Skip to content

NFLPolska ekspresso #3

Za nami trzecia seria gier w NFL. Nie zabrakło w niej fascynujących spotkań z dużą dawką emocji. Zapraszamy więc na weekendowe ekspresso, które przygotował Jakub Ciurkot!

TOP 3 momentum:

1.

Mecz Buffalo Bills – Cinncinati Bengals dla zwykłego fana mógł zapowiadać się niezbyt interesująco. Jak się jednak finalnie okazało, emocji w nim nie zabrakło. Pierwsza połowa to totalna dominacja Bawołów i prowadzenie 14:0. W drugiej części spotkania Andy Dalton poprowadził gości do dwóch przyłożeń i mieliśmy remis. Na pięć minut przed końcem meczu kicker Bengals trafił field goala i ekipa z Cinncinati wyszła na prowadzenie. I wtedy zaczął się fantastyczny marsz Josha Allena.

Drugoroczniak z uniwersytetu Wyoming poprowadził Bills po trzecie zwycięstwo w sezonie, a decydujące przyłożenie – na niespełna 2 minuty przed końcem starcia – zdobył 36-letni RB Frank Gore. Kropkę nad i w tym meczu postawił jednak CB Tre’Davious White, który zaliczył przechwyt.

2.

Mecz Kansas City Chiefs – Baltimore Ravens zapowiadał się ekscytująco. I oczekiwań nawet najbardziej wymagających kibiców nie zawiódł. To było fantastyczne spotkanie, którego ukoronowaniem była druga kwarta, w której Patrick Mahomes i spółka zdobyła 23 punkty.

Warto nadmienić cyferki jakie wykręcili obaj rozgrywający. Mahomes zaliczył trzy przyłożenia i 374 jardy. Natomiast Lamar Jackson przyłożenie oraz 267 jardów górą i 46 biegiem.

3.

Rookie QB Daniel Jones w debiucie jako starter w NFL poprowadził New York Giants do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Młody rozgrywający rozegrał bardzo dobre spotkanie notując 336 jardów i 2 przyłożenia górą oraz 28 jardów i 2 przyłożenia dołem. Niestety, dla fanów z niebieskiej części Nowego Jorku, radość z wygranej zepsuła kontuzja jednego z liderów zespołu biegacza Saquona Barkley’a.

Najważniejszym wydarzeniem spotkania był jednak spudłowany z 34 jardów field goal kickera Tampa Bay Buccaners Matta Guy’a.

TOP 3 najciekawszych akcji:

  1. Efektownym przyłożeniem popisał się Demarcus Robinson. Piłka na osiemnastym jardzie, Patrick Mahomes podaje, a Robinson łapie piłkę jedną ręką i zalicza trzecie przyłożenie w tym sezonie.

  1. Taylor Gabriel zdobył podczas spotkania z Washington Redskins aż trzy przyłożenia. Złapał sześć piłek na 75 jardów i bezapelacyjnie został man of the match. Trzeci touchdown był niebywałej urody.

  1. Wspomniałem wyżej o debiucie Daniela Jonesa w Giants, ale nie wspomniałem o tej akcji. Musiałem ją wybrać do TOP akcji kolejki, ponieważ było to przyłożenie na wagę pierwszego zwycięstwa Giants w tym sezonie.

W rubryce wydarzenia biorę na tapetę występy rozgrywających, którzy z powodu kontuzji starterów – i nie tylko – wystąpili w podstawowych składach swoich drużyn:

– starterem w Carolinie Panthers (przeciwko Arizonie Cardinals) był Kyle Allen. 23-letni quarterback poprowadził swoją ekipę do pewnego zwycięstwa 38:20. Zaliczył solidny występ notując 261 jardów i 4 przyłożenia,

– sternikiem ataku New Orleans Saints był Teddy Bridgewater. Zawodnik rodem ze stanu Floryda poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa nad Seattle Seahawks notując indywidualnie 177 jardów oraz 2 przyłożenia,

– nie tak kolorowo wyglądał występ Masona Rudolpha w barwach Steelers. Podopieczni HC Mike Tomlina przegrali 20:24 z San Francisco 49ers i była to już ich trzecia kolejna porażka. Mason zaliczył 174 jardy, 2 przyłożenia i interception,

– Luke Falk to już trzeci rozgrywający New York Jets w tym sezonie (po kontuzjach Sama Darnolda i Trevora Siemana). I spotkania z New England Patriots 24-letni quarterback nie będzie miło wspominał. Zdobył zaledwie 98 jardów oraz rzucił jedno interception. Jets przegrali z mistrzami wyraźnie 14:30,

– debiut jako starter w oficjalnym spotkaniu Miami Dolphins zaliczył Josh Rosen. Młody rozgrywający zdobył 200 jardów, a jego drużyna odniosła kolejną bolesną porażkę (6:31 z Dallas Cowboys). Warto dodać, że w tym meczu wystąpił również drugi QB Dolphins – Ryan Fitzpatrick (2/2, 29yds).

Informacje okołoboiskowe:

– safety Keanu Neal (Atlanta Falcons) doznał kontuzji Achillesa i już nie wystąpi w tym sezonie,

– rozgrywający Cam Newton wypada również z następnego spotkania Panthers z Houston Texans z powodu kontuzji stopy,

– safety Malik Hooker (Indianapolis Colts) wypada na około 4-6 tygodni, ponieważ musi się poddać operacji łękotki,

– defensive tackle Harrison Phillips (Bills) wypada do końca sezonu z powodu kontuzji wiązadeł krzyżowych

Grafika: buffalobills.com

Autor: Jakub Ciurkot

Leave a Reply

%d bloggers like this: