Skip to content

FF Waiver Wire – Week 5

Kontuzja Rashaada Penny’ego spowoduje najpewniej największe szaleństwo na waivers w tym sezonie. Kogo warto dodać do składu? Zapraszamy na kolejne zakupy do drużyn fantasy football.

QB – Daniel Jones – New York Giants – dostępny w 78% fantasy lig yahoo – następne trzy spotkania: vs BAL, @ JAX, @ SEA

Ciężko znaleźć atrakcyjną opcję wśród rozgrywających w tym tygodniu. Najciekawszy wydaje się Jones, którego przeciwnikiem będą pozwalający rozgrywającym rywali na wiele Ravens. Jones należy do biegających QB, więc daje gwarancję solidnego minimum punktowego, a Giants są mocną drużyną. Z drugiej strony, nie jest Allenem, Jacksonem ani Murrayem. Opcja dla zdesperowanych.

RB – Kenneth Walker – Seattle Seahawks – 54% – vs ARI, @ LAC, vs NYG

Rashaad Penny miał udaną końcówkę poprzedniego sezonu, i mimo tego, że Seahawks wybrali Walkera w drafcie, utrzymał swoją pozycję startera na starcie sezonu. Walker miał być zabezpieczeniem na wypadek kontuzji, i ta nastąpiła w niedzielnym spotkaniu. Penny doznał kontuzji kostki i już w tym sezonie nie zagra. Czyni to z Walkera jedną z najatrakcyjniejszych opcji na waivers na przestrzeni tego roku. Na co go stać, pokazał niedługo po zejściu Penny’ego z boiska:

WR – Alec Pierce – Indianapolis Colts – 91% – vs JAX, @ TEN, vs WAS

Pierce jest kolejnym pierwszorocznym skrzydłowym, który bardzo szybko zaadaptował się do gry w NFL. Czasy, gdy musieliśmy czekać do drugiej połowy sezonu, by debiutanci się rozkręcili, odchodzą chyba w zapomnienie. Pierce rozegrał trzy udane spotkania z rzędu, i zadomowił w ofensywie Colts. Nadal czeka na swoje pierwsze przyłożenie w karierze, co oznacza że najlepsze (w fantasy) jeszcze przed nim.

TE – Taysom Hill – New Orleans Saints – 69% – vs CIN, @ ARI, vs LV

Futbolowi puryści przewracają pewnie oczami, widząc tutaj Hilla. Nic jednak nie poradzimy na to, że ligi fantasy przypisały mu rolę TE/QB, a w rzeczywistości jest wykorzystywany głównie jako RB. Problem z pozycją tight enda w fantasy jest taki, że z wyjątkiem duetu Kelce/Andrews każdy zawodnik “ma potencjał” na zero punktów w tygodniu. Przykładów nie trzeba daleko szukać – Dalton Schultz, Gerald Everett, TJ Hockenson i Tyler Conklin złapali w ostatni weekend w sumie dwa podania. Hill też może skończyć bez punktów, ale co mecz dostaje możliwość zdobycia krótkiego przyłożenia dołem, i często je wykorzystuje.

K Wil Lutz – New Orleans Saints – 89% – vs CIN, @ ARI, vs LV

Lutz cieszy się niewielką popularnością jak na zawodnika, który był o centymetry od trafienia dwóch 60-jardowych w przeciągu kilku minut spotkania przeciwko Vikings. Powinien bardzo solidnie punktować w najbliższych dwóch spotkaniach przeciwko Bengals i Cardinals.

DEF New England Patriots – 58% – @ CLE, vs CHI, @ NYJ

Patriots Billa Belichicka zazwyczaj są mocną defensywą, co potwierdzili w niedzielę, wygrywając do zera z najlepiej punktującym zespołem ligi (Detroit Lions). W najbliższych tygodniach ich przeciwnicy nie będą z grona elitarnych ofensyw.

IDP Bradley Chubb – Denver Broncos – 97% – @ LAC, vs NYJ, @ JAX

Chubb miał spore problemy z kontuzjami w ostatnich latach, przez co jest nieco zapomniany. Ma jednak bardzo udany start do sezonu, i wygląda na kandydata do lidera sacków ligi w tym roku.

Autor: Adrian Glejzer

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: