Skip to content

Lowlanders Białystok grają dla Julki na Stadionie Miejskim w Białymstoku

Już w niedzielę czeka Lowlanders Białystok pierwszy, historyczny mecz ligowy, który odbędzie się na głównej płycie Stadionu Miejskiego. Rywalem będzie ekipa Warsaw Eagles. Dodatkowym, bardzo ważnym punktem eventu, będzie charytatywny piknik rodzinny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie 5-letniej Julki Jaromy.

Drużyna Lowlanders swoje domowe mecze rozgrywa od 2015 roku przy bocznym boisku Stadionu Miejskiego. W 2016 roku “Ludzie z Nizin” mieli szansę zagrać na głównym obiekcie podczas finału mistrzostw Polski, którego gospodarzem było miasto Białystok, ale na przeszkodzie stanęli zawodnicy Seahawks Gdynia. Gdyński zespół pokonał białostoczan w półfinale i to on – wraz z drużyną Panthers Wrocław – mógł rozegrać mecz na głównej płycie obiektu.

12 czerwca, o godzinie 16.00 zagrają więc tam też już i białostoccy Lowlanders, którzy zmierzą się w ramach 10. kolejki Polskiej Futbol Ligi z najstarszą polską drużyną Warsaw Eagles.

– Od lat marzyliśmy o tym, żeby móc zorganizować taki event i pokazać mieszkańcom Białegostoku mecz futbolu amerykańskiego z zupełnie innej perspektywy. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dostarczyć kibicom jak największych emocji, tych związanych z futbolem oraz tych okołoboiskowych, które będą nam towarzyszyły już od godziny 14.00. Wraz z fundacją Podlascy Aniołowie organizujemy rodzinny piknik charytatywny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie Julki – mówi Tomasz Zubrycki, wiceprezes Lowlanders Białystok.

Dodatkowym, bardzo ważnym elementem całego wydarzenia, będzie charytatywny piknik rodzinny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie 5-letniej Julki Jaromy, która potrzebuje operacji uszu. Przez występujące wady budowy ucha dziewczynka wciąż nie lokalizuje dźwięku, nie mówi, ma zaburzoną równowagę, koordynację wzrokowo – ruchową, nie potrafi wyrazić podstawowych myśli i potrzeb. Jej rozwój jest znacznie zaburzony. Brakuje 300 tysięcy złotych, aby dziewczynka mogła wyjechać na operację do Stanów Zjednoczonych. Julia jest podopieczną fundacji Podlascy Aniołowie i dzięki ich zaangażowaniu cały dochód z pikniku rodzinnego zostanie przeznaczony na leczenie.

​​- W imieniu całego zarządu Fundacji chciałabym zaprosić na charytatywny piknik rodzinny, na którym prowadzona będzie zbiórka na operację rekonstrukcji małżowin usznych 5-cio letniej Julki. Jest to dla nas bardzo ważne, abyśmy zebrali brakującą kwotę, dlatego mamy nadzieję, że między innymi dzięki tej imprezie przybliżymy się do zrealizowania celu. Zaplanowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, dlatego warto przyjść już od 14.00, by spędzić miło czas w gronie najbliższych – mówi Aleksandra Hruszka, członek zarządu fundacji Podlascy Aniołowie

Oprócz wspomnianych atrakcji, obecność swą potwierdziły m.in. służby mundurowe ze swoimi pojazdami, czyli Straż Pożarna i Policja. Dodatkowo będą dmuchańce, malowanie twarzy, tatuaże, animacje, zabawy, bańki gigant. Ekspozycja unikatowych modeli samochodów, wystawa motocykli, spotkanie i pogadanki o drifcie z Motofretką plus ekspozycja jej samochodu, pokazy i nauka pierwszej pomocy, nagrody od partnerów wydarzenia, licytacje wartościowych nagród przeprowadzone w trakcje przerwy meczu. Swoje stoiska będą mieli także sponsorzy i partnerzy drużyny Lowlanders. Podczas eventu będzie także dostępny catering.

Partnerem strategicznym wydarzenia zostało Województwo Podlaskie, które wsparło wydarzenie kwotą 20 tysięcy złotych brutto. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Limit miejsc: 2600.

Źródło: biuro prasowe Lowlanders Białystok / Fundacja Podlascy Aniołowie

zdjęcia: Lowlanders Białystok / Fundacja Podlascy Aniołowie

Leave a Reply

%d bloggers like this: