Skip to content

Panthers Wrocław przywieźli cenne zwycięstwo ze Stuttgartu

Panthers Wrocław w swoim drugim meczu rozegranym w tegorocznym sezonie European League of Football pokonali  Stuttgart Surge 28:25. To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Jakuba Samela, po którym polska drużyna została samodzielnym liderem grupy północnej.

Panthers triumfują w Stuttgarcie

W niedzielę 12 czerwca wrocławianie po raz pierwszy zmierzyli się ze swoimi niemieckimi rywalami – Stuttgart Surge, których w bardzo wyrównanej walce pokonali finalnie 28:25. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Panthers stawiani byli w tym pojedynku w roli faworytów, niemniej jednak dobrze zdawali sobie sprawę z tego, że w ELF nie ma łatwych przeciwników. Do domu wracają z wygraną, ale podobnie jak podczas spotkania z Lepizing Kings, nie zabrakło błędów – był to trudny mecz, którego losy ważyły się do ostatnich minut.

Wiedzieliśmy, że pierwsze wyjazdowe spotkanie połączone z długą podróżą nie będzie łatwe. Zawodnicy muszą wrócić do cotygodniowego rytmu i przede wszystkim zacząć grać równiej. Po raz kolejny świetnie spisała się obrona i drużyny specjalne, ale w ataku nadal nie możemy znaleźć właściwego rytmu i to nasze główne zadanie na nadchodzące tygodnie – mówi Jakub Samel, trener główny Panthers Wrocław.

​​Kolejny mecz już 19 czerwca we Frankfurcie

Kolejnym rywalem Panthers będzie zeszłoroczny mistrz European League Of Football – Frankfurt Galaxy. Galaktyczni są bardzo groźnym przeciwnikiem, zaliczyli kiepski start sezonu, są z bilansem 0:2, co sprawia, że z pewnością zrobią wszystko, by przed własną publicznością odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

To będzie trudny sezon. Dwie pierwsze kolejki pokazały, że w tej lidze nie ma czegoś takiego jak faworyt spotkania i może się wydarzyć wszystko. BIlans 2:0 cieszy, ale nie w takim stylu chcemy grać i wygrywać spotkania. Dlatego przed meczem z Frankfurtem czeka nas masa analiz i pracy, którą musimy wykonać, by przygotować się do dalszej serii spotkań – przekonuje Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Mecz Panthers Wrocław vs Frankfurt Galaxy będzie można oglądać na żywo w Polsat Sport Extra, w niedzielę o 15:00.

Tekst: materiał prasowy Panthers Wrocław

Zdjęcia Łukasz Skwiot

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: