Skip to content

FF Waiver Wire – week 2

Garrett Wilson i (wydaje się) długo długo nic. Kogo warto dodać do składu w fantasy? Zapraszamy na kolejne zakupy do drużyn fantasy football.

QB – Jared Goff – Detroit Lions – dostępny w 78% fantasy lig yahoo – następne trzy spotkania: @ MIN, vs SEA, @ NE

Goff nie jest wybitną opcją w fantasy, ze względu na brak umiejętności w grze biegowej. Póki co rekompensuje mu to rewelacyjna gra Amon-Ra St. Browna. Dzięki niemu Goff notuje bardzo solidny start do sezonu, a w jego trakcie powinno być jeszcze lepiej – zespół nadal czeka na powrót do gry Jamesona Williamsa. Najbliżsi przeciwnicy Lions – Minnesota oraz Seattle – nie powinni stanowić dużego problemu dla Goffa, by ponownie solidnie zapunktować w fantasy.

RB – Darrel Williams – Arizona Cardinals – 96% – vs LAR, @ CAR, vs PHI

James Conner opuścił boisko w trakcie niedzielnego spotkania z powodu kontuzji kostki. Jeżeli nie będzie w stanie wrócić do gry na spotkanie z Rams, jego rolę w ofensywie Cardinals przejmą Darrel Williams i Eno Benjamin. Z tego duetu minimalnie lepszą opcją w fantasy wydaje się Williams.

WR – Garrett Wilson – New York Jets – 78% – vs CIN, @ PIT, vs MIA 

Wilson był wybrany jako drugi skrzydłowy w tegorocznym drafcie, wśród menedżerów fantasy cieszył się jednak mniejszą popularnością niż jego koledzy z draftu – George Pickens, Chris Olave czy Treylon Burks. Niedzielna eksplozja przeciwko Browns – 102 jardy i dwa przyłożenia – powinna to znacząco zmienić. Podobny “start” do kariery zanotował dwa lata temu Justin Jefferson. Wilson pokazał, wysoki wybór w drafcie nie był przypadkiem, oraz że jest w stanie rozegrać świetne spotkanie nawet z Joe Flacco jako rozgrywającym. Za dwa tygodnie do drużyny wróci Zach Wilson, co może zmienić sytuację Garretta, ale po waivers w tym tygodniu nie powinien być dostępny za darmo – drzemie w nim potencjał nawet na wygranie lig fantasy.

WR – Jakobi Meyers – New England Patriots – 64% – vs BAL, @ GB, vs DET 

Ofensywa podaniowa Patriots nie wygląda póki co zbyt atrakcyjnie. Nie zmienia to faktu, że Meyers przewodził zespołowi w targetach w każdym z dwóch pierwszych spotkań sezonu. Przewodził też Patriots w tej kategorii w zeszłym sezonie, jak widać dołączenie DeVante Parkera nie zmieniło jego roli. Nadal ma problemy ze zdobywaniem przyłożeń – tylko dwa w karierze – ale jest pierwszą opcją podaniową swojej drużyny, więc zawsze jest szansa na poprawę w tej kategorii.

TE – Logan Thomas – Washington Commanders – 86% – vs PHI, @ DAL, vs TEN

Thomas zerwał więzadło krzyżowe pod koniec poprzedniego sezonu, wielu zapomniało więc o jego dobrej grze przed kontuzją. Logan przypomniał o sobie, zdobywając przyłożenie w spotkaniu przeciwko Detroit Lions. Konkurencja w ofensywie Waszyngtonu jest spora, ale Thomas w przeszłości pokazywał, na co go stać. Jeśli ktoś desperacko potrzebuje uzupełnić lukę na pozycji TE, Thomas jest najlepszą opcją w tym momencie.

TE – Irv Smith – Minnesota Vikings – 58% – vs DET, @ NO, vs CHI

Smith również powraca po poważnej kontuzji, która przeszkodziła mu w rozwinięciu skrzydeł w 2021 roku. W pierwszym spotkaniu tego sezonu nie był specjalnie wykorzystywany, zmieniło się to jednak w poniedziałek przeciwko Eagles. Smith był ważnym elementem ofensywy w tym spotkaniu, i wygląda na to, że po kontuzji nie ma już śladu. Dzięki temu Smith będzie mógł rozwinąć skrzydła z rocznym opóźnieniem.

K Jake Elliott – Philadelphia Eagles – 66% – @ WAS, vs JAX, @ ARI

Elliott ma za sobą dwa solidne spotkania jako kicker w mocnej ofensywie, na pewno dostanie kilka szans na kopnięcie przeciwko Commanders.

DEF Kansas City Chiefs – 95% – @ IND, @ TB, vs LV

Chiefs na pewno nie można zaliczyć do dobrych defensyw. Jednak patrząc na ofensywę Colts, ciężko wyobrazić sobie w tym momencie, by nie byli w stanie jej powstrzymać.

IDP Aidan Hutchinson – Detroit Lions – 87% – @ MIN, vs SEA, @ NE

Drugi zawodnik wybrany w tegorocznym drafcie nie zachwycił w debiucie przeciwko Eagles i ich mobilnemu rozgrywającemu Hurtsowi, zdobył za to trzy sacki przeciwko niemobilnemu Wantzowi z Commanders. W najbliższych tygodniach Hutchinsona czekają pojedynki z niemobilnymi rozgrywającymi – Cousinsem i Jonesem. Szansa na kolejne sacki – bardzo duża.

Autor: Adrian Glejzer

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: