Skip to content

Mock Draft #NFLpl – Runda III

Czas poznać ostatnią porcję wyborów w naszym Mock Drafcie. Runda trzecia składa się z największej liczby picków, ze względu na wybory kompensacyjne.

Dotychczasowe wybory znajdziecie w podlinkowanych wpisach:

Mock Draft #NFLpl – Runda I

Mock Draft #NFLpl – runda II

Lista uczestników mocka:

1. Paweł Sałata @SalataPawel – Tennessee Titans, Detroit Lions, NY Giants, Carolina Panthers
2. Grzegorz Kowalski @Sheffield888_PL – Philadelphia Eagles, Indianapolis Colts, Baltimore Ravens, San Francisco 49ers (koordynator draftu)
3. Maciej Zając @zajac_maciej – Kansas City Chiefs, Tampa Bay Buccaneers
4. Karol Potaś @Karol_Potas – Las Vegas Raiders, Chicago Bears, Dallas Cowboys
5. Dominik Kędzierawski @dkedzierawski – New Orleans Saints, Houston Texans, Arizona Cardinals, Denver Broncos
6. Jakub Kazula @KubaKazula – New England Patriots, Los Angeles Chargers
7. Miłosz Marek @MiloszMarek – New York Jets, Washington Commanders
8. Michał Cichowski @michal29shs – Seattle Seahawks, Miami Dolphins
9. Michał Gutka @M_Gutka – Minnesota Vikings
10. @akszp – Cleveland Browns
11. @Yuuzek – Pitsburgh Steelers
12. Michał Garliński @Garnecki – Jacksonville Jaguars
13. Bartosz Wieczorek @Bart_Wieczorek – Cincinnati Bengals
14. Piotr Bera @P_Bera89 – Atlanta Falcons
15. @Cantona_10 – Green Bay Packers, Los Angeles Rams
16. Jakub Ciurkot @ciurek01 – Buffalo Bills


UWAGA! Mock odbywał się w dniach 28.03 – 21.04 a kolejność wyboru we wszystkich trzech rundach, została “zamrożona” na dzień 28 marca. Wszelkie wymiany picków od tego momentu nie zostały uwzględnione.


64. Chicago Bears – Isaiah Foskey, EDGE, Notre Dame

Chicago Bears potrzebują liderów i Foskey, może być nie tylko jednym z liderów ale również dobrym zawodnikiem w rotacji, z potencjałem na dużo więcej. Ponadto przyda się z pewnością w formacjach specjalnych, gdzie w ND świetnie się sprawdzał.

65. Houston Texans – Tuli Tuipulotu, EDGE, USC

[od redakcji] Tuipulotu w trakcie gry w USC zaliczał snapy na wszystkich pozycjach wzdłuż linii defensywnej. To czyniło z niego intrygującego, wszechstronnego prospecta. Na NFL Combine Tuli zjawił się jednak sporo lżejszy niż w dotychczasowej karierze co praktycznie ogranicza jego potencjał wyłącznie do gry jako pass rusher. W tym aspekcie gry Tuipulotu jest jednak na tyle dobry, że początek 3. rundy wydaje się być odpowiednim miejscem na jego wybór.

66. Arizona Cardinals – Gervon Dexter, DT, Florida

Perfekcyjne warunki fizyczne i dobry atletyzm co daje mu ogromny sufit. Były koszykarz, dzięki czemu praca nóg jest imponująca. Dobry bull rush. Dexter to duży talent, z rozczarowującą produkcją w college’u.

67. Denver Broncos – Tyrique Stevenson, CB, Miami

Umięśniony press corner, który najlepiej sprawdza się bezpośrednio na line of scrimmage.  Jest w stanie wygrywać tam i siłą, i techniką. Bardzo fizyczny, ale unika flag.  Nie istnieje z dala od LOS, nie nadaje się jako off-ball. Przeciętne ball skills. Problemy z charakterem i prawem w przeszłości.

68. Denver Broncos – Matthew Bergeron, OT, Syracuse

[od redakcji] Bergeron ma doświadczenie po obu stronach linii ofensywnej. Grał zarówno jako RT jak i LT. Do jego największych atutów z pewnością należy szybkość z jaką reaguje na snapa i rozpoczyna blokowanie – regularnie jako pierwszy inicjuje kontakt z obrońcą co daje mu przewagę. W NFL raczej nigdy nie będzie dominatorem ale może dać gwarancję solidności na długie lata.

69. Los Angeles Rams – Darius Rush, CB, South Carolina

Po oddaniu w wymianie Jalena Ramseya Rams potrzebują pomocy w secondary. Dziurę jaka w nim powstała powinien pomóc załatać szybki jak błyskawica corner z południowej Karoliny, Darius Rush. Dobre warunki fizyczne w zestawieniu z umiejętnościami w grze man to man dają mu szansę na szybkie wejście do rotacji, a jeżeli poprawi czytanie ofensywnych schematów i tackling to w Los Angeles będą mieli z niego sporo pociechy.

70. Las Vegas Raiders – Chandler Zavala, OG, NC State

Raiders potrzebują głębi w linii ofensywnej. Chandler Zavala ma potencjał na ciekawą karierę w NFL. Jest to może też delikatnie zbyt wysokie miejsce jak na niego, ale dobry występ w Pro Day sprawił, że o zawodniku zrobiło się głośniej i ekipa z Las Vegas nie będzie ryzykować.

71. New Orleans Saints – Rashee Rice, WR, SMU

[od redakcji] Rice to świetny atleta, którego odpowiednią ocenę trochę utrudnia fakt biegania na uczelni dość ograniczonego drzewka ścieżek. Do tego zdarzały mu się zbyt proste dropy. Przy dobrym szkoleniu może jednak rozwinąć się jako solidny WR2. #71 wydaje się odpowiednim momentem draftu dla takiego zawodnika.

72. Tennessee Titans – Henry To’o To’o, LB, Alabama

[od redakcji] Po wzmocnieniu ofensywy Johnstonem i Hookerem, Titans biorą się za uzupełnianie defensywy. Po stracie Davida Longa pozycja linebackera to zdecydowanie jedna z potrzeb tej ekipy. To’o To’o nie jest „współczesnym” LB – nie oferuje zbyt wiele w pass rushu i średnio radzi sobie w kryciu. Z pewnością wzmacnia jednak obronę przeciwko biegom. W Alabamie był liderem defensywy więc w kwestii mentalnej niczego mu nie brakuje.

73. Houston Texans – Daiyan Henley, LB, Washington State

LB idealnie pasujący do nowej ery zawodników na tej pozycji. Ex-safety, corner i WR. Posiada ogromny zasięg boiskowy dzięki szybkości i zwinności. Szybko czyta grę. Bardzo inteligentny. Dobry tackler. Henley to także bardzo dobry special teamer a to cecha, którą trenerzy w NFL bardzo pożądają.

74. Cleveland Browns – Drew Sanders, LB, Arkansas

[od redakcji] Browns bardzo późno zaczynają draft. Mają jednak szczęście bo niespodziewanie spada do ich wyboru zawodnik, którego niektóre big boardy widziały jako pierwszorundowca a wiele innych nie przewidywało wypadnięcia poza drugą rundę. Sanders to świetny atleta, którego największa zaleta jest jednocześnie największą wadą. Zaletą jest wszechstronność – może grać jako EDGE, może być typowym ILB. Wadą jest to, że w żadnej z tych ról nie jest idealny. Nie można mu jednak absolutnie odmówić potencjału – jeśli drużyna znajdzie sposób na odpowiednie wykorzystanie jego umiejętności a Sanders skupi się na jednym aspekcie gry może być nawet regularnym Pro Bowlerem.

75. Atlanta Falcons – Cedric Tillman, WR, Tennessee

Tillman to prototypowy WR dla Artura Smitha. Atletyczny, fizycznie grający skrzydłowy, potrafiący wygrywać 1 na 1 przy linii bocznej. Atlanta potrzebuje głębi na skrzydle i Tillman mógłby od razu zostać WR 2.

76. New England Patriots – Luke Schoonmaker, TE, Michigan

[od redakcji] Schoonmaker jest bardzo surowy, ma za sobą praktycznie tylko jeden sezon dobrego futbolu a jego wartość jako blokującego jest niewielka. Ogromny potencjał atletyczny pozwala jednak scoutom NFL – tutaj konkretnie Patriots – wierzyć, że z czasem może on się wyszkolić na topowego pass catchera pośród tight endów.

77. Los Angeles Rams – Tyler Steen, OT, Alabama

Linia ofensywna to kolejna z bolączek Rams przed sezonem 2023. Żeby to zmienić organizacja z Los Angeles wybiera Tylera Steena. OT z Alabamy ma odpowiednią budowę i, co ważniejsze w ofensywie McVay’a, mobilność, która pozwoli mu zaprezentować pełnię umiejętności w ataku opartym na outside zone scheme. Żeby stać się regularnym starterem na poziomie NFL Steen musi jeszcze sporo poprawić, szczególnie pod względem pracy stóp i balansu ciała, ale Rams powinni być dla niego idealnym miejscem do nauki.

78. Green Bay Packers – Tucker Kraft, TE, South Dakota State

Packers kontynuują inwestycję w odbiorców podań Jordana Love’a i tym razem dodają do rosteru TE. Tucker Kraft spełnia wszystkie wymagania organizacji pod względem atletyzmu, do tego jest plusowym graczem zarówno jako receiver jak i w blokowaniu, co powinno mu pomóc szybko wpasować się w system LaFleura, w którym uniwersalność i umiejętności funkcjonowania w obu fazach gry są bardzo wysoko cenione.

79. Indianapolis Colts – A.T. Perry, WR, Wake Forest

Ekipa ze stanu Indiana dorobiła się już w tym drafcie rozgrywającego i ofensywnego liniowego, więc pora pozostać w ofensywie i dodać jakąś nową broń dla Willa Levisa. Do Indianapolis wędruje AT Perry – skrzydłowy z małego uniwersytetu Wake Forest, który za sprawą świetnego trenera robi rewelacyjne wyniki, przez co wysyłają do NFL co roku utalentowanych zawodników. W Wake Forest dwa sezony z rzędu Perry’ego z 1000+ jardami na koncie, na dodatek przez całą uniwersytecką karierę ma 28 odebranych podań na TD.

80. Pittsburgh Steelers – Tyler Scott, WR, Cincinnati

Pickens i Diontae Johnson są bezsprzecznie WR1 i WR2 w zespole, lecz głębia za nimi jest skromna. Tyler Scott z Cincy wydaje się idealnym prospektem do szlifowania dla Steelers i kolejnym WR, który powinien w najbliższych latach stanowić o sile ekipy z Pittsburgha.

81. Detroit Lions – Tyjae Spears, RB, Tulane

[od redakcji] Spears to nie jest zawodnik, któremu powierzysz piłkę w formacji goal-line lub w innym przypadku gdy trzeba niejako „na chama” wycisnąć 1-2 jardy. Jego wartość tkwi w biegach na zewnątrz, gdzie wygrywa szybkością i zwinnością a także jako receiver out of the backfield bo ścieżki biega lepiej niż niejeden WR w tej klasie.

82. Tampa Bay Buccaneers – JL Skinner, S, Boise State

[od redakcji] Skinner to nie jest raczej zawodnik, którego można ustawić jako single high safety i kazać mu wspomagać skrzydłowych w zabezpieczeniu długich ścieżek. Nie oznacza to jednak, że nie oferuje on żadnej wartości w obronie przeciw grze podaniowej. Nieźle czyta grę i reaguje odpowiednio szybko by przecinać podania. Nie ulega wątpliwości, że jego największe atuty dochodzą do głosu w grze biegowej. Skinner to jeden z lepiej tacklujących zawodników w tegorocznym drafcie.

83. Seattle Seahawks – Keion White, EDGE, Georgia Tech

To już trzeci zawodnik do pierwszej linii defensywy, którego Seahawks wybierają w tym drafcie. Ciężko się jednak oprzeć gdy gracz, który na niektórych Big Boards plasuje się na miejscach #39 czy #47 spada ci do #83. Niektórych GMów mogło przestraszyć to, że to prospekt jednocześnie zaawansowany wiekowo (24 lata) i niedoświadczony. Nawet jeśli nie będzie potrafił wygrywać w pass rushu z topowymi OTs, powinien być w stanie wykazać się w obronie przeciwko biegom – a to coś czego Seahawks potrzebują jak tlenu.

84. Miami Dolphins – Zacch Pickens, DT, South Carolina

Bradley Chubb i Jaelan Phillips to dobry duet pass rusherów ale Miami przydałby się ktoś, kto będzie stwarzał zagrożenie dla QB rywali nie tylko na krańcach linii ale także w środku. Pickens powinien dobrze odnaleźć się w tej roli i zaliczyć kilka sacków już w debiutanckim sezonie gdy OL rywali będzie zajęty neutralizacją wspomnianej dwójki a także Christiana Wilkinsa.

85. Los Angeles Chargers – Riley Moss, CB, Iowa

[od redakcji] Chargers wzmocnili ofensywę wybierając dwóch zawodników na literę M – Mayersa i Mimsa. Teraz przyszedł czas na defensora ale trend z pierwszą literą nazwiska został zachowany. Moss ma duży potencjał atletyczny ale musi wykazać się większym zrozumieniem tego co się dzieje na boisku jeśli chce utrzymać się na dłużej w NFL.

86. Baltimore Ravens – Clark Phillips III, CB, Utah

Ravens z drugim wyborem w tegorocznym drafcie (a z numerem 86.) sięgają po potrzebę, czyli po cornerbacka. Zawodnik z Utah, czyli Clark Phillips III w swojej karierze na uniwersytecie złapał 9 przechwytów i 4 z nich zamienił na przyłożenie, na dodatek wystartował w 31 spotkaniach ekipy Utah. Defensywny zawodnik roku konferencji PAC-12 za sezon 2022. W jakimś stopniu przez swoją grę i złapane przechwyty – pomógł swojej drużynie zdobyć mistrzostwo konferencji PAC-12 w 2021 oraz w 2022 roku.

87. Minnesota Vikings – Byron Young, DL, Alabama

W pierwszej rundzie pozwoliliśmy sobie na nieco luksusu i wybór skrzydłowego, ale najważniejsze potrzeby Vikings są w obronie. W trzeciej rundzie sięgamy po defensywnego liniowego Byrona Younga, który powinien zapewnić niezłą opcję do rotacji i który zna system 3-4, a więc ten, w jakim ustawione było front seven Vikings rok temu i tak samo powinno być z nowym defensywnym koordynatorem Brianem Floresem. Głębia wśród liniowych jest w przypadku Vikings konieczna – tym bardziej, że poza Harrisonem Phillipsem nie ma w tej formacji zawodników nawet ze średniej półki. Doświadczenie z gry na uczelni Alabama przeciwko mocnej konkurencji to na tym etapie draftu kolejna zaleta Younga.

88. Jacksonville Jaguars – Blake Freeland, OT, BYU

[od redakcji] Freeland rusza się tak jakby był skrzydłowym a nie OT. Facet takich rozmiarów nie powinien być tak szybki i zwinny. Ten atletyczny potencjał, którym Freeland zniszczył rywali podczas NFL Combine nie wziął się jednak znikąd. 302 lbs to mała waga jak na OT na tym poziomie i istnieją uzasadnione obawy, że rywale będą wygrywać z nim pojedynki brutalną siłą. Jeśli jednak uda mu się zwiększyć masę mięśniową, nie tracąc przy tym za wiele na zwinności może się okazać prawdziwym diamentem w tak późnej fazie draftu.

89. New York Giants – Tre’Vius Hodges-Tomlinson, CB, TCU

[od redakcji] Giants trochę zaskakują wybierając cornerbacka w 3. rundzie po tym jak wybrali zawodnika na tą pozycję także w drugiej kolejce. Hodges-Tomlinson to zawodnik, który gdyby był trochę wyższy mógłby zostać wybrany nawet pierwszego dnia draftu. Niestety mierzy tylko 172 cm co na poziomie NFL ogranicza go jedynie do roli slot CB.

90. Dallas Cowboys – Zach Charbonnet, RB, UCLA

Jeden z najlepszych RB w tegorocznym rozdaniu. Ma siłę, wizję gry, jest niezwykle inteligentny. Nie jest ideałem jeśli chodzi o kwestie „szybkościowe”, ale biegacz nie musi być od wszystkiego, a w swojej roli sprawdzi się świetnie.

91. Buffalo Bills – Jaelyn Duncan, OT, Maryland

W trzeciej rundzie draftu Buffalo Bills wybierają ofensywnego liniowego z uniwersytetu Maryland. Po wyborze LB i WRa nadszedł czas na ochronę Josha Allena. W poprzednim sezonie linia niestety borykała się z kontuzjami. Był duży problem na wielu pozycjach w O-Line w konsekwencji czego gwiazda zespołu, a zarazem główny dowodzący Josh Allen musiał „walczyć o życie”. Duncan ma być graczem, który wzmocni rywalizację na pozycji OT, a w perspektywie czasu zostanie starterem, który będzie najważniejszą ścianą chroniącą rozgrywającego.

92. Cincinnati Bengals – Kendre Miller, RB, TCU

Nie oszukujmy się, Joe Mixon nie będzie wiecznym RB1 w Cincinnati. Jego przygoda powoli dobiega końca, a Bengals już teraz szukają planu B na tę pozycję. Miller wydaje się świetnym zastępstwem. Nie brakuje mu ani siły, ani finezji, do tego ma bardzo dobrą wizję gry. Potrafi blokować, nieźle też łapie piłki. Może nie jest wybitny w żadnej z kategorii, ale w Day 2 warto mu dać szansę. Na dziś z powodzeniem mógłby zastąpić Samaje Perine, a w przyszłości Mixona.

93. Carolina Panthers – Garrett Williams, CB, Syracuse

[od redakcji] Williams to solidny corner, którego pozycji w drafcie zaskoczyło zerwane w październiku 2022 roku ACL. Jeśli wróci do pełni formy po kontuzji może być niezłym graczem na poziomie NFL choć raczej nigdy nie osiągnie statusu topowego zawodnika na swojej pozycji.

94. Philadelphia Eagles – Colby Wooden, DL, Auburn

Nienajgorsza kariera w Auburn plus regularna gra w konferencji SEC powoduje że Wooden wydaje się być całkiem ciekawym prospektem na wzmocnienie front seven w tym momencie draftu. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnim sezonie Eagles miało dość wiekowych zawodników na tej pozycji jak N.Suh, Joseph czy Cox.

95. Kansas City Chiefs – Zach Kuntz, TE, Old Dominion

[od redakcji] Liczby, które Kuntz wykręcił na NFL Combine wyglądają jakby ktoś grał w grę komputerową na najłatwiejszym poziomie trudności. W futbol gra się jednak w kaskach i padach a nie w krótkich spodenkach i bezrękawniku. Kansas City ma tą przewagę nad innymi zespołami, że to oni są aktualnymi mistrzami i to oni mają jeden z najbardziej kompletnych rosterów w lidze. Jeśli ktoś może sobie pozwolić na reach to między innymi są to właśnie Chiefs.

96.* Arizona Cardinals – Xavier Hutchinson, WR, Iowa State

[od redakcji] Hutchinson nigdy nie będzie gwiazdą ligi. Nie będzie także raczej WR1 swojej drużyny. Z miejsca oferuje jednak bardzo dużo jakości jako WR3 a z czasem może stać się bardzo dobrym WR2. Jeden z tych zawodników u którego to produkcja i po prostu umiejętności futbolowe wysuwają się na czoło przed atletyzmem, który u Xaviera jest bardzo przeciętny.

97.* Washington Commanders – Anthony Bradford, OL, LSU

[od redakcji] Bardzo silny, masywny guard z doświadczeniem w grze przeciwko mocnym rywalom w konferencji SEC. W grze biegowej oferuje bardzo dużo ale pytanie czy będzie w stanie poprawić grę w pass protection.

98.* Cleveland Browns – Zach Harrison, EDGE, Ohio State

[od redakcji] Harrison ma warunki fizyczne, które czynią z niego obiecującego prospecta na pozycji EDGE. Ohio State regularnie dostarcza do NFL utalentowanych pass rusherów – bracia Bosa czy Chase Young – i choć Harrison to nie ten poziom to jest on zawodnikiem, który powinien być w stanie zapewnić po kilka sacków rocznie.

99.* San Francisco 49ers – Eli Ricks, CB, Alabama

W takim miejscu na tablicy trzeba szukać wzmocnień na ważnych pozycjach – jedną z takich pozycji dla 49ers w tym drafcie jest w defensywie cornerback. 49ers sięgają po zawodnika z przeszłością w LSU i Alabamie, więc miałby spore doświadczenie w grze w ekipach z elity konferencji SEC. Miałby – ponieważ jego grę pokrzyżowały kontuzje. Mimo malej ilości gry, sprawdził się na tyle aby być wybrany w drugi dniu tegorocznego naboru.

100.* Las Vegas Raiders – Nick Herbig, LB, Wisconsin

Kolejna inwestycja w przyszłość. Raiders potrzebują zawodników którzy robią liczby, a Herbig, w ostatnich dwóch sezonach, zaliczył 18 sacków. Nie będzie starterem od week 1, musi dużo pracować nad swoją fizycznością, ale może być kimś, kto doda Raiders świeżości już w sezonie 2023.

101.* San Francisco 49ers – Kayshon Boutte, WR, LSU

49ers przydałby się ktoś do głębi na skrzydle – ktoś kto w depth chartcie znalazłby się za Aiyukiem i Samuelem [czyli na WR 2/3]. Na tablicy dostępny jest gwiazdor LSU, więc wybór wydaje się być prosty. Do poprawy łapanie piłki bo niestety notował dropy na uniwersytecie.

102.* San Francisco 49ers – Alex Forsyth, OL, Oregon

Tym wyborem 49ers łatają potrzebę znalezienia kogoś do środka o-line, ponieważ samym Trentem Williamsem na tacklu nie utrzymają pass rushu rywali z NFC. Bardzo dobry zawodnik do run game.

***

Gwiazdką * oznaczono wybory kompensacyjne.
Opisy wyborów pochodzą od poszczególnych GMów, chyba że w tekście zaznaczono inaczej.
korekta tekstu i wybór dodatkowych mediów – redakcja NFLPolska

Michał Cichowski View All

Z futbolem związany od 2012 roku. Zakochany w Seahawks - tych ze Seattle i tych z Gdyni (niestety już nieistniejących).
W ekipie NFLPolska (wcześniej pod nazwą FFP) od 2017. Kibicuje również innym drużynom ze Seattle (Mariners, Sounders, Kraken)

Leave a Reply

Discover more from NFLPolska

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading