Skip to content

NFLPolska Raport #17

Spotkanie otwierające preseason za nami, Josh Allen z nowym kontraktem, kuriozalna sytuacja na campie Carolina Panthers… Trzeba przyznać, że okres na futbol amerykański w USA ruszył z kopyta. Zapraszamy serdecznie na NFLPolska Raport, który przygotowali Jakub Ciurkot i Paweł Sałata.

-Pittsburgh Steelers pokonują 16:3 Dallas Cowboys w Pro Football Hall of Fame game!

-WR Justin Jeffeson z Minnesota Vikings opuścił trening z urazem lewego ramienia. Według oficjalnych informacji zawodnik ma zwichnięty staw barkowo-obojczykowy, ale nie jest to nic poważnego. Szczegółowe badania mają zostać przeprowadzone podczas weekendu.

-Al Riverson przechodzi na emeryturę. Riverson był odpowiedzialny za recenzję powtórek, które podczas spotkań były sprawdzane w Nowym Jorku.

-RB Nick Chubb przedłużył swój kontrakt z Cleveland Browns o kolejne trzy lata. Przedłużenie jest warte 36.6 miliona dolarów.

-WR Kenny Golladay z New York Giants opuści od 2 do 3 tygodni z powodu naciągnięcia ścięgna podkolanowego.

-RB Devonta Freeman na rocznym kontrakcie w New Orleans Saints.

-TE Levine Toilolo zerwał ścięgno Achillesa podczas treningu. Zawodnik New York Giants wypada na cały sezon 2021.

-Edge rusher Justin Houston melduje się w Baltimore Ravens na jednorocznym kontrakcie wartym do 4 milionów dolarów.

-CB Steelers DeMarcus Acy poinformował, że zerwał ACL i będzie pauzował w tym sezonie. Sytuacja o tyle bolesna dla zawodnika, że ten wciąż czeka na swój debiut w NFL, po tym jak poprzedni sezon przesiedział w San Francisco. Niestety marzenia będzie musiał odłożyć o kolejny rok.

-Dużo wydarzyło się na campie Carolina Panthers. JT Ibe w bezpardonowy i i zbyt agresywny  sposób zaatakował WR Keitha Kirkwooda uderzając go w głowę, czym spowodował jego znaczny uszczerbek na zdrowiu. Kirkwood został zwieziony z boiska na noszach i przewieziony do szpitala na szczegółowe badania. Do fanów Panthers docierały mrożące krew w żyłach informacje, jednak w dość uspokajającym tonie. Najpierw potwierdzono, że z zawodnikiem jest dobry kontakt i porusza kończynami, później zdiagnozowano wstrząs mózgu co wydaje się najłagodniejszym możliwym skutkiem po takim zderzeniu. Zawodnik pozostanie jednak na obserwacji i dalszych badaniach. JT Ibe został natomiast od razu wyrzucony z treningu, a w późniejszych godzinach otrzymaliśmy informację o jego zwolnieniu.

-Agent CB Jeffa Gladney’a wydał oświadczenie na temat zwolnienia swojego klienta przez Vikings, oraz zarzutów jakie na nim ciążą. Wyjaśnił w nim, że sprawa została skierowana na drogę sądową i zawodnik czeka na proces. Dotychczas nie można było wnioskować o jego winie, lub niewinności.

-Według najnowszych informacji NFLPA poinformowała graczy, że zalecą NFL, aby zaszczepieni zawodnicy i pracownicy klubów byli codziennie testowani przed wejściem do ośrodka treningowego. NFLPA powołuje się na rozpowszechnienie wariantu delta.

Autorzy: Paweł Sałata i Jakub Ciurkot

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: