Skip to content

Panthers Wrocław vs Leipzig Kings – zapowiedź week 2 ELF

Po odprawieniu  Cologne Centurions, wrocławskie Pantery podejmują kolejną delegację z Niemiec – Leipzig Kings. Zespół ciekawy, w którego składzie zagra m.in. Anthony Dable, jeszcze chwilę temu będący w NFL. Zapraszamy na zapowiedź!

Zapytani o mocne strony rywali, Panthers Wrocław (którzy podobnie jak rywale wygrali spotkanie w week 1) wskazują na szybkich i silnych skrzydłowych Lipska – w tym Francuza Anthony’ego Dable oraz Japończyka Yoshihito Omi. Obie drużyny pokazały jednak w swoich pierwszych meczach ogromną siłę ofensywną, więc kibice mają prawo spodziewać się w sobotnie popołudnie świetnego widowiska.

Liga nabiera rozpędu

Pierwsze spotkania przyniosły też garść wniosków i przemyśleń dotyczących nowych przepisów. Najważniejszą zmianą jest bez wątpienia wydłużenie kwart z 12 do 15 minut, które zawodnicy mocno odczuli pod względem fizycznym. To czytelny sygnał dla zmienników i rezerwowych Panthers Wrocław, którzy przez całe spotkanie muszą prezentować wysoki poziom formy i boiskowego skupienia.  Podczas przygotowań do meczu uwzględniana jest również prognoza pogody – ostatnie spotkanie było rozgrywane przy ponad 30⁰C, a wszystko wskazuje na to, że najbliższa sobota będzie równie słoneczna.

Czynniki pogodowe są dla nas bardzo istotne. Do dzisiaj pamiętamy pierwszy finał Mistrzostw Polski jako Panthers Wrocław, gdzie w 2014 w Gdyni staliśmy na linii bocznej w pełnym słońcu w lipcu i już po pierwszej kwarcie czuliśmy się jak po 3 treningach. Do warunków pogodowych dostosowujemy wszystko: czas rozgrzewki, przekąski, odpowiednie napoje, a nawet ustawienie wiatraków przy linii bocznej. Zdrowie zawodników jest zawsze największym priorytetem – zdradza Jakub Głogowski, General Manager wrocławskiego klubu.

Przed kolejnym spotkaniem zawodnicy są jednak dobrej myśli. Podbudowało ich nie tylko zwycięstwo na inaugurację ligi, ale również zdobycie tytułu MVP kolejki przez nowego rozgrywającego Lucasa O’Connora, który dołączył do drużyny zaledwie… 10 dni przed rozpoczęciem rozgrywek! Swoją cegiełkę dołożyli też kibice, których na Stadionie Olimpijskim pojawiło się ponad 3000. Specjalnie dla nich na kolejne spotkanie klub przygotował także dodatkowe atrakcje – występy cheerleaderek, strefę dziecięcą, strefę foodtrucków, konkursy z nagrodami od sponsorów oraz profesjonalny komentarz na żywo.

Gdzie oglądać mecz?

Mecz Panthers Wrocław – Leipzig Kings rozpocznie się w sobotę (26 czerwca) o godz. 18:00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Bilety dostępne są na stronie: www.bit.ly/PanthersKings oraz w kasach biletowych bezpośrednio przed meczem. Skrót poprzedniego spotkania można obejrzeć pod linkiem: www.youtu.be/Q9EbnluIat4. Zapraszamy do kibicowania na żywo!

Tych, którzy nie mogą być w sobotę na Stadionie Olimpijskim zapraszamy do oglądania darmowej transmisji na żywo z polskim komentarzem https://europeanleague.football/watch/video po wybraniu opcji „If you´re watching from Poland click here.

Materiał prasowy Panthers Wrocław

Leave a Reply

%d