Skip to content

MNF: Ostatni dzwonek w Seattle?

Mecz w Seattle zakończy siódmy tydzień zmagań w NFL. Osłabieni brakiem podstawowego rozgrywającego Seahawks zmierzą się z wypoczętymi po tygodniu przerwy New Orlean Saints. 

Bez Russella

Kiedy Russell Wilson schodził z boiska z kontuzją, plany kibiców Seahawks uległy drastycznym zmianom. Odkąd rozgrywający stał się starterem ekipy z północnego-zachodu kraju, nie opuszczał gier, był okazem zdrowia. Podczas ostatniej potyczki z Steelers po raz pierwszy opuścił mecz w NFL w swojej karierze.

To tym bardziej bolesne dla Seahawks, których gra od wielu lat w dużej mierze opiera się na wybitnych umiejętnościach quarterbacka. Tym bardziej zastanawiające są zabiegi front office drużyny, którzy kilka razy chcieli być “run-first offence”.

Jak wyglądają zwycięzcy NFC West z poprzedniego sezonu bez największej gwiazdy? Marnie, choć i z Wilsonem początek rozgrywek nie był olśniewający. Jednak można sądzić, że z nim Seahawks poradziliby sobie z średniakiem z Pittsburgha.

Sytuacja drużyny jest już poważna. W najmocniejszej dywizji w całej lidze mają bilans 2-4 i trudny terminarz przed sobą.

Święci na drodze do play-off?

Niemal siedem tygodni rozgrywek już za nami, więc można wyciągać pierwsze wnioski. W NFC wyraźnie przoduje piątka zespołów. Jednak walka o dwa pozostałe miejsca w play-off wydaje się być otwarta, a wielu chętnych nie widać.

Święci z Nowego Orleanu są dość nierówni, ale z pewnością mają szansę zagrać w postseason, jeśli Sean Payton i spółka będą w stanie być tak skuteczni jak w meczach z Packers czy Patriots. Obok przekonujących sukcesów w tym sezonie zespół z Luizjany pokazał także gorszą twarz podczas porażek z Panthers oraz Giants.

Dobrą wiadomością dla sympatyków Saints jest krótsza lista kontuzjowanych. Sytuacja nadal jest daleka od wymarzonej, jednak w Seattle zagrają m. in. podstawowi liniowi – Terron Armstead, Erik McCoy oraz CB Marshon Lattimore. Zabraknie między innymi Deonte Harrisa, Taysoma Hilla czy Paytona Turnera.

Według bukmacherów goście są zdecydowanym, 5,5-punktowym faworytem. Dawno nie było takiej sytuacji, aby przyjezdni na Lumen Field w Seattle zyskali takie uznanie w oczach Vegas.

Kto wygra mecz?

View Results

Loading ... Loading ...

Autor: Miłosz Marek

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: