Skip to content

NFL SUPER BOWL: raport z konferencji #3

Bohaterami dzisiejszego tekstu są osoby nieco mniej rozpoznawalne – media mogły bowiem porozmawiać z mniej znanymi zawodnikami, a także koordynatorami i trenerami pozycyjnymi. Zapraszamy na #3, raport przygotował Kamil Kacperski. 

KANSAS CITY CHIEFS

Jednym z nich jest ofensywny koordynator KC Chiefs, Eric Bienemy. Od końca zeszłego sezonu trwają dyskusje na temat tego, czemu Bienemy nie jest jeszcze trenerem głównym w NFL – jego talent i doświadczenie nie są bowiem odzwierciedlone ogromną ilością propozycji pracy dla koordynatora.

Bienemy się jednak tym nie przejmuje i powtarza, że w zdobyciu posady szefa sztabu trenerskiego najważniejsze jest zbudowanie „połączenia” z odpowiednią posadą.

Tu chyba zawsze chodzi o to, żeby dostać odpowiednią robotę. Czasami człowiek i posada muszą być dla siebie stworzone. Jedyne co mogę, to być sobą. Tym jestem. Któraś drużyna może mnie chcieć, ale okazuje się, że brakuje nam tego połączenia i to jest OK. Całkiem zrozumiałe. Ale mam tutaj dobrą perspektywę, pracuje z Kansas City Chiefs, którzy są świetną organizacją.

Jestem podekscytowany tym, co mam. Cała reszta? Tego nie mogę kontrolować. Przejmuje się tylko tym, co jest przede mną i co mogę zrobić, żeby pomóc chłopcom wygrać w niedzielę.

W całej dyskusji na temat Bienemy’ego wszyscy zdają się zapominać, że być może koordynator zwyczajnie nie chce być trenerem głównym i jest całkowicie ukontentowany ze swojej obecnej posady.

Szczęśliwy ze swojego miejsca na świecie jest na razie również skrzydłowy Sammy Watkins. Zwycięzca zeszłorocznego Super Bowl jest “pod umową” z Chiefs do końca obecnego sezonu. Ale jak sam mówi, na razie nie ma czasu myśleć o tym, co przyniesie przyszłość.

Powiem wam tak – wygrajmy to Super Bowl i zobaczymy, co będę miał w głowie. To jest poważna decyzja, którą na pewno skonsultowałbym z moją żoną i dzieciakami. Czy chciałbym trzeci pierścień? No jasne. Tego bym nie odmówił… Żeby wrócić i wygrać kolejne medale? Pewnie, nie przeszkadza mi to. Ale będę musiał usiąść i na spokojnie się zastanowić.

TAMPA BAY BUCCANEERS

Z cyklu: kulisy sukcesu.

Wygląda na to, że powrót Gronka do NFL zawdzięczamy nie tylko Tomowi Brady’emu i Bucs, ale również jego mamie. Zawodnik wyjawił, że to ona zachęcała go do przyjęcia propozycji od drużyny. Mama Gronkowskiego miała jednak całkiem „egoistyczne” powody dla swoich działań – chciała po prostu widzieć swojego syna częściej, bo sama mieszka nieopodal Tampy.

Gronk postanowił wykorzystać ten fakt i bez ogródek powiedział w wywiadzie, że często u niej nocuje, bo ma niedaleko do pracy:

To całkiem przyjemne, że mieszkam i pracuje w nowym miejscu, gdzie po pracy mogę pojechać do swojej mamy, zjeść obiad, pójść spać, ogarnąć się i znowu jechać do pracy. Jej wpływ na moje życie jest ogromny i od dawna nie miałem z nią tak dobrego kontaktu, jak teraz. To mnie pozytywnie motywuje.

Media przy okazji wyciągnęły wypowiedzi Bruce’a Ariansa z czasów, gdy dowiedzieliśmy się, że Tom Brady wybiera się do Tampy. Trener Bucs podzielił się przy okazji bardzo ciekawą filozofią życia:

Nie możesz zdobyć home run jeśli się nie zamachniesz. Nic nie osiągniesz w życiu jeśli będziesz trzymał się cały czas środka. Pojawiło się pytanie: „którego rozgrywającego byś chciał?”. Powiedziałem, że Toma Brady’ego. Ten w końcu został wolnym agentem, więc zaczęła się pogoń za nim. Tak trzeba żyć. Wolisz żyć zamknięty w szafie i być bezpiecznym, czy chcesz się trochę zabawić?

Amen.

Na koniec przekażę tylko słowa profesora Fauciego, jednego z najbardziej znanych lekarzy w USA, który jest autorytetem w dziedzinie pandemii i swego rodzaju „ministrem zdrowia”. Mężczyzna wypowiedział się na temat zachowania bezpieczeństwa podczas imprez z okazji Super Bowl. Warto je wziąć do serca:

Nie chcecie imprezować z ludźmi, z którymi nie mieliście zbyt dużo kontaktu nigdy wcześniej. Nie wiecie, czy są zainfekowani, więc proszę was, przynajmniej tym razem usiądźcie w domu i po prostu się wyluzujcie przed telewizorem.

Widzimy się jutro.

Tekst i tłumaczenia opracował Kamil Kacperski

Wszystkie teksty  (felietony, relacje z konferencji, informacyjne) w jednym miejscu znajdziecie poniżej, zapraszamy!

NFL Super Bowl z NFLPOLSKA

Leave a Reply

%d bloggers like this: