Skip to content

NFLPolska espresso #52

Na wstępie przypominamy się z ogłoszeniem. W tym sezonie, niedzielę z NFL zawsze otwieramy już o 18, od live streamu na yt i rozmów z wami.

I o naszym podcaście:

A już dzisiaj startujemy z kolejną nowością, pokojem na twitterze. Zachęcamy do ustawienia przypomnienia i obecności, starto o 21!

*

A teraz przechodzimy do spotkań, bo tam…

Kansas City Chiefs 24:27 Cincinnati Bengals

Cincinnati Bengals sprawiają dużą niespodziankę i meldują się w wielkim finale!

Wszyscy skazywali Bengals na pożarcie i początek meczu na to wskazywał. W pierwszej połowie było widać różnicę klas. Joe Burrow i spółka nie dojechali na mecz. Zarówno w ataku, jak i obronie wyglądali bardzo słabo. Chiefs mogli zamknąć wynik spotkania tuż przed przerwą, jednak będąc w redzonie nie zdobyli choćby trzech punktów (teraz każdy mądry i wie, że te trzy oczka zapewniłby Super Bowl). Pomimo tego Mahomes i spółka schodzili na przerwę z przewagą 11 punktów (21 do 10). W drugiej połowie spotkania o dziwo role odwróciły się. Burrow zaczął forsować obronę Chiefs, a Mahomes… no właśnie Patrick co się stało?

Mahomes rozegrał jedną z najgorszych połów w swoim życiu. Nie wyglądał jak terminator, nie był w stanie zdobywać pierwszych prób i był po prostu niszczony przez defensywę Bengals, która powróciła do gry. Formacja obronna ekipy ze stanu Ohio w trzeciej kwarcie zmusiła Chiefs trzy razy do puntowania oraz zaliczyła przechwyt. Dzięki fantastycznej postawie Bengals odrobili straty z nawiązką i wyszli na prowadzenie. Jednak ostatni drive należał do gospodarzy. Fani na Arrowhead Stadium liczyli na przyłożenie, ale niezdarna postawa Mahomesa zapewniła Chiefs jedynie FG na wagę dogrywki. CHIEFS FG IS GOOD! Gramy dalej! Fani Chiefs odetchnęli z ulgą, a Bengals byli załamani po utracie prowadzenia i … wygraniu losowania przez gospodarzy. Stadion eksplodował, Chiefs zaczynają dogrywkę! Coś wam to przypomina? Mi niestety tak 🙁

Mahomes pomimo fatalnej drugiej połowy wychodzi na murawę pewny siebie i zapewne nikt nie daje szans Bengals. 13 sekund! Tyle trwało posiadanie ofensywy Chiefs. Przyłożenie, FG? Otóż nie tym razem. Goście przejmują podanie lecące w kierunku Hilla i mają wszystko w swoich rękach, dosłownie wszystko.

Wiedziałem, że to koniec. Burrow pewnie pokierował decydującym posiadaniem, zdobył wraz ze swoimi kolegami 42 jardy i korzystając z żargonu piłkarskiego wystawił swojemu kickerowi piłkę do pustej bramki. Evan McPherson, rookie kicker w tym sezonie jest fantastyczny. W fazie playoffs jeszcze się nie pomylił, więc kopnięcie z 31 jardów było dla niego niczym. Potężna wrzawa na trybunach i cisza… Bengals meldują się w wielkim SUPER BOWL!

Los Angeles Rams 20:17 San Francisco 49ers

Drugie spotkanie zapowiadało się równie ekscytująco, ale tym razem faworyci nie zawiedli. Rams długo męczyli się, aż w końcu dopięli swego i Super Bowl rozegrają na własnym stadionie!

Początek meczu to typowe szachy, jedni i drudzy nie chcieli się zbytnio odkryć. Pierwsze punkty zobaczyliśmy dopiero w 21 minucie spotkania. Rams za sprawą Coopera Kuppa wyszli na prowadzenie, by kolejno oddać inicjatywę 49ers. Już w kolejnym posiadaniu goście wyrównali i rozpoczęli przedstawienie, które koniec końców nie zakończyło się happy endem. Przed ostatnią odsłoną spotkania prowadzili 17 do 7. Mając przewagę dwóch posiadań mieli wszystko w swoich rękach i mogli kontrolować spotkanie. 49ers poniekąd na własne życzenie je jednak przegrali. W ostatniej, czwartej kwarcie oddali kompletnie inicjatywę gospodarzom. Rams w 15 minut zdobyli przyłożenie, dwa razy celnie kopnęli za 3 oczka, raz celnie podwyższyli za jeden punkt, dwukrotnie zmusili 49ers do puntu i co najważniejsze w ostatnim posiadaniu rywali zaliczyli interception kończące mecz.

Patrząc na całe spotkanie Rams wygrali zasłużenie. Świetne zawody rozegrał duet Cooper Kupp-Odell Beckham Jr. zdobywając łącznie 253 jardy, a sam Kupp dorzucił do tego jeszcze dwa przyłożenia! Obrona w porę dojechała na mecz i przypieczętowała grę w Super Bowl! Gratulacje!

Super Bowl LVI:

Autor: Jakub Ciurkot

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. Na grupie co tydzień będzie publikowany specjalny post pod którym zachęcamy do wymieniania spostrzeżeń dotyczących niedzielnego grania w NFL!

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: