Skip to content

OkiemKickera #2

Kolejny tydzień preseason za nami, kolejny tydzień bliżej jesieni przed nami. To już ostatni weekend który musimy spędzić bez futbolu o stawkę, aż do lutego. Ok, tradycyjnie ostatni tydzień preseason to mecz Giants- Jets o tytuł króla MetLife, ale jak przypominam- to mecz pomiędzy GIANTS i JETS i nawet Sandro Platzgummer w niebieskim kasku zmusi mnie jedynie do obejrzenia skrótu na Youtube. Kolejne spotkanie NFL to już sezon regularny, a pierwszymi rywalami będą zeszłoroczni zwycięzcy Superbowl- LA Rams, oraz zeszłoroczni laureaci na najgłupsze 13 sekund w historii futbolu- Buffalo Bills.

1) W lidze działo się to co roku, rostery musiały być systematycznie pomniejszane, zawodnicy musieli się pogodzić się ze zmianą planów na swoją przyszłość, a kolejna kobieta zgłosić na policję. Do świadomości fanów oraz niektórych nieświadomych tego faktu zespołów, dotarła wiadomość o oskarżeniu o gwałt przez Matta Araizę- puntera wybranego w szóstej rundzie draftu przez Bills. Były zawodnik San Diego State miał się dopuścić gwałtu na nieletniej, a także pomóc w gwałcie zbiorowym dokonanym przez innych zawodników uczelni (oprócz niego w pozwie wymienieni są także dwaj inni). Trudno o szybszą podróż z nieba do piekła niż w przypadku “Boga Puntów”, który jeszcze niedawno był złotym chłopcem ligi, chociaż ciężko mówić w tej sytuacji o piekle czyimkolwiek innym niż 17-letniej dziewczyny. Szczegóły tej historii są uderzające i powodują mimowolne zaciskanie się pięści.. Tutaj dochodzimy do punktu w którym trzeba przypomnieć, że Araiza nie został skazany, a jedynie oskarżony. Nie jestem fanem pokazywania palcem dopóki czyjaś wina nie zostanie udowodniona, wbrew pozorom nie jesteśmy postacią z powieści Kafki i każdemu należy się sprawiedliwy proces. Sytuacje w których zawodnicy stając u progu sławy i bogactwa spotykają się z fałszywymi oskarżeniami nie są niczym nowym, a prawnik oskarżonego uważa, że tak jest właśnie w tym przypadku. Osobiście uważam, że tutaj nie ma to miejsca, z kilku powodów. Po pierwsze siedemnastolatka zgłosiła się na policję już ponad rok temu, od razu po całym zajściu. Po drugie szkoła także została poinformowana, ale nie wyciągnęła żadnych konsekwencji, pomimo przeświadczenia wśród samych zawodników San Diego State, że doszło do przestępstwa. Po trzecie, to co najmocniej obciąża Araizę, to telefon sprzed kilku miesięcy, gdzie przyznaje się on do stosunku, a także radzi jej zbadać się pod kątem chorób wenerycznych. Mamy więc potwierdzenie, że doszło do seksu nieletnią, nie ma jednak bezpośrednich dowodów, że był on świadom faktu, że była ona wtedy jeszcze w liceum. Matt Araiza doczeka finału sprawy już jako były zawodnik Bills. Drużyna zdecydowała się rozwiązać kontrakt, a punter jest teraz do wzięcia. Bardzo wątpliwe, że dopóki sprawa nie zostanie zamknięta ktokolwiek zdecyduje się go podpisać. Należy jednak obserwować, czy Cleveland Browns nie będą potrzebować puntera, słyszałem, że szafka obok ich rozgrywającego jest wolna.

2) Aaron Rodgers podczas występu w podcaście Joe Rogana (DMT! Grzyby halucynogenne! Marihuana!) przyznał, że zdarzyło mu się rozegrać spotkanie pod wpływem Oksykodonu. Polecam obejrzeć jego wywiad po wygranej z Bears (pozdrawiam Bartek), i o wiele łatwiej będzie to sobie wyobrazić.

Nie do końca rozumiem poruszenie jakie wywołała ta wypowiedź. Każdy kto widział choćby jeden drive spotkania NFL, z przynajmniej jednym otwartym okiem, nie może z czystym sumieniem powiedzieć, że jest w szoku. Może w moim przypadku cynizm wynika z faktu, że nawet grając na pozycji kickera, ketonal stał się w ostatnich latach moim okazjonalnym znajomym, gdzie rzeczoną okazją był każdy mecz. Czasy gdy Brett Favre faszerował się lekami do tego stopnia, że cierpiał na zatwardzenie, już minęły. Coraz luźniejsze zasady dotyczące marihuany nie są efektem afterparty z udziałem Rogera Goddella i Snoop Dogga po Super Bowl w LA, a próbą znalezienia balansu pomiędzy wspomnianym zaciąganiem się, a zastrzykami z Toradolu. Kierunek jest odpowiedni, ale środki przeciwbólowe nie znikną z futbolu nigdy. Ta gra jest zbyt brutalna by liczyć, że joint będzie balsamem na obite kości, a łokieć fizjoterapeuty przyniesie ulgę mięśniom. Nie ma co jednak wylewać dziecka z kąpielą. Środki przeciwbólowe mają swoją rolę w zarządzaniu bólem, choćby w kwestii przeciwzapalnej. Ważne jedynie, aby znaleźć odpowiedni balans, a od tego każda drużyna ma już swojego doktora. W innym wypadku Greg Jennings już nigdy nie weźmie drużyny na swoje plecy, nie dlatego, że ma złamaną nogę, ale bo siądzie mu wątroba.

3) Jak co roku, od 12 lat, zawodnicy wybierają swoje własne TOP 100 ligi. W tym roku Mac Jones znalazł się na 85 miejscu. Jako kibicowi Patriots miło mi, że ten pucułowaty chłopak zdobył uznanie wśród braci zawodniczej, ale jeszcze milej byłoby, gdyby nie rzucał interception do linebackera stojącego wprost przed nim. Ale starczy o preseason Patriots, od tego są wątki Kuby Kazuli -> te najcieplejsze poniżej.

Patriotyczny Raport #3. Ostatnie wnioski i projekcja rosteru

Ja chciałbym zwrócić uwagę na osobliwą kwestię 13 miejsca Josha Allena. Abstrahując od faktu, że uważam go za najlepszego aktualnie rozgrywającego w NFL (nie, że najlepszego młodego QB, najlepszego ogólnie) spójrzmy na zawodników przed nim. Ze wszystkich 12 zawodników na liście przed nim, zrozumieć jestem w stanie Coppera Kuppa (historyczny sezon dla WR), Aarona Donalda (potężne ilości dodatkowego testosteronu, więc nie chcę się narażać), Toma Brady’ego (Tom Brady), Jonathan Taylor (20 td, prawie 2000 yd), TJ Watt (wyrównanie rekordu sacków), tak kilka nazwisk pozostawia nie tyle niesmak, ale może lekkie zastanowienie. Nie sądzę, aby na ten moment Jalen Ramsey, Davante Adams czy Travis Kelce, tydzień w tydzień, prezentowali wyższy poziom niż Allen. Pozostaje nam tylko Patrick Mahomes, którego mogę zrozumieć, ale nie mogę zaakceptować i Derrick Henry, którego pozycji na tej liście po 2021 nie mogę ani zrozumieć ani zaakceptować. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że dokonania Josha nie będą już przyćmione prewencyjną defensywą Billsów w playoffach i jego wartość dostrzeże szersze grono, choćby w finale konferencji.

*

W sieci są już dwie części zapowiedzi sezonu NFL w podcascie NFLplRadio. Zachęcamy do nadrobienia zaległości.

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: