Skip to content

#NFLPL Draft MOCK 2022 – runda trzecia

Draft day już dzisiaj! Czas więc na ogłoszenie ostatniej części #NFLPL Draft MOCK 2022 – rundę trzecią. Jaki był jej przebieg? Czy były niespodzianki? Zapraszamy! 

Na wstępie podcastowa przypominajka:

A teraz wracamy do treści właściwej:

GM drużyn są:

1. tt. @Garnecki – GM Jacksonville Jaguars
2. @akszp – GM Cleveland Browns
3. @kamilroter -GM NY Giants
4. @PiotrDrwalu – GM Indianapolis Colts
5. @Bart_Wieczorek – GM Cincinnati Bengals i Detroit Lions
6. @M_Gutka – GM Minnesota Vikings
7. @Cantona_10 – GM Green Bay Packers i LA Rams
8. @ciurek01 – GM Buffalo Bills i Arizona Cardinals
9. @dkedzierawski – GM New Orleans Saints, Carolina Panthers, Chicago Bears
10. @zajac_maciej – GM Kansas City Chiefs i Miami Dolphins
11. @Sheffield888_PL – GM Philadelphia Eagles, Tampa Bay Buccaneers, SF 49ers oraz koordynator mock draftu

12. @P_Bera89 – GM Atlanta Falcons
13. @Karol_Potas – GM Las Vegas Raiders i Dallas Cowboys
14. @Garm1981 – GM Denver Broncos
15. @Yuuzek – GM Pittsburgh Steelers
16. @KubaKazula – GM New England Patriots iLos Angeles Chargers

17.  @MiloszMarek – GM NY Jets i Houston Texans

18. @SalataPawel – GM Tennessee Titans i Washington Commanders

19. @Zdzichu26 – GM Seattle Seahawks

***

UWAGA: start draftu i „zamrożenie” picków to 19.03.2022 roku

*

III runda

65. Jacksonville Jaguars – Drake Jackson, EDGE, USC

W pierwszej rundzie Jags postanowili budować linię ofensywną, zamiast obrony. W poprzedniej rundzie Florida team wybrało Florida mana. Tym razem Jacksonville wybiera Jacksona – nadrabiając brak wyboru EDGEa w pierwszym picku, idealnie pasujacy do schematu 3-4 OLB Drake Jackson trafia do Duval County.

66. Detroit Lions – Alex Pierce, Wide Receiver, Cincinnati

Alec Pierce wpisuje się w definicję walczaka, którego potrzebuje w swojej drużynie Dan Campbell. Nieźle łapie piłkę, świetnie blokuje, sprawdza się bardzo dobrze w wertykalnej grze. Myślę, że mógłby poradzić sobie nawet w slocie jako rookie. Plus, nie jest to typowy wolny receiver, ma odpowiednią, bardzo dobrą szybkość na tej pozycji, potrzebną do gry w NFL.

67. New York Giants – Isaiah Spiller, Running back, TexasA&M

NY potrzebują backupa dla Saquona, wydaje się, ze przebieg draftu sprawił, iż możemy wybrać tego świetnie zapowiadającego się running backa. Świetna praca nóg, szybkość, siła i zdolność do eksplozywnych biegów, to jego ogromne atuty. Ponadto Spiller potrafi również łapać piłki. Kolejna znakomita broń do arsenału Daniela Jonesa.

68. Houston Texans – Nik Bonitto, EDGE, Oklahoma

Texans potrzebują powiewu świeżości w każdej formacji, także pośród edge rusherów. Za Nikiem Bonitto dobre lata w Oklahomie. Dynamiczny, bazujący na instynkcie, szybki. W Houston będzie miał szansę szybko zabłysnąć, bo wielkiej konkurencji w składzie nie będzie.

69.  New York Jets – Abraham Lucas, Off Tackle, Washington State

George Fant ma za sobą dobry sezon, ale nie będzie rozwiązaniem dla Jets na lata. Co więcej, wchodzi w ostatni sezon kontraktu z zespołem. W tym przypadku Abraham Lucas mógłby spokojnie przygotowywać się do roli startera. Lucas ma za sobą występy jako RT w Washington State. Wskazywany jest jako gracz z 3-rundowym potencjałem. Jeśli Jets trafią z wyborem, to pozycje obu tackli mogą być obsadzone na lata. Oczywiście pod warunkiem, że Mekhi Becton będzie zdrowy.

70.  Jacksonville Jaguars – Cole Strange, Off lineman, Chattanooga

Jaguars to dziwna drużyna. Ten gość idealnie się wpasuje. Emerytura Brandona Lindera, w trakcie naszego draftu, nieco zmieniła optykę potrzeb. Tyler Shatley potrzebuje backupa, a przy okazji trafia nam się zawodnik, który może również pójść w rotacji na guarda na obu stronach.

71. Chicago Bears – Luke Fortner, Off lineman, Kentucky

Po wyborze OT z sufitem, Bers nie przestaną inwestować w pomoc dla Justina Fieldsa i biorą wszechstronnego liniowego z podłogą. Fortner może z marszu zastąpić Jamesa Danielsa na pozycji centra i wraz ze swoją inteligencją okazać się ostoją OL na lata.

72. Seattle Seahawks – Carson Strong, rozgrywający, Nevada

Po wymianach w Seattle pozycja QB jest hmm…przeciętnie obsadzona. Backup Jacob Eason nie jest materiałem na długoletniego startera, a Drew Lock nie zastąpi Russela Wilsona, by myśleć z nim o przyszłości w play-offs. Dlatego też w 3. rundzie Jastrzębie decydują się na wybór ciekawego QB, który miał fenomenalny sezon i zdecydowanie podniósł swoje notowania draftowe. Zresztą, przez 3 lata na swojej uczelni, rzucał przy skuteczności 68%, miał 74 podania na TD i tylko 19 rzuconych przechwytów. Stylowo nie będzie Wilsonem, nie zdobędzie mnóstwa jardów dołem. To typowy pocket passer, znany z poprzednich dekad z NFL. W NCAA sporo cyferek nabił dzięki systemowi ofensywnemu Nevady, który sprzyja grze górą. Jego siłą jest też mocne ramię, które pozwala posyłać mu dalekie piłki. Minusy – atletyczność, brak mobilności, historia kontuzji.

73. Indianapolis Colts – Greg Dulcich, Tight End, UCLA

Prawdopodobnie top 5 atleta wśród tight endów z tegorocznej klasy draftu, który w dwóch ostatnich sezonach na uczelni złapał odpowiednio 32.9% oraz 29.8% jardów podaniowych swojej drużyny – są to wartości, które byłyby bardzo dobre nawet dla prospekta z pozycji WR. Nie jest, póki co, zbyt wyrafinowanym route runnerem, ale nadrabia braki w tym elemencie pewnymi dłońmi oraz umiejętnościami korygowania swojej pozycji do łapania nieidealnie precyzyjnych piłek i czytania krycia strefowego. Wszechstronny – ustawiał się zarówno in-line, jak również jako outside receiver, a szybkość powinna pozwolić mu na testowanie obrońców na wertykalnych ścieżkach, a nie tylko pozostawanie security blanket. W blokowaniu zauważalny jest dobry effort, ale będzie musiał pracować nad techniką i siłą, by stać się realnie plusowych graczem w tym elemencie.

74. Atlanta Falcons – Sam Williams, EDGE, Ole Miss

Prospekt z szansa na spory rozwój w linii defensywnej, gdzie głębia składu jest bardzo potrzebna. Może grać też jako OLB, dobrze broni przeciwko grze biegowej. Sporo TFL na uczelni i może dołożyć kilka sackow w sezonie. Bazuje głównie na bull rushu, ale u Deana Peesa może się sporo nauczyć.

75. Denver Broncos – Coby Bryant, Cornerback, Cincinnati

Pozycje kryjących są w Broncos teoretycznie obsadzone, ale to złudne uczucie, bo i Surtain, i Darby spędzali ostatnio czas na liście kontuzjowanych. Potrzebna jest tu głębia. Zapewni ją Bryant, doskonale dopasowany do agresywnego grania nowego koordynatora Ejiro Evero. Kryjący Cincinnati świetnie gra blisko rywali – w 50 meczach na uczelni przerwał aż 45 podań.

76. Baltimore Ravens – Zyon McCollum, Cornerback, Sam Houston State

Draft aliens and prosper. McCollum był gwiazdą Scouting Combine, zostając pierwszym od co najmniej 1999 roku (dalej nie sięga baza Mock draftable) prospektem, który był w stanie połączyć 40-yard dash poniżej 4.4 sekundy oraz 3-cone drill poniżej 6.5 sekundy i to w zasadzie wystarczyłoby mi, by postawić na niego jako 13-15 (w zależności jak klasyfikujemy Hilla i Pitre) cornerbacka w drafcie. McCollum to jednak nie tylko testy atletyczne, ale też bardzo dobre warunki fizyczne (mógłby mieć jedynie trochę dłuższe ręce) oraz świetna produkcja – 13 przechwytów i 54 passes defended w 56 meczach na przestrzeni 5 sezonów. Mimo statusu redshirt senior, nie jest też przeraźliwie stary, bo dopiero kilka dni po drafcie skończy 23 lata, a jednocześnie wydaje się, że ma za sobą wystarczająco dużo doświadczenia, by w miarę płynnie poradzić sobie z przejściem z poziomu FCS do NFL. Dodatkowo zapewniając głębię w secondary, powinien również, zwłaszcza na początku kariery, pomóc zastąpić Chrisa Boarda, w kluczowej roli w formacjach specjalnych.

77. Minnesota Vikings – Matt Araiza, Punter, San Diego State

Żart? Prowokacja? Komuś na głowę spadł sufit? Trochę tak… a trochę jednak nie. Minnesota Vikings sięgają ze swoim trzecim wyborem draftu 2022 po pół-człowieka, pół-broń masowego rażenia z formacji specjalnych. Matt Araiza, bo o nim mowa, to jednocześnie kopacz i punter, a my jesteśmy zdania, że “punters are people too”. Ale tak zupełnie serio – w rzeczywistości zapewne to o wiele za wcześnie na gracza na tej pozycji, jednak Araiza ma wszystko, by być kolejnym wysoko wybranym “specjalistą” w NFL. W przeszłości z numerem 70. szedł chociażby Bryan Anger, a ponad ćwierć wieku temu Todd Sauerbrun otarł się o TOP 50, więc liga widziała bardziej szalone rzeczy. A przydomek “Punt God” nie wziął się znikąd. Araiza dysponuje potężnym kopnięciem i może dosłownie jednym puntem “odwrócić boisko”. Vikings tymczasem od lat mają słabych punterów, a gdyby okazało się, że Araiza może być na poziomie NFL kopaczem, to załata tym samym wieczną dziurę w Minnesocie. Jeśli nie, przynajmniej nada się przy kick-offach. ST to od lat wielka bolączka w Vikings, więc dlaczego nie spróbować z kimś, kogo skauci jednogłośnie nazywają elitarnym talentem na tej pozycji? Kevin O’Connell w dodatku mógł przez lata przekonać się w Los Angeles Rams, co znaczy punter tak wybitny jak Johnny Hekker. Znając jednak historię kopaczy Vikings, to nawet taki talent uda się w Minnesocie zepsuć.

78. Cleveland Browns – Khalil Shakir, Wide Receiver, Boise State

W porównaniu do stanu z początku poprzedniego sezonu, korpus skrzydłowych w Cleveland przeszedł małą rewolucję. Jeszcze w listopadzie w mało elegancji (choć pomysłowy) sposób swoje odejście wymusił OBJ, zaś już w offseason, w ramach szukania oszczędności, z kontraktu został zwolniony Jarvis Landry. Lukę po pierwszym wypełnić ma sprowadzony z Cowboys Amari Cooper, jednak na miejsce drugiego nie został sprowadzony do tej pory jeszcze nikt. Mimo że drzwi do powrotu Landry’ego wciąż pozostają w Cleveland otwarte, to Browns postanawiają nie czekać dłużej i wzmacniają pozycję WR sięgając po Khalila Shakira z Boise State. Shakir to przede wszystkim precyzyjny i zaawansowany route runner, który ma sporo do zaoferowania z piłką w rękach, co czyni go naturalnym fitem w slocie. I choć jego rozmiary są co najwyżej przeciętne, to cechuje się niezłym atletyzmem i wszechstronnością, dzięki czemu w ustawieniach z dwoma skrzydłowymi będzie mógł rywalizować o snapy z Donovanem Peoples-Jonesem.

79. Los Angeles Chargers – Perrion Winfrey, IDL, Oklahoma

Chargers odhaczyli sobie już największą potrzebę w tym drafcie, więc teraz przyszedł czas na kolejną. Przyjście Sebastiana Josepha-Daya, załatało nieco dziurę w środku linii defensywnej, ale tam wciąż przyda się nieco talentu. A tak się złożyło, że trafia się taki, który dość niespodziewanie wciąż jest na tablicy. Wszechstronny, mogący zająć co najmniej kilka pozycji, co niezwykle przyda się w linii między Joeyem Bosą a Khalilem Mackiem, a także przy Josephie-Dayu.

80. Houston Texans – Breece Hall, Running back, Iowa State 

Szukałem powiewu świeżości w defensywie, ta teraz również przyda się także w ofensywie Texans. W opiniach niektórych ekspertów Hall to najlepszy running back w tym drafcie. Warto więc zaryzykować i dodać go do rotacji. Każdy eksplozywny zawodnik w składzie jednej z najsłabszych ekip w NFL jest na wagę złota.

81. New York Giants – Myjai Sanders, EDGE, Cincinnati

Po wyraźnym wzmocnieniu ataku, nasze oczy zwróciły się z powrotem ku obronie i postanowiliśmy wzmocnić pass rush. Sanders to obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi zawodnik, ze świetnym pierwszym krokiem oraz długimi rękami. Mankamentem w jego grze, z pewnością jest bronienie biegu, Wydaje się jednak, iż te braki, jaki i fakt, ze jest dosyć surowy technicznie, są do obejścia, a sam Sanders będzie wartością dodaną do naszej obrony.

82. Atlanta Falcons – Troy Andersen, Linebacker, Montana State

Atletyczny freak, który jeszcze niedawno był RB i QB, gdzie grał bardzo dobrze. Wysoki sufit, może grać jako MLB i WLB, chociaż jego atutem jest zatrzymywanie gry biegowej. Bardzo duży potencjał w trzeciej rundzie, który może na lata tworzyć druga linie Falcons z Mykalem Walkerem. Ze względu na swoje warunki fizyczne, może bronić także w slocie, co nie jest bez znaczenia np. przy TE. A jako były First Team All-Conference QB wie, jak czytać grę.

83. Philadelphia Eagles – Isaiah Likely, Tight End, Coastal Carolina

Jak się spojrzy na depth chart Eagles, na pozycji TE to nie ma nikogo ciekawego poza D. Goedertem. W zasadzie same projekty lub zawodnicy którzy od niedawna uczą się tej (JJAW czy były QB z Buffalo Tyree Jackson). Isaiah Likely rozwinął się z absolutnego nieznanego szeroko zawodnika, do takiego który może zostać wybrany drugiego dnia draftu. Na swojej uczelni ustawiano go na różnych pozycjach w ofensywie. Jego zalety to pewne ręce. W Coastal Carolinie złapał 27 przyłożeń, a nawet 99-jardowy catch. Tacy zawodnicy przydadzą się w Philadelphii, by dać więcej sprawdzonych broni ofensywie.

84. Pittsburgh Steelers – Darian Kinnard, Off tackle, Kentucky

Steelers, po dodaniu przyszłego QB1, wzmacniają jego ochronę, wybierając Dariana Kinnarda, OT z Kentucky. Cenimy jego wszechstronność, gdyż może grać jako G, jak i OT.

85. New England Patriots – Christian Harris, Linebacker, Alabama

Patriots załatali sobie w tym drafcie już dwie potrzeby. I to zawodnikami, po których wcale nie trzeba było mocno „reachować”. Teraz będzie podobnie z kolejną pozycją potrzeby. Wydawać by się mogło, że ten zawodnik zostanie wydraftowany wyżej, ale jednak spadł dosyć nisko do trzeciej rundy i GM Pats zamierza to wykorzystać. Silny, ale całkiem atletyczny prospekt na pozycji linebackera, który może nie będzie biegał za receiverami, ale nie powinien mieć wielkich problemów, żeby w miarę radzić sobie z tight endami czy running backami, a tego Patriots potrzebują na wczoraj. Solidność w kryciu, połączona z wciąż mocą w grze biegowej, to coś, na co Bill Belichick nie będzie narzekał w przypadku linebackera (a robiłby to w przypadku wielu lżejszych prospektów), szczególnie tego, przy którym dzięki znajomościom będzie miał wszystkie informacje, jakich potrzebuje.

86. Las Vegas Raiders – Nicolas Petit-Frere, Off Tackle, Ohio State

Pierwszy wybór Raiders w drafcie, to jeden z moich ulubionych prospektów. Z papierami na startowanie jako RT, a i nie tylko tutaj, już od week 1, podmieniając m.in. Brandona Parkera. Ma doskonałe warunki fizyczne, niezłą technikę. Po grze w offens Ohio State (podobnej, do tej preferowanej przez Raiders), jeśli jest jeszcze na tablicy, wydaje się wręcz zawodnikiem wymarzonym.

87. Arizona Cardinals – Tyler Badie, Running back, Missouri

Ostatni rok, w jego wykonaniu, był niesamowity. W dwunastu spotkaniach wybiegał kosmiczne 1604 jardy. Do tego dorzucił 322 jardy górą. Prawie 2000 jardów przełożyło się w sumie aż na 18 przyłożeń. Trzeba powiedzieć sobie jasno, że tak prezentujący się gracz może namieszać w NFL. Jeśli zdrowie dopisze, będzie znacznym wzmocnieniem dla Caridnals.

88. Dallas Cowboys – Josh Pascal, EDGE, Kentucky 

Bardzo dobry atleta. Zawodnik wszechstronny, niezależnie od systemu przydatny niemal w każdej defensywie. Ograny spotkaniami z najlepszymi w NCAA i wydaje się, że przejście na poziom NFL nie powinno być dla niego trudnością. Ponadto wielu ceni go też za podejście do futbolu i charakter. Takich ludzi Cowboys potrzebują.

89. Buffalo Bills – Rachaad White, Running back, Arizona State

Bills w trzeciej rundzie postanowili wzmocnić korpus biegowy. Zdrowa rywalizacja, zawsze wychodzi z korzyścią dla zespołu. Dlatego też nowym zawodnikiem Bills został Rachaad White. Gra biegowa Bills mocno kuleje, w porównaniu z grą podaniową. Devin “Motor” Singleraty miał przebłyski, jednak Bills potrzebują biegacza, który w każdym spotkaniu wykręci około sto jardów. White, w swoim ostatnim sezonie na uniwerku, wykręcił nieco ponad 1000 jardów i 15 przyłożeń dołem. Wydaje się być solidnym graczem z potencjałem. Bills nie mają noża na gardle, więc witamy nowego biegacza w zespole i życzymy powodzenia.

90. Tennessee Titans – Jelani Woods, Tight End, Virginia

Wybór być może dość wczesny, gdyż na tablicach Tight Endów Jelani był notowany bardzo różnie. Niektórzy eksperci lokowali go w czołówce klasy, inni pod koniec pierwszej dziesiątki, lub niżej. Jednak specyfika jego gry, wydaje się być odpowiednia pod potrzeby zespołu z Nashville. Titans wzmocnili się w rundzie wolnych agentów o TE Austina Hoopera z Cleveland Browns. Mają więc zapewnioną jakość na pozycji pierwszego Tight Enda. Wybierając Woodsa, w tegorocznym Drafcie poszerza jednak możliwości w ofensywie. A wszystko to za sprawą świetnej fizyczności i dobrych zdolności blokowania u młodego zawodnika. W zeszłym sezonie był on odpowiedzialny za 11 chybionych tackli. Takie wyniki zawdzięcza olbrzymiej sile ramion (na NFL Combine okazał się najlepszy z Tight Endów w wyciskaniu na ławeczce – 24 powtórzenia). Dla Titans, grających dużo po ziemi oraz zagrywkami specjalnymi, dobrze blokujący zawodnik w polu, będzie miał duże znaczenie. Jednak Jelani potrafi również samodzielnie łapać podania i zdobywać pole gry (w zeszłym sezonie w 11 starciach zaliczył 44 złapane podania na 598 jardów), a podczas wspomnianego Combine przebiegł 40 jardów w 4,61, co przy jego masywnej budowie ciała, można uznać za dość obiecujący wynik,. W Oklahomie wyróżniał się nie tylko numerem na koszulce (“0” – przyp. red). W Nashville będzie musiał od tego “0” zacząć, jednak ostatnie miesiące wyglądają w jego przypadku bardzo obiecująco.

91. Tampa Bay Buccaneers – Calvin Austin III, Wide Receiver, Memphis

Calvin Austin III zleciał na tablicy, a dla Bucs jedną z potrzeb jest pozycja skrzydłowego. Więc okazja jest idealna, bo Austin – wg. rankingów niektórych ekspertów – może zostać wybrany pod koniec drugiej rundy. A mamy koniec trzeciej i chyba trzeba się skusić. Austin grał na uczelni w football oraz trenował lekkoatletykę. Mając odpowiedniego rozgrywającego, może być zagrożeniem jako 2. czy 3. skrzydłowy – za Evansem i Goodwinem. Jego atuty to szybkość, wady – nie jest to największy skrzydłowy w tej klasie i może brakować mu wzrostu. Świetnie sobie za to radzi w tworzeniu separacji.

92. Green Bay Packers – Leo Chenal, Linebacker, Wisconsin

Przedłużenie De’Vondre Campbella zapewniło Packers spokój i odpowiedni poziom na pozycji LB na dłuższy czas. Pod względem głębi na tej pozycji nie jest już jednak tak różowo. Krys Barnes to solidny backup, ale na ławce nie ma poza nim nikogo, kto mógł zastąpić starterów i utrzymać ich level. Wykorzystując fakt, że pod nosem organizacji z Wisconsin wychował się talent, który może pomóc w załataniu braków w sercu obrony, z 92 pickiem Green Bay wybiera Leo Chenala. Jego atuty najlepiej sprawdzają się przeciwko biegom, jest też plusowym zawodnikiem w pass rushu (11 sacków w dwóch ostatnich sezonach), a profil atletyczny (9.99 RAS) wskazuje, że może być kluczowym elementem Special Teams, zaniedbanych przez Packers zdecydowanie za długo. Przez problemy w kryciu, trudno się nastawiać, że były gracz Badgers od razu wywalczy sobie miejsce obok Campbella, ale nawet w mniejszej roli na starcie swojej kariery powinien pomóc zespołowi poprawić się w dwóch fazach gry.

93. San Francisco 49ers – DeAngelo Malone, EDGE, Western Michigan

W SF trzeba uzupełnić potrzeby. Wybrano guarda do linii ofensywnej, a z pozostałych picków trzeciego dnia, trzeba jeszcze kogoś dodać do linii defensywnej. EDGE to pozycja, gdzie z jednej strony jest Nick Bosa, a z drugiej…no właśnie. Malone na swojej uczelni był produktywny – zaliczył 88 tackles i 16.5 tackles for loss oraz 8 sacków (tylko w zeszłym sezonie). W swojej karierze zaliczył 32.5 sacków. Do rotacji – czy jako starter za jakiś czas – warto go sprawdzić.

94. Kansas City Chiefs – Kerby Joseph, Safety, Illinois

Ballhawk, z czuciem piłki i bardzo długimi rękami. Doskonały ostatni sezon (5 interception i 7 zbitych podań), poprzednie jednak znacznie słabsze, nie był regularnym starterem (głównie special teamy). Testowano go nawet na pozycji skrzydłowego. Kerby ma jednak znakomite umiejętności obserwacji rozgrywającego, nie ma problemów z tackle’owaniem, a dzięki swojej szybkości, będzie mógł podejmować pojedynki WRami. Dopracować musi tylko kwestie siłowe i nabrać doświadczenia, ale to projekt, który może okazać się gamechangerem.

95. Cincinnati Bengals – Cam Jurgens, Oline, Nebraska

Po wzmocnieniu defensywy, czas na uzupełnienie ofensywnej linii. Bengals potrzebują wciąż kogoś, kto mógłby grać jako guard lub center, a Jurgens wydaje się być świetnym wypełnieniem luki.

96. Denver Broncos – Kingsley Engabare, EDGE, South Carolina

Skuteczny i silny zawodnik, z pewną dozą wszechstronności (na uczelni występował też w środku linii defensywnej), na pewno będzie solidnym uzupełnieniem nie najsilniejszej grupy pozycyjnej w Denver.

97. Detroit Lions – Jalyn Armour-Davis, Cornerback, Alabama

Lions potrzebują cornerbacka. Jalyn Armour-Davis, to jedno z bardziej niedocenianych nazwisk. Zadziorny zawodnik, który przyda się każdemu defensywnemu koordynatorowi.

98. New Orleans Saints – Matthew Butler, IDL, Tennessee

Saints kontynuują dobrze im znany pipeline, wzmacnianie linii defensywnej. Jest tam duża konkurencja, lecz wielu zawodników jest na rocznych kontraktach i niewielu wnosi potencjał atletyczny jaki posiada Butler. Rozegrał bardzo dobry ostatni sezon, słynie z wysokiej inteligencji i jest zawodnikiem, z którego Ryan Nielsen może nie tylko zrobić porządnego startera, ale i gwiazdę. Idealny kandydat na rotacyjnego 3T od początku.

99. Cleveland Browns – Nick Cross, Safety, Maryland

Tablica nie do końca ułożyła się po myśli Browns i obecnie ich największe potrzeby nie są skorelowane z wartością, która wciąż pozostaje do wyboru. Przy picku #99 nie można jednak wybrzydzać i w dylemacie pomiędzy potrzebą a wartością należy postawić na tę drugą. Do Cleveland trafia zatem Nick Cross, S z Maryland. Browns liczą na upside, bo choć temu, co Cross pozostawił na taśmie, daleko do ideału, to jest to zawodnik łączący młodość (20 lat), atletyzm (9.87 RAS), wszechstronność (ustawiał się głęboko, w boksie i w slocie) oraz inteligencję (trust me bro). W swoim pierwszym sezonie w NFL będzie mógł skupić się pracy nad swoim defensywnym warsztatem, a na boisku wartość doda przede wszystkim w formacjach specjalnych.

100. Baltimore Ravens – Cam Taylor-Britt, Cornerback, Nebraska

Taktyczny double down, bo to ostatni dostępny corner, po którym spodziewam się impactu już w rookie sezonie, a patrząc na big board myślę, że z pięcioma pickami w czwartej rundzie, bez problemu udałoby się znaleźć swing tackle’a, running backa i może również developmental centra oraz linebackera. Sam CTB jest dobrym atletą o dobrych warunkach fizycznych, posiadającym doświadczenie w press coverage, plusowym w grze biegowej, z niezłymi ball skills, mogącym pełnić różne role w trzeciej linii obrony. Pozostałe elementy – przede wszystkim antycypowanie ścieżek receiverów oraz technikę tacklowania – rozwinie na miejscu.

101. New Orleans Saints – Zach Tom, OLine, Wake Forest

Saints potrzebują świeżej krwi w OL i wybierają zawodnika, który pasuje do ich starych filozofii w OL, a przy okazji wybierają dobrego znajomego. Brat Zacha był zawodnikiem Saints przez kilka lat, co pozwala im na jeszcze lepszy wgląd w jego osobowość. Zach to atletyczny i wszechstronny OL, z olbrzymim doświadczeniem jako OT oraz C, dzięki czemu może albo załatać dziurę po Terronie, albo zostać nowym centrem po contract year McCoya. Fenomenalny technik, który wręcz nie popełnia błędów, powinien nabrać siły w Nowym Orleanie, tylko stając się lepszym. Jako OT był najlepszy w całej NCAA w pass pro za sezon 2021, a jego atletyzm powinien sprawić, że dziura za Terronem nie będzie taka straszna.

102. Miami Dolphins – Justyn Ross, Wide Receiver, Clemson

Miami ma w tej chwili dwóch niebywale szybkich WRów, którzy mogą stanowić zagrożenie w każdym miejscu boiska (o ile Tua dorzuci tam piłkę). Nie zaszkodzi jednak dodanie nieco talentu w postaci mniej atletycznego, ale za to bardzo pewnego WRa. Ross w każdym sezonie dostawał mnóstwo piłek, będąc ulubionym celem swoich rozgrywających. Pod koniec sezonu nabawił się wprawdzie kontuzji, a jego wyniki na combine były dramatyczne, ale to wciąż duży talent, a wzięcie go w 3 rundzie, mając takie zaplecze na pozycji WRa, nie jest dużym ryzykiem.

103. Kansas City Chiefs – Jamaree Salyer, Guard, Georgia

Jamaree to bardzo uniwersalny liniowy, grał na obu skrajach linii, zdarzały mu się snapy na guardzie, a nawet testowany był jako center przed Senior Bowl (w Chiefs raczej ich nie zobaczy, ale to cenna umiejętność). Salyer jest dość szybki, a długie ręce z pewnością pomogą mu w pojedynkach z pass rusherami. Może być uważany za nieco za małego na tackle’a (‘tylko’ 6’3″). Radzi sobie zarówno w grze biegowej jak i w pass protection, więc z pewnością podejmie walkę o pozycje startera z Lucasem Niangiem na prawej stronie.

104. San Francisco 49ers – Danny Gray, Wide Receiver, SMU

Jak swego czasu była w 49ers saga z rozgrywającym (ciągła debata czy wymieniać Jimmiego G), to od niedawna w Bay Area jest kolejna drama – wymiany chce gwiazdor ofensywy Deebo Samuel lub też solidnego kontraktu jaki oczekuje. Czy go dostanie? Jak odejdzie Deebo, to pojawi się problem, bo głębi na pozycji skrzydłowego dużej nie ma. W razie ”W” San Francisco wybiera więc pod koniec 3. rundy skrzydłowego SMU, który grał w bardzo passing-heavy offense. Typ bardziej pod rozwój zawodnika, który sporo na uczelni robił jardów już po złapaniu piłki. Podczas gry w SMU miał średnią 16 jardów/catch, więc może się przydać jako big-play target dla swojego rozgrywającego.

105. Los Angeles Rams – Dominique Robinson, EDGE, Miami Ohio

Aktualni mistrzowie NFL, zaczynają draft dopiero podczas wyborów kompensacyjnych, a w tym miejscu trudno już znaleźć zawodników, którzy od razu będą gotowi do gry na poziomie NFL. Rams stawiają więc na projekt z niezwykle ciekawą historią, czyli Dominique’a Robinsona. High school quarterback, karierę na uczelni zaczynał jako receiver, żeby później zostać przesuniętym do obrony. Umiejętności, które przydawały się w ofensywie, stanowią jego największe atuty jako pass rushera – świetna reakcja po snapie, płynność podczas zmiany kierunków i eksplozywność. Robinson ma ciągle dużo do poprawy pod względem gry biegowej, musi też powiększyć arsenał sposobów na mijanie liniowych rywali, ale już teraz powinien wspomóc osłabiony stratami z FA core OLB drużyny z Los Angeles, a w przyszłość może rozwinąć się w startera z prawdziwego zdarzenia.

Komisarz draftu: Grzegorz Kowalski (tt: @Sheffield888_PL)

Zdjęcie użyte w nagłówku (Creative Commons Attribution 2.0): 

Source originally posted to Flickr as The ESPN NFL Draft Main Set
Author Marianne O’Leary

Grafika: Michał Cichowski

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/ 

oraz nasz tekst dotyczący draftu.

Futbol amerykański z NFLPolska – NFLDraft

Leave a Reply

%d bloggers like this: