Skip to content

Ciekawostki NFL – week 7

Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

  • D’Ernest Johnson zdobył 146 jardów dołem w czwartkowym meczu przeciwko Broncos. Jest to najlepszy wynik biegacza w swoim pierwszym spotkaniu w roli startera od czasu 148 jardów Kareema Hunta w barwach Chiefs w sezonie 2017.

  • Drugi tydzień z rzędu mamy w NFL scorigami. Tym razem nowym wynikiem w historii jest zwycięstwo Arizony Cardinals nad Houston Texans 31 do 5.
  • Tom Brady w zwycięstwie nad Chicago rozegrał swoje spotkanie numer 97 z przynajmniej trzema przyłożeniami górą, i równocześnie spotkanie numer 37. z przynajmniej czterema przyłożeniami górą. W obu tych kategoriach wyrównał rekordy należące do Drew Breesa. W tym samym meczu zdobył również przyłożenie numer 600 w karierze, jako pierwszy rozgrywający w historii NFL.

  • W spotkaniu przeciwko Chiefs, Derrick Henry zdobył swoje pierwsze przyłożenie górą w karierze. Dorównał tym samym LaDainianowi Tomlinsonowi, który w 2005 roku również zdobył przyłożenie podaniem, i 10 przyłożeń dołem w pierwszych siedmiu spotkaniach sezonu.

  • Kyler Murray zaczął sezon od bilansu 7-0 i skuteczności podań powyżej 70% (dokładnie 73.5%). Poprzednio udało się to Tomowi Brady’emu w 2007, Peytonowi Manningowi w 2009 i Aaronowi Rodgersowi w 2011. We wszystkich trzech przypadkach rozgrywający kończyli sezon ze statuetką MVP.

  • Davante Adams (598) wyprzedził Sterlinga Sharpe’a (596) w liczbie złapanych podań w barwach Packers. Więcej w historii Green Bay złapał tylko Donald Driver (743).

  • 163 jardy Kyle’a Pittsa przeciwko Dolphins są drugim najlepszym wynikiem tight enda w debiutanckim sezonie w historii NFL. Mark Bavaro zdobył 176 jardów szóstym tygodniu sezonu 1985.

  • 201 jardów Ja’Marra Chase’a są najlepszym wynikiem debiutanta w historii Bengals, a jego 754 jardy w pierwszych siedmiu spotkaniach w NFL to nowy najlepszy start do kariery skrzydłowego. Anquan Boldin zdobył 621 jardów w pierwszych siedmiu spotkaniach w sezonie 2003.

  • Zach Ertz w swoim debiucie w barwach Cardinals zdobył 47-jardowe przyłożenie – najdłuższe w jego karierze. Został równocześnie pierwszym zawodnikiem w historii NFL, który zdobył przyłożenia w dwóch kolejnych tygodniach dla dwóch różnych zespołów (w tym samym sezonie).

  • Cooper Kupp jako pierwszy zawodnik w historii NFL zdobył przynajmniej 800 jardów i dziewięć przyłożeń górą w pierwszych siedmiu spotkaniach sezonu.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, twitter @NFL_Scorigami, NFL.com

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d