Skip to content

MNF: Aaron, pokaż co masz

Kilku rozgrywających potrafiło otrząsnąć się po słabych występach w pierwszym tygodniu, albo chociaż zagrali na takim poziomie, który pozwolił ich drużynom wygrać. Teraz czas na MVP poprzedniego sezonu. Aaron Rodgers i Green Bay Packers wracają na wypełnione po brzegi Lambeau Field. W Monday Night Football game zmierzą się z Detroit Lions.

Zgodnie z oczekiwaniami, najwięcej krytyki po porażce Packers zebrał rozgrywający drużyny. To zdecydowanie nie był wybitny mecz Aarona Rodgersa, ale teorie o celowym sabotażu w wykonaniu przyszłego członka Hall of Fame poszły nieco zbyt daleko.

Jeśli prześledzi się mecze zespołu z Wisconsin z poprzednich lat, zawsze przydarzała im się wielka i bolesna porażka na wyjeździe, tylko nie na tak wczesnym etapie. Matt LaFleur nie przegrał jeszcze dwóch meczów z rzędu jako HC Green Bay. Do tej pory dobrze zarządzał zespołem w trudnych sytuacjach i tego wymaga się od niego także w poniedziałek.

Klęska Packers w wyjazdowym meczu z Saints (3:38) nie zmieniła postrzegania zespołu przez bukmacherów, którzy widzą w gospodarzach poniedziałkowego starcia aż 11,5-punktowego faworyta. 

To absolutnie też niczego nie zmienia w postrzeganiu Lions. Ekipa z Detroit, w roli podobnego „underdoga”, w potyczkach z dywizyjnym rywalem występują od dłuższego czasu. W ostatnich latach sprawiła Rodgersowi i spółce wiele kłopotów. Niewiele brakowało, a grający o nic Lions zabraliby Packersom tydzień odpoczynku w play-off, niemal ogrywając faworytów na własnym boisku. 

Żaden fan czterokrotnych zdobywców Super Bowl nie powinien więc lekceważyć rywala w drugim tygodniu zmagań. Przekonali się o tym gracze San Francisco 49ers, którzy w samej końcówce martwili się o wynik, mimo że wcześniej mieli aż 31 punktów przewagi.

Packers, by wygrać, muszą zagrać po prostu na swoim solidnym poziomie, aby też częściowo zatrzeć złe wrażenie po inauguracji. Trudno spodziewać się, że Rodgers ponownie zaliczy mecz, w którym jego passer rating byłby wyższy, gdyby za każdym razem rzucał piłką w ziemię.

Autor: Miłosz Marek 

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. Na grupie co tydzień będzie publikowany specjalny post pod którym zachęcamy do wymieniania spostrzeżeń dotyczących niedzielnego grania w NFL!

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d