Skip to content

Panthers Wrocław zagrają z pretendentami do tytułu mistrzów ELF 2022. Wrocławianie kończą sezon

Panthers Wrocław zakończą tegoroczny sezon meczem z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego European League of Football. Wrocławianie w niedzielę podejmą na Stadionie Olimpijskim ekipę Vienna Vikings. Reprezentanci Polski zamierzają w przekonujący sposób zakończyć tegoroczne rozgrywki i w dobrych nastrojach rozpocząć przygotowania do sezonu 2023.

Panthers kończą sezon

To nie był wymarzony sezon w wykonaniu Panthers Wrocław. Czasami brakowało w nim wykończenia, zgrania, zdrowia, a czasami po prostu szczęścia. Mimo gry na wysokim poziomie i walki  – najczęściej jak równy z równym – z najlepszymi zespołami w lidze, wrocławianie do meczu z wiedeńską drużyną podejdą z 4 zwycięstwami i 7 porażkami na koncie, bez szans na bezpośrednią walkę o mistrzostwo.

– W tym roku nie wszystko poszło po naszej myśli, ale zamierzamy zakończyć ten sezon w jak najlepszym stylu i w dobrych nastrojach rozpocząć przygotowania do kolejnego, a nie może być ku temu lepszej okazji, niż walka o zwycięstwo z najlepszą drużyną ELF sezonu zasadniczego. Naszym zawodnikom nie brakuje motywacji, by zagrać na najwyższym poziomie, do którego przyzwyczailiśmy kibiców. Głowy nosimy wysoko – przekonuje Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.

Polacy zagrają z najlepszymi

Mimo że wrocławianie nie zdołali awansować do fazy play-off, to w ostatnim spotkaniu sezonu zmierzą się z ekipą, która jest głównym kandydatem do zwycięstwa w European League of Football. Vienna Vikings to zdecydowanie najlepsza drużyna sezonu zasadniczego, z 10 zwycięstwami i 1 porażką na koncie. Wiedeńczycy są skuteczni w każdej formacji, a dodatkowo chcą utrzymać wysoką dyspozycję przed bezpośrednią walką o mistrzostwo.

– Vikings to zespół kompletny, ale my pokazaliśmy już w tym sezonie, że potrafimy walczyć z najlepszymi. Jeżeli będziemy realizować założenia taktyczne i ustrzeżemy się błędów – jak chociażby tych, które popełniliśmy podczas ostatniego spotkania z Hamburg Sea Devils – to jestem przekonany, że powalczymy w tym spotkaniu o jak najlepszy wynik i z podniesioną głową będziemy mogli myśleć już o kolejnym sezonie – mówi Jakub Samel, tener główny Panthers Wrocław.

Szczegóły dotyczące spotkania

Bilety na mecz Panthers Wrocław z Vienna Vikings można kupić już teraz w serwisie Ticketmaster, a także w kasach w dniu meczu. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się 4 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu osobiście, mają możliwość śledzenia spotkania na żywo od godz. 15.00 na antenie Polsat Sport Extra.​​

*

Źródło: materiał prasowy Panthers Wrocław

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: