Skip to content

Panthers Wrocław po dramatycznym spotkaniu pokonali Leipzig Kings 41:37

Panthers Wrocław sięgnęli w niedzielę po czwarte zwycięstwo w tegorocznym sezonie European League of Football. Reprezentanci Polski, po raz drugi w tym roku, pokonali Leipzig Kings. Zapraszamy na podsumowanie.

Powrót na zwycięskie tory

Choć wrocławianie rozpoczęli tegoroczny sezon właśnie od zwycięstwa nad Leipzig Kings, to dalej zmagali się z wieloma kłopotami. Po ostatnich porażkach, z ekipami z Frankfurtu i Berlina, wrocławianie zdołali jednak wrócić do dyspozycji, do jakiej przyzwyczaili kibiców. Pantery, w decydujących momentach meczu, ustrzegły się błędów i zagrały bardzo dobre spotkanie – zarówno w defensywie, jak i ofensywie – i ostatecznie zespół w dobrych nastrojach wrócił do Polski.

– To była prawdziwa karuzela emocji. W pierwszej połowie, jak w wielu poprzednich meczach wyszliśmy na prowadzenie, którego nie mogliśmy utrzymać po przerwie. Tym razem jednak w końcówce meczu pokazaliśmy charakter. Świetne ostatnie pięć minut w wykonaniu wszystkich formacji, pozwoliło nam wyjść na prowadzenie i zabezpieczyć wynik – komentuje Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.​

El Clasico z Hamburg Sea Devils

Za sprawą czterech zwycięstw i sześciu porażek, Panthers Wrocław zajmują 3. miejsce w tabeli konferencji północnej ELF. Do końca sezonu pozostały im dwa spotkania – wyjazdowy pojedynek z Hamburg Sea Devils (28.08) i domowe starcie z Vienna Vikings (04.09).

Mecze Panthers z ekipą z Hamburga dorobiły się już statusu ligowego klasyka. W pierwszym spotkaniu w tym sezonie, po czterech kwartach, był remis, ale ostatecznie po dogrywce to „Morskie Diabły” zdołały przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wrocławianie są jednak zmotywowani, aby tym razem było inaczej.

 – Chcemy zakończyć ten sezon z klasą i pokazać z jak najlepszej strony, aby dać wszystkim motywację na nadchodzące miesiące przygotowań do sezonu 2023. Ten sezon pokazał nam, gdzie mamy słabe punkty i nad czym musimy pracować. Część z nich zniwelowaliśmy już w Lipsku, ale to dopiero początek drogi. Motywacja w całym klubie jest bardzo duża – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Polscy kibice będą mogli oglądać wyjazdowe spotkanie Panthers Wrocław z Hamburg Sea Devils w niedzielę 28 sierpnia od godz. 15:00 na antenie Polsat Sport News.

*

Źródło: materiał prasowy Panthers Wrocław

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d