Skip to content

NFL POLSKA PRZEGLĄD – NFC WEST

Czas na ostatnie spotkanie z cyklem NFL POLSKA PRZEGLĄD. Dzisiaj przyjrzymy się NFC WEST, a więc San Francisco 49ers, Seattle Seahawks, Los Angelees Rams i Arizonie Cardinals. Zapraszamy!

San Francisco 49ers (13-3)

Draft: Niners mają tylko 1 wybór w pierwszych 4 rundach draftu (pozbyli się picków ściągając DE Dee Forda i WR Emmanuela Sandersa). W swoim ostatnim mocku Todd McShay z ESPN widzi 49ers wybierających z numerem 31 safety Granta Delpita z LSU.

Pytanie: Czy uda się zatrzymać DE Arika Armsteada, a może jednak uda się go wymienić za pick(i) w drafcie?

Najważniejsi wolni agenci: WR Emmanuel Sanders, S Jimmie Ward, CB Jason Verrett, DE Arik Armstead, WR Jordan Matthews, DE Ronald Blair, RB Matt Breida.

Najbardziej przepłacony: DE Solomon Thomas i jego $9M, straszny bust, fatalny pick 3, lata temu wybrany z numerem 3 w drafcie. Można też w to wliczyć RB Jaricka McKinnona, którego cap hit w tym roku to $8.5M, a jeszcze nie zdołał zagrać meczu ligowego w Niners, podpisany w 2018.

Największe potrzeby: CB, S, OG, WR, w dalszej kolejności DE w zależności od sytuacji z Armsteadem i Blairem.

Salary cap: między $13M a $21M

Niners mają dobrą sytuację, świetną atmosferę w szatni, wiele młodego talentu, ale powoli kończy się miejsce w salary cap, a kilka gwiazd czeka na kolejne kontrakty (Kittle, Buckner, Tartt i Sherman). Co z plotkami o ściągnięciu QB Toma Brady na koniec jego kariery?

Seattle Seahawks  (11-5)

Draft: picki 27 (I runda) oraz 59 i 64 (II runda), czyli Seahawks – jak zazwyczaj – mają amunicję w drafcie. McShay w swoim mocku widzi Seahawks biorących w I rundzie DE Yetus Gross-Matos z Penn State.

Pytanie: Kto będzie pass rusherem w Seahawks w najbliższym sezonie? Paru ważnych graczy będzie wolnymi agentami, Seattle musi szukać więc wzmocnień na tej pozycji poprzez Free Agency bądź draft.

Najważniejsi wolni agenci:  DE Jadeveon Clowney, DE Ezekiel Ansah, LB Mychal Kendricks, LT George Fant, LG Mike Iupati, WR Josh Gordon, RT German Ifedi, DT Jarran Reed, TE Jacob Hollister

Najbardziej przepłacony: trudno posądzić Seahawks o przepłacanie kogokolwiek, mają bardzo dobrą strukturę salary cap, choć ich lider QB Russell Wilson przebąkuje, że czas ściągnąć po gwiazdy i dać im dużo pieniędzy, tak żeby Seahawks mogli znowu powalczyć o Super Bowl.

Największe potrzeby: EDGE, cała Linia Ofensywna, w dalszej kolejności DB i DT.

Salary Cap: $45M-$53M

Intrygująca będzie walka Seahawks z zeszłorocznymi zwycięzcami tej dywizji – czyli SF 49ers – o palmę pierwszeństwa. Seahawks mają parę dziur ale też sporo picków w drafcie oraz dosyć dużo pieniędzy do wydania na wolnych agentów (już ściągnęli TE Grega Olsena za $7M za jeden rok grania).

Los Angelees Rams (9-7)

Draft: Rams jak zwykle w ostatnich latach cierpią na braki picków w wysokich rundach, choć w tym sezonie mają jeden pick w II rundzie, wybór 52.

Pytanie: Co stanie się z RB Toddem Gurleyem? On wyraźnie nie jest w 100% zdrowy, Rams wpakowali się w wysoki kontrakt dany RB, ciężko spod tego się szybko wydostać. A i bez zdrowego Gurley’a atak nie funkcjonuje jak należy.

Najważniejsi wolni agenci: EDGE Dante Fowler Jr, LT Andrew Whitworth, DL Michael Brockers, S Eric Waddle (emerytura), ILB Cory Littleton, PK Greg Zuerlein,

Najbardziej przepłacony: Od wyboru do koloru. Począwszy od QB Jareda Goffa i jego $36M cap hitu w tym sezonie, po RB Todda Gurley’a i jego $17.25M cap hitu. Ważna uwaga, obcięcie Goffa da astronomiczne $51M dead cap hitu, Gurleya $20M.

Największe potrzeby: EDGE, OL na większości pozycji, S i LB jeśli Littleton odejdzie (bardzo niedoceniany gracz)

Salary Cap: $19-23M

Rams mają sporo dziur, złych kontraktów, niewiele pieniędzy do wydania i niewiele picków. Do tego zbliża się moment próby przedłużenia CB Jalena Ramsey’a, a “na promocji” on z pewnością nie będzie. Co ich ratuje, to fakt posiadania kilku elitarnych graczy, jak wspomniany Ramsey czy DT Aaron Donald. Do tego bardzo dobrzy WR Robert Woods, WR Cooper Kupp, TE Tyler Higbee (przynajmniej w ostatnim sezonie) oraz LB Cory Littleton (jeśli go przedłużą oczywiście). Sporo pracy przed GM i ludźmi od salary cap w Rams.

Arizona Cardinals (5-10-1)

Draft: picki 8 i 40 w pierwszych dwóch rundach. Todd McShay z ESPN widzi Cardinals wybierających OT Mekhi Bectona z Louisville.

Pytanie: Czy Cardinals będą w stanie wzmocnić wiele pozycji w swoim składzie (szczególnie linię ofensywną)?

Najważniejsi wolni agenci: RT Marcus Gilbert, LG Max Garcia, TE Charles Clay, DE Rodney Gunter, C A.Q. Shipley, DE Cassius Marsh, RB Kenyan Drake, RT Jordan Mills

Najbardziej przepłacony: RB David Johnson i jego ponad 14M cap hitu, w drugiej części sezonu wyglądał jak cień samego siebie. W tym sezonie obcięcie go przyniosłoby aż $16.2M dead cap hitu, więc wygląda na to, że jeszcze jeden sezon zobaczymy DJ w barwach Cardinals.

Największe potrzeby: WR, IDL, OT, IOL, RB jeśli Drake odejdzie, TE i EDGE, by pomóc Chandlerowi Jonesowi.

Salary Cap: $39M

Sporo pracy przed włodarzami Arizony Cardinals, by dorównać elicie dywizji. Ogromny plus to fakt, iż Cardinals chyba znaleźli swojego franchise QB na wiele lat. 1-2 dobre okresy podpisywania wolnych agentów oraz wyborów w drafcie i powinno być naprawdę dobrze.

Pierwsza część: NFL POLSKA PRZEGLĄD – AFC East

Druga część: NFL POLSKA PRZEGLĄD – AFC North

Trzecia część: NFL POLSKA PRZEGLĄD – AFC South

Czwarta część: NFL POLSKA PRZEGLĄD – AFC West

Piąta część: NFL POLSKA PRZEGLĄD – NFC East

Szósta część: NFL POLSKA PRZEGLĄD – NFC North

Siódma część: NFL POLSKA PRZEGLĄD – NFC South

Autor: Daniel Pietruczuk (prowadzi grupę Fantasy Football by danp – polecamy zajrzeć)

Grafika: nfl. com

Leave a Reply

%d