Skip to content

FF Waiver Wire – Week 9

W dziewiątym tygodniu sezonu na bye weeku będzie aż sześć zespołów. Dodatkowo ostatni dzień transferów w NFL może dokonać poważnych przetasowań w fantasy. Kogo warto dodać do składu? Zapraszamy na zakupy do drużyn fantasy football.

QB – Justin Fields – Chicago Bears – 58% – vs MIA, vs DET, @ ATL

Fields przez ostatni miesiąc był bardzo solidną opcją w fantasy. Zawdzięcza to głównie swojej grze biegowej, ale podaniowa również uległa lekkiej poprawie. Może być nawet lepiej, po Chicago zdecydowało się sprowadzić ze Steelers Chase’a Claypoola. Następnych kilku przeciwników – Dolphins, Lions, Falcons – powinno pomóc utrzymać Fieldsowi dobrą passę.

RB – Dontrell Hilliard – Tennessee Titans – 88% – @ KC, vs DEN, @ GB

Nie chcę wywoływać nikomu kontuzji, ale w zeszłym roku Derrick Henry dostawał co mecz ok. 30 akcji dołem, i w pewnym momencie ciało nie wytrzymało przeciążeń. Od trzech tygodni Henry znowu dostaje tak dużo razy piłkę, i mimo iż gra świetnie, nie można wykluczać powtórki z rozrywki. Większość zmienników czołowych biegaczy znajduje się na ławkach menedżerów fantasy, Hilliard jest w tym gronie wyjątkiem. Warto to zmienić, bo nigdy nie wiadomo, kto następny dozna poważnej kontuzji.

WR – Josh Reynolds – Detroit Lions – 65% – vs GB, @ CHI, @ NYG

Przejście T.J. Hockensona do Vikings otwiera nowe możliwości przed skrzydłowymi Detroit. DJ Chark trafił niedawno na IR, na Jamesona Williamsa musimy poczekać jeszcze kilka tygodni, Drugą opcją podaniową Jareda Goffa powinien zatem być Reynolds, który jeszcze przy Hockensonie wypracował sobie solidną rolę.

TE – Isiah Likely – Baltimore Ravens – 95% – @ NO, BYE, vs CAR

Jeżeli kontuzja powstrzyma Marka Andrewsa od gry w spotkaniu z Saints (jest na to spora szansa, dałoby mu to dwa tygodnie odpoczynku przed powrotem na boisko), Likely staje się bardzo ciekawą jednotygodniową opcją na pozycji TE. Jest bardzo utalentowany, co udowodnił w czwartkowym spotkaniu, i w wielu drużynach byłby pewnie starterem. Póki co musi czekać na swoje szanse gry. Poniedziałkowa wydaje się bardzo realna.

DEF Kansas City Chiefs – 69% – vs TEN, vs JAX, @ LAC

Chiefs wracają wypoczęci po bye weeku, a na dzień dobry dostają Titans najpewniej pozbawionych podstawowego rozgrywającego. Następne tygodnie też powinny być dla nich korzystne.

IDP Za’Darius Smith – Minnesota Vikings – 98% – @ WAS, @ BUF, vs DAL

Smith na dobre zadomowił się w Minnesocie, czego najlepszym dowodem jest pięć sacków w ostatnich dwóch spotkaniach. Szansa na kolejne w następnym spotkaniu – na Taylorze Heinickem – jest spora.

Autor: Adrian Glejzer

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: