Skip to content

POWER RANKING #10

Okrągły, dziesiąty odcinek Power Rankingu, a więc jesteśmy już za półmetkiem sezonu. Zapraszamy!

1. KANSAS CITY CHIEFS (pozycja tydzień temu – 1)

Chiefs wygrywają i utrzymują pozycję, choć przyznać trzeba, że jak na głównych faworytów do mistrzostwa męczą nam się w tym sezonie dość często. No ale wygrywają mimo to, to świadczy o wielkości tej drużyny.

2. PITTSBURGH STEELERS (2)

Jeśli Chiefs się męczyli, to co powiedzieć o Steelers, którzy ledwo wygrali z beznadziejnymi Cowboys. Wciąż są niepokonani, ale był to kubeł zimnej wody na głowę dla ekipy z Pittsburgha.

3. BALTIMORE RAVENS (4)

Ravens korzystają z porażki Seahawks i pokonując mocnych Colts wskakują do pierwszej trójki. Raczej nie wydaje się, żeby mieli problemy z utrzymaniem się w niej na razie, bo w tym tygodniu zagrają z Patriots, którzy są dla nich idealnym matchupem. Może nawet nie będą musieli rzucać?

4. SEATTLE SEAHAWKS (3)

Seahawks przegrali swój matchupowy koszmar przeciwko Bills, którzy wykorzystali wszystkie ich słabości. Czy to oznacza, że szanse na cokolwiek zaczynają odjeżdżać? Jasne, że nie, ale Seahawks mają po tym spotkania wiele pytań bez odpowiedzi, głównie w obronie.

5. NEW ORLEANS SAINTS (7)

No w końcu panowie z Nowego Orleanu, czekaliśmy! Znakomity mecz Saints przeciwko wyżej (przed meczem) notowanym Bucs i Saints musieli wskoczyć do pierwszej piątki. Najlepszy mecz sezonu, pytanie czy będą w stanie utrzymać tę formę.

6. GREEN BAY PACKERS (6)

Packers spokojnie ogrywają rozbitych 49ers i utrzymują pozycję w czołówce. Mogli być nawet w piątce, ale mecz Saints nie mógł zostać niezauważony.

7. BUFFALO BILLS (8)

Bills pokonują Seahawks, co jest ich najbardziej wartościowym zwycięstwem w tym sezonie. Wykorzystali znakomicie dobry matchup przeciwko ekipie z Seattle i pokazali, że długoterminowo trzeba się z nimi liczyć. Tylko czy są w stanie stawić czoła Chiefs, Ravens i Steelers?

8. TAMPA BAY BUCCANEERS (5)

Bucs są w tym sezonie absolutnym rollercoasterem. Bez sprawdzania strzelamy w ciemno, że są drużyną, która najbardziej skacze po pozycjach w naszych rankingu. I wciąż nie wiemy, gdzie ich umieścić. Spadają za karę o trzy miejsca, ale kto wie, co będzie za tydzień czy dwa?

9. INDIANAPOLIS COLTS (9)

Colts przegrywają dość spodziewanie z Ravens. Nie wpływa to na ich miejsce w rankingu, nadal są drużyną z top 10.

10. TENNESSEE TITANS (10)

Titans z kolei ogrywają Bears. Obie te drużyny (wraz z Colts) nie zmieniają swoich pozycji, bo zobaczyliśmy do tego zbyt mało, ale już w ten czwartek grają w bezpośrednim spotkaniu o to, kto na ten moment jest lepszy.

11. LOS ANGELES RAMS (11)

Bye week, więc pozycja Rams się nie zmienia.

12. LAS VEGAS RAIDERS (14)

Raiders wygrywają i stabilizują swoją pozycję wśród średniaków ligi NFL, którzy mogą znaleźć się w fazie playoff. Robią swoje, tego właśnie chciał i potrzebował Jon Gruden.

13. MIAMI DOLPHINS (17)

Dolphins mają coraz lepszą obronę i coraz lepszego rozgrywającego w osobie Tuy. Niespodziewany skok na playoffy?

14. ARIZONA CARDINALS (13)

A ten skok może się odbyć między innymi dzięki zwycięstwu na Cardinals. Bezpośredni pojedynek przesuwa ekipę z Miami o oczko wyżej niż Kylera Murraya i spółkę.

15. CLEVELAND BROWNS (15)

Bye week, więc bez zmian.

16. PHILADELPHIA EAGLES (16)

Jak wyżej.

17. SAN FRANCISCO 49ERS (12)

49ers są całkowicie rozbici. I to widać. Nie jesteśmy w stanie na ten moment stwierdzić, gdzie jest ich sufit, a gdzie podłoga. Oni chyba sami nie wiedzą. Nie oceniać, tylko obserwować – tak byśmy teraz radzili.

18. CHICAGO BEARS (18)

Bears z kolei raczej wiemy, gdzie są, a są średniakiem ligi, czego do niedawna ich bilans nie pokazywał. Teraz – zaczyna to wyglądać zgodnie z tym, co na boisku.

19. MINNESOTA VIKINGS (20)

Vikings z kolei zaczęli znikąd wygrywać w dywizji i nagle mają bilans 3-5 i o ile do playoffów daleko, o tyle drużyna wygląda znacznie lepiej i kto wie, na co ich jeszcze będzie stać.

20. HOUSTON TEXANS (19)

Texans spadają mimo zwycięstwa, bo po prostu Vikings wygrywają pewniej i w lepszym stylu. Nie zmienia to jednak faktu, że wygrali i jakoś to po odejściu Billa O’Briena wygląda. Jakoś = lepiej niż wcześniej.

21. NEW ENGLAND PATRIOTS (21)

Patriots w końcu wygrywają, no ale z Jets, więc sami wiecie, jak to wygląda. Jest lepiej w ataku, to na pewno, ale co się dzieje z tą obroną? Straszny chaos w Nowej Anglii.

22. CAROLINA PANTHERS (22)

Panthers nawiązują walkę z Chiefs, jednak ostatecznie brakuje im trochę czasu i talentu. Mimo to to wciąż znacznie lepsza drużyna, niż myśleliśmy.

23. ATLANTA FALCONS (26)

Falcons kolejną drużyną odżywającą po odejściu trenera. I przestali przegrywać znikąd w ostatnich kwartach! To dopiero szok. Przyszłość rysuje się może nie w bardzo jasnych, ale jaśniejszych niż dotychczas barwach.

24. CINCINNATI BENGALS (24)

Bye week zostawia ich w tym samym miejscu.

25. DENVER BRONCOS (23)

Broncos przegrali właśnie z Falcons, co powoduje małą podmiankę na pozycjach. Nie zmienia to faktu, że obie drużyny do końca sezonu będą się pewnie kręcić w tych okolicach.

26. LOS ANGELES CHARGERS (25)

Chargers przegrywają kolejny bliski mecz? My w szoku. No i co tu więcej powiedzieć.

27. DETROIT LIONS (27)

Lions mają bilans 3-5, jednak ich gra tego nie pokazuje. Rok świstaka mamy w Detroit po raz kolejny. Wydaje się, że Lions wyglądają ciągle tak samo grając pod opieką Matta Patricii.

28. NEW YORK GIANTS (29)

Giants ogrywają ekipę z Waszyngtonu pokazując nam jednocześnie, że poza Eagles w NFC East nie wiemy nic. No, może tylko tyle, że jest jedna wielka beznadzieja.

29. DALLAS COWBOYS (31)

Cowboys jakimś cudem mało się z tego nie wyłamali. Prawie ograli Steelers. Okazało się jednak, że wszystko skończyło się tak, jak planowano.

30. JACKSONVILLE JAGUARS (30)

Jags wrócili do walki o Trevora Lawrence’a. Na pewno mocno kibicowali Jets w starciu z Patriots, no ale nie tym razem. Jest jeszcze kilka meczów do końca sezonu, może później!

31. WASHINGTON FOOTBALL TEAM (28)

WFT może nie ma ani szans na pierwszy pick, ani na cokolwiek, ale chociaż mają fantastyczną historię Alexa Smitha, który zacznie mecz z Lions. Trzymamy kciuki!

32. NEW YORK JETS (32)

Jets. Po prostu.

Leave a Reply

%d