Skip to content

NFLPolska espresso #13

Za nami trzynasta seria gier, która rozpoczęła się wyjątkowo trzema spotkaniami już w czwartek. Zawodnicy najlepszej futbolowej ligi świata dostarczyli nam masę emocji. Nie przedłużając zapraszam na NFLPolska espresso #13.

TOP3 momentum:

  1. Mecz ten określany był mianem przedwczesnego Super Bowl. Jak się okazało spotkanie spełniło oczekiwania, stało na wysokim poziomie i trzymało w napięciu do ostatnich sekund, a nawet można rzec kopnięcia.

Bohaterem meczu został kicker Baltimore Ravens Justin Trucker. Kicker gospodarzy w ostatniej akcji spotkania trafił field goala z 49 jardów i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 20:17 nad San Francisco 49ers.

Świetne spotkanie rozegrał Lamar Jackson. 22-letni QB zdobył 105 jardów i jedno przyłożenie górą oraz wybiegał 101 jardów i jedno przyłożenie. Lamar jest – w pozytywnym znaczeniu – nieprzewidywalny. Ravens  – którzy w chwili obecnej rozgrywają świetny sezon i z bilansem 10-2 przewodzą w Konferencji AFC – będą mieli z niego dużo pociechy.

  1. Pozytywnie swoich fanów zaskoczyli Buffalo Bills, którzy na wyjeździe w Święto Dziękczynienia ograli 26:15 Dallas Cowboys. Bills Mafia wpadła w szał radości, po meczu witając swoich ulubieńców na lotnisku w mroźnym Buffalo. Zupełnie odmienne nastroje zapanowały wśród fanów Cowboys, którzy zapewne do dziś nie mogą pogodzić się z porażką.

Przechodząc do samego spotkania, to w moim odczuciu decydująca okazała się druga kwarta. Bills zdobyli w niej 13 punktów. Defensywa z Buffalo  prezentowała się wyśmienicie. Wymusiła na Cowboys interception i fumble w ciągu niespełna 3 minut. Na domiar złego dla gospodarzy field goala spudłował Brett Maher. Nie mógłbym zapomnieć o powrocie Cole’a Beasley’a na stare śmieci. Skrzydłowy Bills zagrał bardzo dobry mecz zaliczając 110 jardów i 1 przyłożenia.

Ostatecznie Bills odnieśli bardzo cenne dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Natomiast dla gospodarzy była to szósta porażka.

  1. Seattle Seahawks ograli przed własną publicznością 37:30 Minnesotę Vikings. Najlepszy okres gry gospodarze mieli na przełomie drugiej i trzeciej kwarty. Podczas 11 minut zdobyli 24 punkty, które „ustawiły” resztę spotkania.

Dla gospodarzy było to bardzo cenne zwycięstwo, ponieważ pozostali w walce o zwycięstwo w dywizji NFC West, a nawet zrównali bilansem z San Francisco 49ers.

TOP3 akcji:

  1. Oglądałem tę akcję już parę razy i wciąż nie wiem jak on to złapał. Mowa oczywiście o niesamowitym przyłożeniu Courtlanda Suttona z Denver Broncos.

Mecz wygrali Broncos pokonując 23:20 Los Angeles Chargers. Ostatnie słowo należało do kickera Brandona McManusa, który w ostatniej akcji spotkania zdobył trzy punkty na wagę zwycięstwa.

  1. James Washington i jego przyłożenie:

Pittsburgh Steelers odnieśli bardzo ważne zwycięstwo nad Cleveland Browns 20:13, szczególnie w kontekście walki o dziką kartę. Warto dodać, że Browns mogli po raz pierwszy od 1988 roku wygrać dwa spotkania w sezonie ze Steelers.

  1. O meczu w Seattle mówiliśmy wyżej, lecz tej akcji po prostu nie mogło w tej pozycji zabraknąć.

Wydarzenia:

–  New Orleans Saints pokonali 26:18 Atlante Falcons i jako pierwsi zapewnili sobie grę w fazie playoffs.

– New York Jets zostali pierwszą drużyną w historii NFL, która przegrała podczas jednego sezonu dwa spotkania z drużynami z bilansem 0-7 lub gorszym. W niedzielę ulegli 6:22 Cincinnati Bengals.

– New England Patriots przegrali 22:28 z Houston Texans i jeszcze nie są pewni gry w postseason.

– Kuriozalnie wygląda sytuacja w NFC East, ponieważ zawodnicy Washington Redskins z bilansem 3-9 wciąż mają szansę na wygranie dywizji.

– Jak widać na poniższym filmiku śnieg sprawia dużo radości nie tylko dzieciom, ale również profesjonalnym graczom NFL.

Wyniki week 13:

Autor: Jakub Ciurkot

Zdjęcia: Baltimore Ravens facebook

Leave a Reply

%d bloggers like this: