Skip to content

NFL Wild Card Games: raport pogodowy

Pierwsze mecze fazy play off sezonu 2021 startują już za kilkadziesiąt minut. Najlepsze ekipy fazy zasadniczej stają w blokach startowych do wyścigu po najważniejszy laur w futbolu – zwycięstwo w Super Bowl. Na tak wysokim poziomie rywalizacji każdy szczegół może mieć decydujące znaczenie. Szczególnie tak kapryśny i zmienny jak pogoda. Raport pogodowy z miast gospodarzy nadchodzących spotkań przygotował Paweł Sałata. 

*TEKST BĘDZIE AKTUALIZIWANY w niedzielę + o sytuację pogodową w niedzielnych spotkaniach*

Mecz rozegrany zostanie na Paul Brown Stadium w Cincinnati. Obecna sytuacja na tym obiekcie wygląda nasyepująco:

– Temperatura: – 1 stopień Celsiusza

– Opady: Brak (1% szans na śnieg)

– Wiatr: 18km/h

 

Starcie rywali z dywizji AFC East gościć będzie Highmark Stadium w Buffalo. Na tym obiekcie przewidywana przez synoptykow aura pogodowa maluje się nastepujaco:

– Temperatura: – 14 stopni Celsiusza

– Opady: Brak (2% szans na śnieg)

– Wiatr: 11km/h

*AKTUALIZACJA* 16.01.2022

Pierwsze z Play offowych starć konferencji NFC rozegrane zostanie na Raymond James Stadium w Tampie na Florydzie i jak to w tym stanie bywa pogoda zapowiada się dość kapryśnie. W nocy z soboty na niedzielę nad miastem przetoczyły się opady deszczu połączone z dość znacznymi podmuchami wiatru. W godzinach meczu jednak opady mają ustąpić. Natomiast wzmagać ma się w dalszym ciągu siła wiatru, co na otwartym stadionie Buccaneers może nie pozostać obojętne dla przebiegu meczu:

– Temperatura: 19 stopni Celsjusza

-Opady: brak (2% szans na deszcz)

– Wiatr: do 30 km/h

Kolejne spotkanie konferencji NFC zagości na AT&T Stadium w Arlington w stanie Texas. Stadion miejscowych Cowboys jest w pełni zadaszony, zatem warunki pogodowe nie będą stanowiły znaczącego czynnika podczas meczu. Nie mniej jednak również pogoda nie będzie uprzykrzać życia fanom oraz drużynom zmierzającym na obiekt:

– Temperatura: 19 stopni Celsjusza

– Opady: brak (0% szans)

– Wiatr: maksymalnie 10 km/h

Steelers pod wodzą Bena Roethlisbergera zawitają na Arrowhead Stadium w Kansas, by spróbować wyrwać następną rundę play offów zdecydowanym faworytom – drużynie Chiefs. Stadion ma otwartą konstrukcję, jednak pogoda nie zapowiada kłopotów w rozegraniu satysfakcjonującego dla widzów widowiska:

– Temperatura: 1 stopień Celsjusza

– Opady: brak (6% szansy na śnieg)

– Wiatr: maksymalnie 13 km/h

Autor: Paweł Sałata

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. Na grupie co tydzień będzie publikowany specjalny post pod którym zachęcamy do wymieniania spostrzeżeń dotyczących niedzielnego grania w NFL!

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: