Skip to content

NFL Playoff Power Ranking

Ten właściwy Power Ranking, prowadzony przez nas w trakcie sezonu regularnego, już za nami. Jednak to nie oznacza, że nie możemy pobawić się w ten sposób wśród drużyn, które zostały nam w playoffach. Zapraszamy!

1. KANSAS CITY CHIEFS

Tu wybór jest prosty – trudno nam postawić przeciwko Chiefs tak długo, jak wszystko zdaje się tam działać, jak należy. Mahomes, Kelce, Hill, Reid – naprawdę nie jest łatwo postawić kogokolwiek ponad takim atakiem. Szczególnie jeśli ten atak już pokazał, że w playoffach sobie radzi i potrafi wygrać mistrzowski pierścień. To nie zmienia faktu, że ich mecz z Browns może być bardzo ciekawy

2. GREEN BAY PACKERS

Aaron Rodgers w historycznie dobrym sezonie, kompetentny trener za linią boczną i całkiem przyzwoita obrona – Packers w końcu mają wszystko, by powalczyć o Super Bowl. Jedynym problemem jest jak dotychczas obrona biegów, choć przejęcie “Snacksa” Harrisona może w tym trochę pomóc. Najpierw jednak trzeba pokonać Rams i kogoś z dwójki Saints – Bucs, a to nie będzie wcale proste.

3. BUFFALO BILLS

Bills w ostatnich tygodniach są w absolutnym gazie, choć trzeba przyznać, że przez moment musieli się obawiać w meczu z Colts i dobrze dla nich, że fumble stracony przez Josha Allena został przejęty przez ich ofensywnego liniowego. Są faworytami meczu z Ravens, choć trzeba przyznać, że będzie to niezwykle interesujący matchup. Niewykluczone, że Ravens ponownie pokonają wyżej rozstawionego rywala.

4. NEW ORLEANS SAINTS

Saints mieli więcej problemów z Bears niż nam się wydawało, jednak to nie zmienia faktu, że to najlepsza “all-around” drużyna jeśli chodzi o roster i ciężko wskazać w niej jakikolwiek słaby punkt. Zobaczymy czy tym razem to wystarczy, bo takie głosy pojawiają się w sumie od kilku lat.

5. BALTIMORE RAVENS

Lamar Jackson w końcu ma swoje playoffowe zwycięstwo i zdjął presję ze swoich pleców, więc może mu się grać trochę lepiej. Po drugiej stronie staną jednak rozpędzeni Bills, co będzie chyba najciekawszym spotkaniem kolejki. Wynik zdecydowanie może pójść w obu kierunkach.

6. CLEVELAND BROWNS

Browns! W końcu, po ponad 25 latach wygrywają mecz w playoffach. Niestety, “w nagrodę” dostają mecz z Chiefs, w którym – rzecz jasna – faworytem nie będą. Nie oznacza to jednak, że nie mogą powalczyć. Szczególnie, że ich koronawirusowe problemy zdają się w końcu mieć ku końcowi.

7. TAMPA BAY BUCCANEERS

Tom Brady i spółka mieli nieco problemów z osłabioną ekipą z Waszyngtonu, co świadczyłoby o tym, że i z Saints powinni mieć całkiem spore. Już dwukrotnie w tym sezonie z nimi przegrywali, a sam Brady nie wyglądał w tym meczu najlepiej. Czy Bucs są w stanie znaleźć jakikolwiek sposób na Saints?

8. LOS ANGELES RAMS

Rams już raz nas w tych playoffach zaskoczyli, jednak trudno na nich stawiać z taką sytuacją na rozegraniu. Kontuzjowany Jared Goff i Blake Bortles to – w porównaniu do całej reszty zespołów – sytuacja co najmniej niekorzystna. Dołóżmy do tego problemy z kontuzjami, np. Aarona Donalda, i niestety nie wygląda to dobrze. Możliwe, że już w tym tygodniu Rams zakończą swoją przygodę z tym sezonem.

Według bukmacherów, to Chiefs i Packers zagrają w Super Bowl. Inna najbardziej możliwa para? BIlls – Saints. A potem Ravens. Wiemy jednak, że w NFL to, co myślą bukmacherzy nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

Autor: Jakub Kazula

Categories

AKTUALNOŚCI, NFL, NFL, Wpisy

Leave a Reply

%d bloggers like this: