Skip to content

Panthers Wrocław słabsi od Berlin Thunder

Panthers Wrocław musieli uznać wyższość Berlin Thunder, przegrywając 12:29. Do końca sezonu w European League of Football, w wykonaniu reprezentantów Polski, pozostały trzy spotkania.

Berlin lepszy od Wrocławia

Zespół z Berlina to rewelacja sezonu, jeżeli chodzi o konferencję północną. Wrocławianie w trakcie niedzielnego spotkania nie potrafili znaleźć odpowiedzi na sprawną ofensywę gości z Niemiec. Porażka z Thunder nic jednak nie zmienia w kwestii planów wrocławskiego zespołu – Pantery nie zamierzają składać broni i już przygotowują się do kolejnych, trudnych spotkań. Szansę na play-off przed niedzielnym spotkaniem były już czysto matematyczne, więc teraz pozostaje gra o jak najlepszy bilans na zakończenie sezonu.

W futbolu wygrywa ten, kto popełni mniej błędów. My w meczu z Berlin Thunder momentami wyglądaliśmy, jakbyśmy nie chcieli wygrać, oddając piłkę w kluczowych momentach. Walczyliśmy przez cztery kwarty i kilka razy byliśmy bardzo blisko odwrócenia losów spotkania, ale chwilę później znowu popełnialiśmy kluczowy błąd. Straciliśmy już niestety szansę na play-off, więc w kolejnych trzech meczach chcemy pokazać się z jak najlepszej strony dla nas samych, naszych sponsorów i kibiców – komentuje Jakub Samel, trener główny Panthers Wrocław.

Rewanż z Leipzig Kings

Dla Panthers Wrocław do końca sezonu zasadniczego pozostały trzy spotkania. Mimo że wrocławianie nie myślą o fazie play-off, to zakończenie rundy regularnej będzie w ich wykonaniu wyjątkowo interesujące. Panthers zmierzą się z Hamburg Sea Devils i Vienna Vikings, czyli najsilniejszymi zespołami w lidze, a wcześniej – już w najbliższą niedzielę – ponownie zagrają z Leipzig Kings, których pokonali na początku sezonu ELF.

 – Wiemy już, że nie awansujemy do play-off, ale to nie zmienia naszej motywacji, bo ciągle chcemy zrobić wszystko, by być jak najwyżej w końcowej klasyfikacji. Od razu po meczu rozmawialiśmy z wszystkimi zawodnikami i wiemy, że chcą zrobić wszystko, by pokazać charakter Panthers. Sezon skończymy w domu, więc na pewno chcemy podziękować naszym kibicom za to, że są z nami niezależnie od wyniku – mówi Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.

Polscy kibice będą mogli oglądać wyjazdowe spotkanie Panthers Wrocław z Leipzig Kings w niedzielę 21 sierpnia od godz. 15:00 na antenie Polsat Sport Extra.

*

Źródło: materiał prasowy Panthers Wrocław

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d