Skip to content

MNF: Ravens vs Colts. Lamar Jackson wróci na szczyt AFC North?

Mecz w Baltimore zakończy piąty już tydzień gry w NFL w sezonie 2021. Zdecydowanym faworytem będą gospodarze, do których przyjeżdżają marzący o play-off Colts, którzy jeszcze nie znaleźli odpowiedniego rytmu.

Przed Baltimore Ravens doskonała szansa, na uzyskanie przewagi nad rywalami z dywizji. Cleveland Browns i Cincinnati Bengals przegrali swoje potyczki w dramatycznych okolicznościach i legitymują się bilansem 3-2. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się Pittsburgh Steelers, ale ich wygrana nad Denver Broncos to dopiero drugi sukces w tegorocznych zmaganiach.

Ravens bardzo boleśnie przeszli przez okres przygotowawczy, gdzie kontuzje stopniowo ograniczały ich możliwości w korpusie biegaczy. A przecież gra „dołem” to podstawa gameplanu Josha Harbough. Wypadli J.K. Dobbins, Justice Hill oraz Gus Edwards. Sezon miał potwierdzić, czy ofensywne schematy są warte tak wiele, ile twierdzą znawcy. Po szybkim zakontraktowaniu weteranów, wydaje się, że tak, bo Ravens zaczęli sezon od 3-1, w tym pokonania m. in. Kansas City Chiefs.

Po zupełnie drugiej stronie znajdują się Colts, ich poniedziałkowi rywali. Już przed sezonem wiadomo było, że początkowy terminarz będzie brutalny dla Franka Reicha i jego drużyny. W Indianapolis z pewnością myślą o awansie do play-off, dlatego początek zmagań jest dla nich rozczarowujący. Na razie wygrali tylko przed tygodniem z Dolphins, a wcześniej przegrali w dywizyjnym starciu z Titans, bezpośrednim rywalem do walki o mistrzostwo AFC South. 

Carson Wentz, rozgrywający pozyskany z Eagles na zasadzie wymiany, nie odcisnął swojego piętna na zespole. Nie jest wielkim (o ile w ogóle jest) wzmocnieniem względem ubiegłorocznego QB, Philipa Riversa. Po raz kolejny w swojej karierze mierzy się z problemami zdrowotnymi, co może mieć wpływ na jego ocenę.

Zdecydowanymi faworytami MNF będą Ravens. Bukmacherzy widzą w gospodarzach 7-punktowego faworyta. Początek starcia o 2:20 czasu polskiego w nocy z poniedziałku na wtorek.

Autor: Miłosz Marek

Zapraszamy też na naszą, dedykowaną grupę na facebooku. Dołączcie do nas. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d