Skip to content

NFL SUPER BOWL: raport z konferencji #5

Czwartek był ostatnim dniem dostępności medialnej zawodników Chiefs i Bucs – Ci specjalnie dużego show nam nie dali, ale i tak pojawiło się parę perełek, którym przyjrzymy się w finałowym zestawieniu najciekawszych wypowiedzi przed Super Bowl. Zapraszamy!

KANSAS CITY CHIEFS

Zawodnicy Chiefs – a zwłaszcza Chris Jones i Tyreek Hill – trochę polecieli. Pierwszy z nich zaczął opowiadać o tym, że poprosił żonę defensywnego koordynatora Steve’a Spagnuoloo to, by przygotowała dla niego klopsiki z mięsa. Drugi natomiast bez ogródek przyznał się, że ma na sobie „fejkowe łańcuchy” i poprosił o to, żeby oglądać go na YouTubie. Serio.

Coś pięknego:

W tym roku też poprosiłem Spagsa o klopsiki. Poprosiłem go nawet na bok i pogadałem, jak facet z facetem. Powiedziałem mu: „nie prosiłem twojej żony o to przez cały sezon, ale idzie Super Bowl. Potrzebuję tego, bo one były też w zeszłym roku”.

Jestem bardzo przesądny. Zrobiła je w zeszłym roku. Naprawdę na nie czekałem w tym roku. Powiedział mi, że powiedział żonie: „Spokojnie, nie musisz ich przygotowywać”. No ale Spags, jakie jest nasze motto? Drużyna na pierwszym, drużyna na ostatnim, drużyna na zawsze.

Tak jak wspomniałem, Tyreek Hill również poleciał w kosmos, mówiąc podczas konferencji o wszystkim. Zaczął od tego, że Patrick Mahomes jest lepszy, niż kiedykolwiek, po to, żeby obserwować go na YouTubie, aż do tego, że chciałby mieć drugi pierścień po to, by umieścić go na środkowym palcu. Poniżej możecie przeczytać kilka fragmentów jego konferencji:

Pat był ostatnio w ogniu. W życiu nigdy nie widziałem go tak dobrego. Rzuca bardzo dobrze – zawsze był kozakiem, ale teraz osiągnął nowy poziom. Nie robię sobie jaj. Jestem bardzo podekscytowany. Mogę tylko zacierać ręce i się cieszyć.

Gepard (pseudonim Hilla to „Cheetah” – przyp. red.) jest w budynku, na żywo. Sprawdzajcie mojego YouTube’a, Tyreek Hill, mam mnóstwo subów, zaraz będzie milion. Widzicie ten złoty łańcuch? TO PODRÓBA. Spadam.

Chcę mieć pierścień na środkowym palcu. Bo potem, jak za jakieś 30 lat hejterzy będą mówili, że „o, masz farta, bo grałeś z Patem, trenerem Reidem, Kelce’em i tą obroną”. A ja po prostu będę im pokazywał ten palec z klejnotem.

Piękne rzeczy.

TAMPA BAY BUCCANEERS

Tom Brady bierze udział w kolejnym Super Bowl, podczas gdy jego była drużyna nie załapała się nawet do play-offów. A co na to Pats? Cóż, ojciec Brady’ego, Tom Senior wyjaśnił dość jasno, że przynajmniej jedna osoba z obozu Patriots będzie trzymała kciuki za byłego kapitana ofensywy – i to nie byle jaka, bo chodzi o właściciela drużyny, Roberta Krafta:

Wiem, że Robert na pewno trzyma teraz kciuki za Tommy’ego. Nie mam nawet cienia wątpliwości.

Brady również nie powiedział złego słowa na temat swojej byłej drużyny. Rozgrywający wypowiedział się na temat Billa Belichicka w samych superlatywach:

Mam z nim świetną relację. Jestem po prostu niesamowicie wdzięczny za to, co dla mnie znaczył w trakcie mojego życia. Był wszystkim, o co możesz prosić jako zawodnik. Kochałem swój pobyt w tej drużynie. Przeżyłem tam dwie niesamowite dekady. Moja podróż zabrała mnie jednak w inne miejsce. Ale nigdy nie osiągnął bym w tej lidze czegokolwiek, gdyby nie jego wsparcie i nauka.

Bruce Arians został natomiast zapytany o to,  jaka była różnica między byciem koordynatorem ofensywy, a głównym trenerem drużyny NFL. Coach opowiedział o diametralnym skoku poziomu odpowiedzialności na twoich barkach:

To niezwykła różnica. Spędziłem mnóstwo czasu bawiąc się ze special teamami i defensywą, ale wciąż mam rękę też w ofensywie. Nie próbuje jednak za bardzo wchodzić innym w paradę. Plus jest też taki, że pooglądałem sporo spotkań uniwersyteckich, żeby wiedzieć w ogóle o kim mówimy w kontekście draftu.

Cóż, Arians raczej nie będzie poszukiwał rozgrywającego – zwłaszcza, że Brady już teraz myśli o przedłużeniu swojej kariery o kolejne kilka lat. Trener nie wyklucza takiego obrotu zdarzeń:

Wiecie, nie mam zbyt dużo powiedzenia w sprawie kontraktów. Ale myślę, że Tom lubi naszą drużynę i granie tutaj, więc nie byłbym zdziwiony, gdyby podpisał przedłużenie.

A więc tak dobiega końca cykl wypowiedzi zawodników przed Super Bowl. Z tego miejsca życzę sobie i wam wspaniałego widowiska, a także serdecznie gratuluję Karolowi Potaś udziału w przedmeczowym studiu na TVP Sport oraz oczywiście Jakubowi Kazuli bycia komentatorem tego spotkania! Widzimy się w poniedziałek po meczu.

Tekst i tłumaczenia opracował Kamil Kacperski

Wszystkie teksty  (felietony, relacje z konferencji, informacyjne) w jednym miejscu znajdziecie poniżej, zapraszamy!

NFL Super Bowl z NFLPOLSKA

One thought on “NFL SUPER BOWL: raport z konferencji #5 Leave a comment

  1. Z mojej strony dzięki za wszystkie teksty przed meczem, naprawdę świetna robota, gratulacje dla całej ekipy.

Leave a Reply

%d bloggers like this: