki 45-jardowemu przyłożeniu Diontae Johnsona został ósmym rozgrywającym w historii NFL z 400-ma przyłożeniami górą.

  • Tom Brady 28-jardowym podaniem do MIke’a Evansa pobił rekord Drew Breesa w liczbie zdobytych jardów podaniami. Brees zdobył w swojej karierze 80 358 jardów, Brady po zwycięstwie nad Patriots ma ich 80 560.

  • Brady zwycięstwem nad Patriots dołączył do Bretta Favre’a, Peytona Manninga i Drew Breesa na liście rozgrywających, którzy w swojej karierze pokonali 32 franczyzy NFL (32-ga drużyna, Houston Texans, dołączyła w 2002 roku).
  • Baltimore Ravens w ostatniej akcji meczu zamiast standardowego “klęknięcia” przypieczętowującego zwycięstwo zdobyli pięć jardów dołem. Dzięki temu przedłużyli do 43 liczbę spotkań, w których zdobyli dołem przynajmniej 100 jardów. Jest to wyrównanie rekordu Pittsburgh Steelers z lat 1974-77.

  • Justin Herbert jako pierwszy rozgrywający w historii NFL wykonał 500 udanych podań w mniej niż 20 spotkaniach.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: