Skip to content

Pogoń po fotel lidera

Drużyny Lowlanders Białystok i Kraków Football Kings, od zwycięstwa rozpoczęły sezon Polskiej Futbol Ligi. Białostoczanie pokonali na wyjeździe drużynę ze stolicy Warsaw Mets 27:0, natomiast Kings wygrali u siebie z Warsaw Eagles 48:0. Kto więc będzie liderem po niedzielnym hicie kolejki w Białymstoku? Czy Kings odniosą pierwsze zwycięstwo w historii z Lowlanders? Zapraszamy na zapowiedź.

Mecz określany jest przed ekspertów jako przedwczesny finał, ponieważ i jedna i druga drużyna wymieniane są jako pretendenci do tytułu mistrza Polski. Przed sezonem doszło do wielu zmian personalnych jak i organizacyjnych w klubie z Krakowa. Nowym właścicielem klubu został holding Ekipa, dzięki czemu drużyna mogła poczynić znaczące wzmocnienia. Do Kings dołączył przed rozgrywkami m.in. były zawodnik Lowlanders i reprezentant Polski Mateusz Dzioban.

– Wsparcie Ekipy pozwoliło zarządowi sprowadzić do drużyny topowych amerykańskich zawodników, dzięki którym jesteśmy na coraz lepszej pozycji w walce o tegoroczne mistrzostwo -zapowiadał przed sezonem prezes Kraków Kings, Marek Gil.

Obie drużyny 6-krotnie spotykały się w rywalizacji ligowej rozgrywek w latach 2013, 2014, 2019 oraz ostatnio w 2021 roku. Wszystkie mecze kończyły się zwycięstwem Lowlanders i patrząc na dotychczasową historię wyników, faworyt na papierze jest jeden.

Żródło zdjęcia: Lowlanders Białystok/Maffoto

– Patrzenie na wyniki i historię spotkań nie ma najmniejszego sensu, ponieważ spotykamy się obecnie w zupełnie innych realiach – mówi prezes Lowlanders Piotr Morko. –  Marek Gil poczynił znaczące wzmocnienia. Ściągnął kilka ciekawych nazwisk do swojej drużyny i tak naprawdę Kings to chyba jedyny klub w Polsce, w którym trenerzy przed meczem mają kłopot z wyborem wyjściowej “pięćdziesiątki”, bo trzeba kilkunastu chłopaków zostawić w domu – dodaje sternik białostoczan.

W drużynie z Podlasia nastąpiła jedna zmiana, w porównaniu z meczem pierwszej kolejki. Nie zagra Jan Kamiński, który przygotowuje się do egzaminu dojrzałości. W jego miejsce został powołany junior Daniel Ogonowski. Krakowianie również przygotowali kilka zmian, gdzie najważniejszą z nich jest pojawienie się w składzie na mecz Oskara Romianiuka (MVP XXL w sezonie 2021 – w przyp. red.), który co prawda był w składzie na spotkanie z Eagles, ale spędził je za linią boczną, regenerując się i łapiąc siły po kontuzji.

– Nie przywiązujemy się do nazwisk w drużynie rywala. Szanujemy ich i z respektem podchodzimy do rywalizacji, ale znamy też swoją wartość. Co roku gramy o najwyższe cele, co roku mamy presję otoczenia, ale musimy spojrzeć na fakty. Będziemy mieli przewagę własnego boiska i całą rzeszę fanów. Wychodzimy na boisko z jednym założeniem. Liczy się tylko zwycięstwo i tylko o tym myślimy od kilku tygodni – kończy Morko.

Jednym z najciekawszych zawodników Kings będzie sprowadzony przed sezonem z Bydgoszcz Archers najlepszy rozgrywający 2021 roku w PFL Jake Schimenz, który przed sezonem zapowiadał, że jestem bardzo wdzięczny za kolejną okazję zagrania w grę, którą kocha.

Pierwsze gwizdki sędziów już w niedzielę o 13, przy bocznym boisku Stadionu Miejskiego. Organizator meczu przygotował dla kibiców atrakcje dla najmłodszych: dmuchańce, gry i zabawy z animatorami, malowanie twarzy czy pokaz baniek. Dodatkowo będzie uruchomiona strefa gastronomiczna, którą zapewni sponsor białostockiej drużyny.
Natomiast dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli się pojawić w stolicy Podlasia, będzie przygotowany stream, a spotkanie skomentuje ekipa NFLPolska Karol Potaś i Jakub Kazula.

Źródło: Biuro Prasowe Lowlanders Białystok, zdjęcia: Lowlanders Białystok / Maffoto

Na koniec przypominamy, że od wczoraj mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: